Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przewody/węże klimatyzacji


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie czy przewody klimy te obok filtra powietrza powinny być całe oszroniałe/zimne czy nie??

Bo u mnie klima zanim zacznie konkretnie chłodzić potrzebuje jakieś 3-5 minut to raz a druga sprawa jest taka, ze ten gruby przewód jest oszroniały na całej długości a ten cieńszy bliższy błotnika jest oszroniały do połowy, do miejsca gdzie znajduje się zawór do nabijania czynnika.

Teraz pytanie czyżby był zapchany ten filtr który znajduje się przy zaworze do dopełniania czynnika na tym cieńszym przewodzie i dlatego jest tylko połowa przewodu zimna a druga połowa gorąca??? Czy to moze mieć wpływ na to, ze klima nie chłodzi po włączeniu od razu tylko poptrzebuje tych 3-5 minut???

Czynnik był dobijany w sierpniu zeszłego roku, Do majstra od klimy pojadę dopiero 24 sierpnia bo wtedy będę w PL, mogę teraz używać klimy czy raczej nie??

Czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedawno przy "dobijaniu" czynnika kazałem wyciągnąć ten "filterek" , po wyjęciu był czyściutki, koleś trochę go przedmuchał kompresorem i włożył z powrotem. U mnie do tego miejsca przewód jest letni ale nie gorący , z kratek już po kilkunastu sekundach leci bardzo zimne powietrze. Według mnie możesz mieć zapchany właśnie ten element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z tym, ze jest gorący to troche przegiąłem ale jest ciepły a za tym filterkiem jest lodowaty, ze jest na nim szron. Już raz miałem wymieniany ten filterek bo był zasyfiony. Pewnie dlatego ze raz zatarłem sprężarkę bo jeździłem bez czynnika i teraz znowu nazbierało się tam opiłków :kwasny:

Ten filterek to koszt chyba około 15 zł w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, z tym że nawet jak daje na low to i tak nie leci bardzo chłodne powietrze tylko delikatnie chłodne. Sprężarka działa ok, econ sie wyłącza hmmm. Przyczyną może być ten filterek? Po jego wymianie trzeba znów napełniać czynnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, z tym że nawet jak daje na low to i tak nie leci bardzo chłodne powietrze tylko delikatnie chłodne. Sprężarka działa ok, econ sie wyłącza hmmm. Przyczyną może być ten filterek? Po jego wymianie trzeba znów napełniać czynnik?

Musisz jechać do kolesi od klimy, oni ściągają czynniki, rozkręcają ten przewód, wymieniają filtr i po skręceniu znów nabijają klimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy w 100% będzie dmuchał mi mróz z nawiewów? Miałem klime nabijaną, odgrzybianą wraz ze sprawdzeniem szczelności dokładnie rok temu. A klima była używana sporadycznie. Myślę, że czynnika powinno być jeszcze sporo. Filterek nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej nie jest to filterek tylko "dławik" :wink4: jeżeli jest mocno zanieczyszczony klima może słabiej chłodzić , u mnie był czyściutki klima chłodzi bardzo dobrze

Sprawdzenie ew. wymianę tego dławika można dokonać po spuszczeniu czynnika i rozkręceniu rurki czynnika chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej nie jest to filterek tylko "dławik" :wink4: jeżeli jest mocno zanieczyszczony klima może słabiej chłodzić , u mnie był czyściutki klima chłodzi bardzo dobrze

Sprawdzenie ew. wymianę tego dławika można dokonać po spuszczeniu czynnika i rozkręceniu rurki czynnika chłodzącego

dokładnie to dysza rozprężna,która nie zawsze musi mieć wpływ na wydajność u mnie nie pomogło,może być wiele przyczyn :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima w zeszłym roku mroziła na maxa a teraz tylko chłodzi, nigdy nie używałem na włączonej klimie temp niższej niż 20 stopni teraz musze mieć 17 a nawet 16 zeby chłodziła dobrze. U mnie jest jeszcze tak ze po przejechaniu juz np 5 km zaczyna mrozić ale początkowo zamiast zimnego leci chłodne powietrze.

Myslę ze jest winny ten filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez chwile zawieje ciepłym, ale zaraz jest chłodne. Jak jest 30C na zewnątrz a klime mam nastawioną na 18C czy low to i tak zimno nie jest, da się normalnie siedzieć... ciekawe czy wymiana dławika by pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak już wspomniałem wyżej nie dawno byłem uzupełnić czynnik i przy okazji sprawdzono na moje życzenie ten dławik który był czyściutki. Przed "dobiciem" czynnika (którego jak się okazało było już bardzo mało) klima też nie za bardzo chłodziła , a teraz już przy ustawieniu 18oC można "pluć lodem" :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była napełniana czynnikiem dokładnie rok temu, więc myślę że powinna ładnie chłodzić a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czynnika , osuszacz do wymiany lub dławik zapchany :wink4:

można po czymś poznać czy osuszacz do wymiany? Jeśli się go wymienia to trzeba czynnik znów napełniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz to ta "beczułka" przy chłodnicy ze strony pasażera. Musi być spuszczony czynnik zeby go odkręcic i tam zaglądnąć. Ja miałem 10 miesiecy temu nabijana klimę i wymieniany ten filterek/dławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak wymienię osuszacz to mi się wydajność zwiększy zakładając,że wszystkie filtry ok.,czy osuszacz ma wpływ na ciśnienie układu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten osuszacz to nie jest tania sprawa :gwizdanie: ciekawe ile w ASO za to wołają?? z 200zł?? bo jak juz kupic to nowy z a nie używkę z allegro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz zamiennik np. w IC i też będzie taki dobry jak z ASO :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...