Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem po zapaleniu


dawidg2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam oto taki problem jak chwile auto postoi i zapalam na nowo to najpierw chwile się cały silnik trzęsie i jakby łapał tylko na któryś tłok, po dodaniu gazu wszystko się normuje na jałowym jest ok. Dodam że miałem wymieniany filtr paliwa i olej w poniedziałek i było ok, dziś mi mechanik przywiózł auto bo wymieniał skrzynię jeszcze i płyn chłodniczy. Czy coś mogło się spierniczyć? Zimą to czasem nie łapał też na 1 tłok, lekkie dodanie gazu i chodził normalnie już, ale też tylko czasem po dłuższym nie używaniu auta (kilka dni). Chciałem też dać auto teraz do speca od silników by wszystko posprawdzał (kąt wtrysku itd itp). Tylko to dziwne zapalanie mnie teraz zaniepokoiło, jakby się zapowietrzał, albo nie wiedział jak odpalić, sprzęgło mam też zmienione i wsadzonego dwumasa, bo mechanik stwierdził że tak lepiej bo go przywiozłem razem z skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widoczne są pęcherzyki powietrza w przewodach miedzy filtrem a pompą

Może trzeba posprawdzać opaski zaciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki są czarne więc nie zauważe a pozatym zaraz po wymianie było ok. A filtr jest jeszcze ten wkręcany. Ale z baku chyba by nie zaciągał powietrza bo jeżdzę już na końcówce, rezerwa mi się zapaliła już, jutro zatankuje to zobaczę. Chyba że ktoś wie jaki inny przypadek? Bo czujnik obrotów na wale chyba nie. [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2010, 23:40_________________________________________________Nikt nie miał takiego problemu? jutro mam jechać do speca od dieslów ale chciałbym go nakierować co to może być. Ewentualnie samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas do 1Z? ciekawe rozwiązanie :kox:

W pierwszej kolejności załóż kawałek przeźroczystego wężyka między filtrem a pompą i obserwuj czy nie ciągnie powietrza.

Poza tym czy dźwięk pracy silnika też jest inny czy tylko szarpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi mechanik założył bez spytania się, lepij jakby zostawił tego jednomasa bo mam zamiar viruska zrobić, jak uzbieram kase :naughty: .

Wszystko jest normalnie jak już odpali. Tylko czasem przy tym zapalaniu nie może załapać bez dodania gazu przy odpalaniu, wczoraj np było dobrze wieczorem jak poszedłem, tylko tu problem chyba bardziej występuje jak auto jest rozgrzane, zobaczę jeszcze dzisiaj.[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 10:06_________________________________________________A co ciekawe znikły te drgania na 4 i 5 biegu między 1800 a 2000 obr. jak mam dwumasa. [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 10:08_________________________________________________Byłem u mechaniora i stwierdził że może sprężynka w pompie wtryskowej padła, albo komputer nie daje dawki startowej. Miałem jechać od niego do elektryków na kompa by sprawdzili błędy i kurde coś się ze sprzęgłem/dociskiem stało że jak silnik chodzi to nie idzie biegu wrzucić. Kurde co po chwile coś innego do roboty wkurzyć się można :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...