Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, w jakich odstępach nałożyć drugą warstwę NXT ? Bo zamierzam porządnie auto zabezpieczyć..

I jak byś powiedział czym nakładaliście DC2 na tym filmiku z polerowania Malika maski ?

I ostatnie pytanie to ogólnie, jaki wosk wybrać z klasy "premium" do czarnego lakieru? Swissvax, Zymol czy coś innego ? tak powiedzmy do 300zł

jak chcesz porzadnie auto zabezpieczyć to kup Cquartz... nie bedzie sie tak rysował i na to dobry wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a widziales dzialanie Cquartz? :P

jak dla mnie wosk w płynie megsa NXT 2.0 jest mega słabym produktem (cos jak turtle ice)... i raczej nigdy go nie kupie :)

a jezeli chodzi o jakis wosk naturalny to mysle ze dla siebie bym kupil lusso oro , ew poszukal wlasnie czegos z zymola lub swisswaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku :blink: ale 200zł za taka mała buteleczke to cena niezbyt ciekawa, na ile wystarczy taka buteleczka?? bo wydaje mi się, że tylko na pół auta :naughty:

Dla mnie Meguairs jest super i mi wystarczy a jak nie będę miał co robić z kasa albo będę miał samochód za kilka baniek to wtedy sobie to kupie i zapłace nawet zeby mi ktoś to nałozył na samochód żeby sie nie brudzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy na auto ... a nawet na dwa średniej albo małej wielkosci...

jednak naniesienie tego aby w 100% działało jest troche kłopotliwe

produkt tez ma niesamowite wlasciwosci odprowadzania wody... po naniesieniu tworzy on swoista powloke "tak jakby bezbarwnego lakieru" , ktora podobno mozna warstwować

a zmycie tego czegos jest mega trudne ;)[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 01:38_________________________________________________

Dla mnie Meguairs jest super

Megsa #16 też miło wspominam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, testowałeś Cquartz czy tylko przepisujesz to, co przeczytałeś albo znalazłeś ?

Rdzewek_RdK, jak już nakładać 2 warstwy to odczekaj 12h lub 24h i nałóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, testowałeś Cquartz czy tylko przepisujesz to, co przeczytałeś albo znalazłeś ?

Rdzewek_RdK, jak już nakładać 2 warstwy to odczekaj 12h lub 24h i nałóż.

nie testowalem bo nie mam jak narazie, przygotuje auto ojca do tego to pewnie zakupie cquartza...

tak wyczytalem to z opini innych, któzy tego używali ! i pisze o tym tutaj ... czy to źle? :gwizdanie:

nie jestem alfą i omega we wszystkich kosmetykach samochodowych... tak samo jak ty nie jestes, wiec sugeruje sie czasami opiniami innych użytkowników którzy korzystali z czegos... i tak samo ucze sie od nich poprzez komentarze do danego produktu, ale mam tez własne doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie testowalem bo nie mam jak narazie, przygotuje auto ojca do tego to pewnie zakupie cquartza...

a tak, pisze to gdzie wyczytalem z opini innych, którzy tego używali !... czy to źle? :gwizdanie

Skoro nie testowałeś to to napisz, bo z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz dobrze produkt. Acha i zapomniałeś dodać, że pod CQ powinna być praktycznie idealnie przygotowana powierzchnia, a ręcznie tego nie zrobisz.

jak dla mnie wosk w płynie megsa NXT 2.0 jest mega słabym produktem (cos jak turtle ice)... i raczej nigdy go nie kupie :)

Zapytam ponownie - próbowałeś czy powtarzasz czyjeś opinie, które są za przeproszeniem z du... wzięte ? Już kilku takim udowodniłem, że to brednie więc nie powielaj tych bredni tak, jak to niektórzy.

I jeszcze jedno:

niektóre produkty AIO są dobre i polecane... jak np Autoglym SRP

Używałeś ? Ja tak i twierdzę, że to przykrywające i maskujące rysy badziewie, które schodzi po 2 myciach. Dalej twierdzisz, że to dobre ? Chyba, że przed sprzedażą auta to tak.

nie jestem alfą i omega we wszystkich kosmetykach samochodowych... tak samo jak ty nie jestes

A twierdziłem, że jestem ? Nie pamiętam więc trochę się opanuj w swoich wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. wiem, że powierzchnia musi byc idealnie przygotowana, dlatego napisalem, że jest to kłopotliwy produkt

ad.2 jakbys patrzał czasami na zdjecia które wklejam, co kupuje, to widać tam wiele produktów które mam, nie po to żeby stały na półce, tylko, żeby ich używać... tak mam SRP... używam go jako cleanera pod wosk ..lub po Megsie UC (niedlugo beda zdjęcia, z pracy ręcznej nad czarną bora w takim zestawie Megs UC+SRP+Colli 915)

ad3. nie bede Ci mówił czego używałem, czego nie..bo nie używałem tez wszytskich produktów jakie są, ale z jakimis miałem styczność.... I bardzo dobrze ,że SRP przykrywa rysy, nie każdy ma kase, maszyne do polerki itd itd długo by wymieniać... aby zrobić sobie pełną korekte lakieru bez najmniejszych rys. a tak przynajmniej bedzie mniej to wszytsko widac... A co do trwałości to nie wiem jak tego używałes ale dobra.. bo po srp po 2 godiznach aby związał z lakierem, na to zawsze nakladam wosk (2 warstwy) i trzyma 3-4 miesiace...

