Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Dziwniy szum podczas jazdy!


lukasz28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Ostatnio w moim audi zaczeło :wallbash: się wydobywać jakieś dziwne szumy podczas jazdy powyżej 60km/h.Wymieniłem opony na nowe(Dunlop Sp Sport 01),po prostowałem felgi.Szum jest dosyć dziwny bo podczas jazdy jakby się zwiększał i przy ostrym łuku w prawo bądź w lewo.Przy okazji,podczas dodawania gazu jakoś dziwnie stuka w tyle(taki metaliczny dźwięk, jakby luz na wale )i jest takie dziwne szarpnięcie.Przepraszam jeżeli się nie wyrażam precyzyjnie ale nie znam się za dobrze na samochodach za co czasami pokutuje w warsztacie :wallbash:.Za wszelkie jakieś sugestie z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie takie same objawy przy ruszaniu szarpie.Podczas jazdy jakoś dziwnie pedał gazu drży.No i ten szum nie do zniesienia i z dnia na dzień się nasila,najgorzej jest na łukach i podczas hamowania.Wiem na pewno że klocki są do wymiany no ale raczej nie powinno tak trzeć i szumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szum nasila się przy skręcaniu ,na łukach drogi to trzeba sprawdzić łożyska w kole ,jak bardziej szumi przy skręcie w lewo to łożysko prawe i odwrotnie przy skręcie w prawo .Od tego trzeba zacząć szukanie .[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2010, 22:43_________________________________________________

No u mnie takie same objawy przy ruszaniu szarpie.Podczas jazdy jakoś dziwnie pedał gazu drży.No i ten szum nie do zniesienia i z dnia na dzień się nasila,najgorzej jest na łukach i podczas hamowania.Wiem na pewno że klocki są do wymiany no ale raczej nie powinno tak trzeć i szumieć.

sprawdzić poduchę pod silnikiem bo to może być powodem drżenia pedału ,na łukach jak szumi to jak pisałem sprawdzić łożyska bo hamulce nie mają z tym nic wspólnego ,dopiero jak zaczynasz hamować to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i są to łożyska na 100% i dzięki.Mam jeszcze jedno pytanie podczas ruszania do przodu przy skręconych kołach nie zależnie wprawo w lewo to dzieje się coś dziwnego , a mianowicie jakbym wlókł tylne koła za sobą.A i jak ruszam do przodu jest takie dziwne szarpnięcie(luz na wale?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...