Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Zymol się nie pieni - może to być dla niektórych wadą :rolleyes:

Jak dobrze spienisz to piana jest. Poza tym błędne przekonanie większości ludzi, że szampon im więcej daje piany tym jest lepszy mnie przeraża. Ten jest o tyle fajny, że ma w sobie naturalne składniki w tym kwasek cytrynowy, który mocno wspomaga mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... Poza tym błędne przekonanie większości ludzi, że szampon im więcej daje piany tym jest lepszy mnie przeraża.

:good:

Napisałem tylko , że "nie daje piany" ( albo ciężko ją uzyskać , a dla niektórych może to być wadą ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poza tym błędne przekonanie większości ludzi, że szampon im więcej daje piany tym jest lepszy mnie przeraża.

:good:

Ale jest też cząstka tych (np ja) którzy zwyczajnie lubią jak auto jest spienione w trakcie mycia :wink4:

Mi się lepiej myje auto (w sensie bardziej przyjemnie) kiedy wraz z każdym ruchem rękawicy idzie ślad gęstej piany :kox:

i osobiście wcale nie uważam że szampon bez piany jest gów.no warty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to napisałem , że dla niektórych może to być wadą :wink4:

zacytowałem kiedy jeszcze tego nie dopisałeś :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol się nie pieni - może to być dla niektórych wadą :rolleyes:

Tu też to było napisane :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała relacja z dzisiaj :wink4:

Zmotywowałem sie i wziąłem sie za wyczyszczenie felg zimowych, stan przed :rolleyes:

90781131.jpg

użyte środki

Pierwszy ogień TENZI ALUX, tani środek a radzi sobie bardzo dobrze

APC Meguiars

Glinka

IPA

Wosk Collinite 476s

Pierwsze mycie Tenzi :gwizdanie:

48031763.jpg

Drugie Mycie

62874315.jpg

Małe porównanie

47968701.jpg

Najgorsze były wnęki :gwizdanie:

78003677.jpg

Pierwszą felgę zrobiłem ręcznie, potem przypomniałem sobie o filu na trzpieniu

60444026.jpg

I efekt po

39141828.jpg

Dekle po APC

88126366.jpg

Niby czyste, ale Glinka pokazała jaka jest prawda :decayed:

35961033.jpg

I na koniec zabezpieczenie woskiem :wink4:

87207965.jpg

TAk jest teraz :decayed:

38522547.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywam w PSB? Skad taka pewnosc? Jest przeciez sporo ladnych projektow.

Jakos nie jaram sie tym konkursem bo atmosfera na KA ostatnio jakas taka nijaka..

Atmosfera w KA masz rację nijaka, ale zobacz jak mój głos zaważył o Twoim 1 miejscu :wink4:

slepy - na tak zapuszczone felgi Alux jak znalazł, robota profi.

Panowie czy rotacją na wolnych obrotach początkujący jak ja da radę nanosić cleaner? Wiem, że od tego jest DA ale chcę zacząć od rotacji :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=LdR94kmHcYI&feature=youtu.be


nocny test Glass Science + Rain-x 2in1, deszcz walił dosyć ostro, duży ruch na drodze, prędkość ok 100km/h, na autostradzie przy 120-130 było jeszcze lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje porade, na wiosne chcialbym umyc autko na cacy, i zakonserwowac jakims woskiem. Lakier mimo 13 lat jest w bdb stanie, bo jakis czas temu przechodzil polerke. Wiec potrzebowalbym jakis dobry szampon, ew. cos co by usunelu jakies male ryski (zawsze sie jakies pojawiaja), i jakis dobry wosk, ktory by przy okazji chronil lakier. I teraz pytania:

1. Jaka marke produktow byscie polecili biorac pod uwage cene/jakosc/wydajnosc. Wiadomo cena gra role, ale tez nie chce kupowac jakiegos najtanszego badziewia ktore okaze sie malo skuteczne/malo wydajne. Ew. no i jakie konkretne produkty. Na poczatku watku duzo bylo napisane o firmie MEGUIARS, ale pozniej widze ze tez sa wymieniane inny firmy, stad to pytanie ;).

2. I teraz pytanie troche ekologiczne :decayed: Dostep do wody ze szlaufem tak zebym mogl spokojnie umyc autko mam raczej tylko na dzialce, ale tam z kolei nie chcialbym jakiejs ciezkiej chemii stosowac, ale z tego co troche czytaem to niektore te szampony sa oparte na srodkach naturalnych, no wiec na ile one sa ekologiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko tak sobie doradzić, każdy preferuje innych producentów, najlepiej wejdź na strony sklepów z kosmetykami, poczytaj o konkretnych specyfikach i pewnie coś dobierzesz

www.all4auto.pl

www.detailer.pl

www.showcarshine.pl

jest jeszcze kilka innych sklepów ale większość ma to samo w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż 3 szt. aplikatorów "Chemical Guys Aplikator Tri-Color".

Cena to 30 zł za szt. z przesyłką.

Jak coś to proszę o PW.

prod_264_m_tricolor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę późno, wiem, że już drugi raz ale kupiłem sobie takie, całkiem fajne np. do aplikacji Wheel Guarda na felgi ale jedno co powiem, prałem je w szamponie Smartwaxa do padów i microfibr i żółta część stała się zielona, inne aplikatory np. Megsa i pad Flexipads nie zafarbowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja z innej beczki co bardziej usowa ryski swirlx czy ScratchX ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :decayed: rozumiem ze mozna go recznie uzyc??

można, ale lekko nie jest :wink4:

dokup sobie od razu takiego germana jak ŁukaszR ma do sprzedania - twardsza strona i Ultimate Compound dają niezłe efekty, niestety przy bardzo dużym nakładzie sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...