dlatego pisze, że jak dla mnie - podkreśle Ci to nawet ,żebyś widział, że różni ludzie maja różne wymagania, odczucia itd... uważam NXT 2.0 za słaby produkt, którego nie kupie... innym się może podobać... ich wybór i nie neguje tego. Pisze tylko o swoich odczuciach. Po to jest forum ,aby wymieniać się informacjami.

ad4. Nie twierdzisz, ale masz swoj sklep, głownie tylko z produktami megsa i tylko je chwalisz na maksa, a jak ktos juz cos napisze innego to jest źle... Temat jest o pielęgnacji auta, jakby to był temat twojego sklepu, to nawet bym się tu nie wypowiadał, aby nie zaśmiecać.

Pozatym tak jak napisalem, forum jest do wymiany informacji ... gdzie gdzieś coś przeczytałem, zrobiłem itd itd ..to źle, że ktoś czerpie też informacje z innych źródeł ?...

A ogólnie, piszesz ciagle czy próbowałem , czy nie.. jakbys nie zauważył wrzucam tutaj ostatnio troche zdjęć i się wypowiadam, po różnych testach, wiec najwidoczniej widać, że używam róznych produktów :cool1:

A co do produktów megsa mam szampon NXT .. i robilem swego czasu mały test... miałem położone #16 (bardzo fajny wosk) - i NXt go zmywał szybciej niz inne szampony.

A się wkurzałem, dlaczego w zimie mi ten wosk tak szybko ginał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz swoj sklep, głownie tylko z produktami megsa

ad2196132482354. To nie jest łukasza sklep :hahaha:

*chyba że o czymś nie wiem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz swoj sklep, głownie tylko z produktami megsa

To nie jest łukasza sklep :hahaha:

a to przepraszam... cos mi sie zawineło we łbie, jakos tak zarejstrowalem, ze poleca praktycznie tylko megsa to mi tak zakodowało się, a nie sprawdziłem tego, przed napisalem tego posta...

mój błąd

Już kilku takim udowodniłem, że to brednie więc nie powielaj tych bredni tak, jak to niektórzy.

no i widzisz, nie dasz sobie powiedziec, że dla kogos jest ten produkt słaby , niewystarczajacy itd... bo ty uparcie twierdzisz, że jest mega ok itd... a jak ktoś ma inne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga rozmawialem ostatnio z gosciem podczas mycia auta.

Mial nalozonego tego quartza.Naprawde fajnie to wygladalo.Na czarnym golfie.

Tak rozmawialismy o kosmetykach Megsa ,a konkretnie o wosku nxt i podzielil opinie Michala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście NXT 2.0 przypadł bardzo do gustu.. wydobył głębie i nadał mokrego połysku na moim szarym lakierze. Efekt bardzo mi się spodobał :good:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 13:45_________________________________________________O tym że woda po nim spływa jak po kaczce chyba nie muszę wspominać.

Bardzo ucieszyło mnie też to jak przyjechałem do domu po trasie 400km na przemian w deszczu i słońcu, wziąłem karchera i ten brud (dość obfity) prawie całkowicie zszedł :) tak więc brud po NXT 2.0 nie trzyma się tak mocno lakieru.

Więc to co napisałeś zupełnie do mnie nie trafia : "bo to glowne jego zadania w zasadzie... pach pach szybko polecieć, i żeby wygladał jak mokry i tyle" :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że woda po nim spływa jak po kaczce chyba nie muszę wspominać.

Bardzo ucieszyło mnie też to jak przyjechałem do domu po trasie 400km na przemian w deszczu i słońcu, wziąłem karchera i ten brud (dość obfity) prawie całkowicie zszedł

nie jest to dla mnie wyznacznikiem ,aby tylko po 400km tak zrobic... nie myj auta przez miesiąc i wtedy spłucz :)

jak juz napisalem wyżej, innym się podoba innym nie... każdy ma swoje zdanie... jak do czegokolwiek innego - każdy człowiek jest inny... ja go nigdy nie kupie i tyle... uważam koniec dyskusji na temat NXT 2.0 czy dobry czy zły, bo co osoba to inna wypowiedz co do tego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że woda po nim spływa jak po kaczce chyba nie muszę wspominać.

