Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@kesu pytanie tak ogólne, że szok

w jakim stanie jest lakier, jakiego efektu się spodziewasz? polerka ręczna czy mechaniczna? jaki kolor i jaki wosk po korekcie będziesz aplikował? może jakaś fotka lakieru?

tak to możemy gdybać co doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megsowy Rich leather cleaner and conditioner jest przeznaczony raczej do delikatniej zabrudzonych skór, ewentualnie do systematycznego odświeżania.. wiem bo sam używałem jak jeszcze miałem B6.

Teraz w e60 też od razu zakitowałem Gliptona GT11 + Gt12 :wink:

szczotka poszła w ruch i skóry jak nowe :kox:

Nie mam zniszczonej skóry ale megs mi sie nie podoba bo skóra sie po nim świeci jak psu jaja i do tego skóra jest strasznie śliska.

Co do Gliptona jestem bardzo zadowolony, po zastosowaniu cleanera skóra zaczęła ładnie pachnieć tak jak powinna. Jedno co mi nie odpowiada to zapach conditionera bo pachnie jak w sklepie z butami. Troche mi to nie odpowiada ale skóra jest miękka i nie jest śliska tak jak po megsie.

Tak więc polecam :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam już kilka dni fora i mam chęć przeprowadzic u siebie mini-detailing, jeśli tak to można nazwać ;). Do prania tapicerki planuję zakupić proszek Karchera 760RM. Chciałbym dokładnie wyczyścić wnętrze, czy wystarczy MEGUIARS SUPREME SHINE PROTECTANT + mikrofibra (wnętrze tzw. małyszówka). Na koniec zapach do auta CALIFORNIA SCENTS - Coronado Cherry. Co możecie polecić do odnowienia felg stalowych jak i aluminiowych? Z każdym miesiącem moja kolekcja będzie powiększana, a co za tym idzie Audi zamiast się starzeć będzie się odmładzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RM760 :) OK

do czyszczenia felg można zastosować Iron-X, Surfex-HD a do zabezpieczenia np. Chemical Guys Wheel Guard albo RimWax od Smartwax'a

do czyszczenia można jeszcze inne środki ale ja napisałem o tych co sam sprawdziłem na swoich chromowanych kołach

---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

co do zapachów to ja sobie chwalę Chemical Guys - Leather Scent albo ostatnio Stripper Scent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :hi:

Testowaliście ten produkt http://showcarshine.pl/5-pielegnacja-szyb/57-meguiars-nxt-glass-cleaner-gratis-mikrofibra-do-szyb.html i czy jest dobry na upierdliwe zacieki na szybach w stylu zaschniętych plamek po myciu samochodu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :hi:

Testowaliście ten produkt http://showcarshine.pl/5-pielegnacja-szyb/57-meguiars-nxt-glass-cleaner-gratis-mikrofibra-do-szyb.html i czy jest dobry na upierdliwe zacieki na szybach w stylu zaschniętych plamek po myciu samochodu :wallbash:

Ja tego uzywam i sobie chwalę :thumbup: apropo tych plamek. Gdybys po umyciu auto przetarl mikrofibra do sucha, to byś ich nie mial :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RM760 :) OK

do czyszczenia felg można zastosować Iron-X, Surfex-HD a do zabezpieczenia np. Chemical Guys Wheel Guard albo RimWax od Smartwax'a

do czyszczenia można jeszcze inne środki ale ja napisałem o tych co sam sprawdziłem na swoich chromowanych kołach

---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

co do zapachów to ja sobie chwalę Chemical Guys - Leather Scent albo ostatnio Stripper Scent :)

Stripper Scent - mój ulubiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tych plamek. Gdybys po umyciu auto przetarl mikrofibra do sucha, to byś ich nie mial :naughty:

Dokładnie - dokładne wycieranko , ja najpierw wydmu****e sprężarką wodę z wszelkich wnęk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a sa jakies cenniki do poszczegulnych zestawow z 1posta:

np. Wariant Medium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna moderacja jest bezwzględna... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie używam żadnych wynalazków do mycia szyb. Po umyciu wycieram do sucha mikrofibrą przeznaczoną do mycia szyb i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używa/używał ktoś może CG Pro Detailer i mógłby o nim coś powiedzieć?

Niedługo zamawiam SV Blau-Weiss i szukam jakiegoś dobrego detailera :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używa/używał ktoś może CG Pro Detailer i mógłby o nim coś powiedzieć?

Niedługo zamawiam SV Blau-Weiss i szukam jakiegoś dobrego detailera :eusathink:

To zamow odrazu SV Nano Express :)

CG Pro Detailer - P40 Detailer zly nie jest, ma jakos tam carnaube ale osobiscie bardziej lubie CG Speed wipe, ze wzgledu na zapach i dobrze sie sprawdza jako primer do padow..

Z innej firmy moge Ci takze polecic Optimum instant detailer & gloss enhancer!

Z czasem jakbys chcial "wzbudzic" SV i przedluzyc lekko zywotnosc to Scholl Concepts SW20 lub CarPro ReLoad..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie koledzy produkty do regeneracji lakieru :eusathink: chodzi mi o usunięcie drobnych rysek, hologramów itd, :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem pianownice PA i pianę VP pH Neutral Snow... Jak rozcieńczyć ją żeby była ładna piana a nie mleko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używa/używał ktoś może CG Pro Detailer i mógłby o nim coś powiedzieć?

Niedługo zamawiam SV Blau-Weiss i szukam jakiegoś dobrego detailera :eusathink:

To zamow odrazu SV Nano Express :)

CG Pro Detailer - P40 Detailer zly nie jest, ma jakos tam carnaube ale osobiscie bardziej lubie CG Speed wipe, ze wzgledu na zapach i dobrze sie sprawdza jako primer do padow..

Z innej firmy moge Ci takze polecic Optimum instant detailer & gloss enhancer!

Z czasem jakbys chcial "wzbudzic" SV i przedluzyc lekko zywotnosc to Scholl Concepts SW20 lub CarPro ReLoad..

Reload nie ożywi SV tylko zaklei go swoimi polimerami ale efekt sheetingu będzie mocny :naughty:

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

Panowie kupiłem pianownice PA i pianę VP pH Neutral Snow... Jak rozcieńczyć ją żeby była ładna piana a nie mleko ?

100-120ml/litr, pokrętło regulacji stężenia rozkręcone na max żeby stężenie było najwyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...