Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9TDI AHU] Odgłosy sprzegła


wojscan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem podobny do tego co kolega http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14951.0.html

znajomy twierdzi ze to łożysko oporowe...uwaza ze jesli tego nie wymienie w najblizszym czasie to w pewnym momencie przestanie pracowac skrzynia biegow....ma racje?? mam to wymienic jak najszybciej czy nie musze się tym aż tak przejmowac?? :confused4:

temat zmieniony, proszę zwięźle opisywać co dolega

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Wymieniłem wszystko oprócz dmumasy i dalej dzwoni więc to chyba dwumas ale nie mam pewności na razie buda mi nie trzepie i przyjemnie się jeździ więc nie ruszam bo będzie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie przyjemnie jezdzi:) to dzwonienie slychac tylko jak wcisne sprzeglo i jednoczesnie stoje...gdy jade nic nie slychac...chcialbym wiedziec jak dlugo moge jezdzic z tym łożyskiem bo to chyba ono tak dzwoni...czy na ten "dmumas/dwumas" sa inne okreslenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie toczysz powoli, i wciszniesz sprzeglo (przy otwartej szybie ;) o to wtedy tez nie slychac?

u mnie byly podobne objawy, ale slychac bylo zawsze przy wcisnietym sprzegle- niewazne czy na postuju, czy podczas toczenia. okazalo sie, ze lozysko, wymienilem przy okazji wymiany sprzegla i skrzyni, i jest cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest jedna widać ją na filmiku, rozwalone koło dwumasowe. Ale jeździć dokąd nie przeszkadza i nie rzuca budą. :a4fan:. Bo to naprawdę drogi interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samego koła to ok 1000 PLN + robota itp(dużo o tym na forum). A jeśli chodzi o "budę" = karoseria cały samochód, przy zużytym dwumasie zaczyna nią coraz to bardziej trząść. pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...