Bardzo ucieszyło mnie też to jak przyjechałem do domu po trasie 400km na przemian w deszczu i słońcu, wziąłem karchera i ten brud (dość obfity) prawie całkowicie zszedł

nie jest to dla mnie wyznacznikiem ,aby tylko po 400km tak zrobic... nie myj auta przez miesiąc i wtedy spłucz :)

Była to pierwsza większa trasa po nałożeniu tego wosku. Aczkolwiek wydaje mi się że nawet po dłuższych i cięższych warunkowo brud zejdzie z taką samą łatwością :)

a poza tym nigdy nie dopuszczę żeby brud na aucie zalegał miesiąc :no: :no:

moje auto jest minimum raz w tygodniu myte :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mam pytanie a mianowicie wyglinkowałem auto, zrobiłem je UC (ręcznie niestety ale jest różnica) nałożyłem już wosk na samochód i wszystko jest OK ale... zamówiłem Deep Crystal Step 2 więc czy moge go nałożyć w najblizszym czasie (czyt. przyszły weekend) na wosk który został nałożony tydzień temu??

Czy może musze przelecieć całe auto cleanerem przed nałożeniem DC2 a później ponownie nałożyć NXT lub Mirror Glaze #16 Paste Wax które tez zamówiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem trochę kosmetyków do pielęgnacji auta. Zamówiłem m.in:

*Meguiar`s Gold Class

*Meguiar`s NXT 2.0

*Meguiar`s Ultimate Compound

*Finish Kare 1000P HI

*APC Nielsen

*Poorboy`s Natural Look

*Poorboy`s Trim Restorer

*Dodo Juice Lime Prime Lite

*Aplikatory Meguiar`s, mikrofibry, gąbki itp

Dopiero co zacząłem na dobre przygodę z Auto Detailingiem ale już teraz wiem, że to tak naprawdę wstęp :good: Jak się raz spróbuje lepszych kosmetyków to potem na Plaka, Autolanda czy nawet Sonaxa nie będzie się chciało patrzeć :) Naprawdę efekty są powalające - ceny czasem zaporowe ale naprawdę warto! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoczela sie praca kilku dniowa nad tym autkiem:

0ed7a88921fe0865m.jpg

na poczatek poszedł dach... czyszczenie APC Megsa + impregnacja 303 Fabric Guard

896a26e0ff4339a9m.jpg

wyczyszczony dach (troche przykurzony)

529d8a18896449d5m.jpg

a tak sprawuje się woda na nim:

71d508ead29911b7m.jpg7c00e89e5c78a5acm.jpgba905808e2e5d860m.jpg

no wiec tak ogolnie to wyglada... jutro kojelny dzien prac... dzisiaj tylko auto zostalo umyte:

c436760137c2127bm.jpg50d841a63be8e915m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz swoj sklep, głownie tylko z produktami megsa

ad2196132482354. To nie jest łukasza sklep :hahaha:

*chyba że o czymś nie wiem :tongue4:

a to przepraszam... cos mi sie zawineło we łbie, jakos tak zarejstrowalem, ze poleca praktycznie tylko megsa to mi tak zakodowało się, a nie sprawdziłem tego, przed napisalem tego posta...

mój błąd

Cieszę się, że wszystko jest jasne. Irytuje mnie to, że jak człowiek ma o czymś pojęcie i to poleca to od razu każdy zakłada, że musi tym handlować.

no i widzisz, nie dasz sobie powiedziec, że dla kogos jest ten produkt słaby , niewystarczajacy itd... bo ty uparcie twierdzisz, że jest mega ok itd... a jak ktoś ma inne odczucia?

Dam sobie powiedzieć, a Ty przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Wyjaśnię: kilku już twierdziło, że NXT 2.0 nie wytrzymuje miesiąca. Udowodniłem, że potrafi wytrzymać np. od końca sierpnia do końca października (z 3 krotnym myciem po drodze) i jeszcze być na lakierze w takiej ilości, żeby zapewnić minimalną ochronę. Jeżeli ten wosk się komuś nie podoba, może go nie używać - jego (jej) sprawa, ale takie bzdury na temat tego produktu będę negował.

Łukasz mam pytanie a mianowicie wyglinkowałem auto, zrobiłem je UC (ręcznie niestety ale jest różnica) nałożyłem już wosk na samochód i wszystko jest OK ale... zamówiłem Deep Crystal Step 2 więc czy moge go nałożyć w najblizszym czasie (czyt. przyszły weekend) na wosk który został nałożony tydzień temu??

Czy może musze przelecieć całe auto cleanerem przed nałożeniem DC2 a później ponownie nałożyć NXT lub Mirror Glaze #16 Paste Wax które tez zamówiłem??

Na wosk nie nakłada się politury - przeleć auto cleanerem, nałóż DC2, a potem wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło glinkowanie + polerka ręczna Megs UC + AG SRP + póki co jedna warstwa Colli 476s.

Efekt gładkości lakieru i koloru jest mega! (gorzej z rysami, ale dużo zostało zamaskowanych)

Bedą jeszcze nastepne zdjęcia ze srodka, bo musze tam dokonczyc kilka rzeczy. a został juz wyprany a dach od spodu wyczyszczony i zaimpregnowany. No i oponki nabłyszczeć i druga warstwe wosku nanieść

2df9c4932ddc06bcm.jpg3ca3d91c46c963eam.jpg6de9f20ff8b1d4cam.jpg

82f68d5cbda36cf4m.jpgcfd6bb94db07f6dbm.jpge9910d7df304aa14m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...