Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Auto hamuje przy przyspieszaniu


mlody111

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że jak przyspieszam to czasami mi hamuje auto tzn. pomiedzy 1-2,5 tys obrotów(ostatnio nawet na 1 biegu do ponad 3tys trzymało) auto tak jak by hamowało dopiero po chwili normalnie jedzie. nie zawsze tak jest tylko czasami, wczesniej swieciła się pare razy kontrolka od abs może to cos z abs jest? Co to może byc? może to cos z silnikiem? i jeszcze jedno pytanie- ile powinien pokazywac komputer na postoju? u mnie pokazuje 35 czasem nawet 51 litrów na 100 :shocked: jak powiedziałem to koledze który miał kiedys takie auto to powiedział ze tez tak miał i to jakis czujnik od ssania sie zepsuł(są chyba 3). dlatego też mi chyba tak dużo pali(17l przy jezdzie do 3 tys w miescie) bo komputer dostaje sygnał że silnik jest zimny i podaje więcej paliwa. dzieki za odp :)

temat poprawiony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

takie kosmiczne spalanie na postoju to norma

komp podaje chwilowe spalanie obliczając ile spalił przez ostatnie 30 metrów, na postoju i na niskich biegach (np 1 czy 2) masz małą wydajność (wyższe obroty i mało przejechane i takie wyniki są niestety prawdziwe :))

PS: jak stoisz to cały czas pokazuje spalanie z ostatnich 30 metrów, może to być 52 litry ale rónie dobrze może być 7 litrów

Co do spalania 17 litrów w mieście przez motor 2.8 to nawet akceptowalne pod warunkiem że bardzo ciężkie "miejskie" warunki, jak na "normalne" śmiganie po mieście to chyba faktycznie za dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że jak przyspieszam to czasami mi hamuje auto tzn. pomiedzy 1-2,5 tys obrotów(ostatnio nawet na 1 biegu do ponad 3tys trzymało) auto tak jak by hamowało dopiero po chwili normalnie jedzie. nie zawsze tak jest tylko czasami, wczesniej swieciła się pare razy kontrolka od abs może to cos z abs jest?

ha! ja mam dokladnie takie same objawy: od czasu do czasu, na dwojce, w okolicy 2k5, ew. na trojce przy 1k5 samochod "przyhamowuje". kontrolka absu od czasu do czasu tez sie zapala. do tej pory myslalem, ze to moze cos z quattro, ale sterowanie silnikiem wydaje sie byc bardziej sensowna przyczyna.

Berciu, czy moglbys napisac bardziej dokladnie co wyszlo na vagu i co zostalo wymienione?

pozdrawiam,

kober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wagu miałem błąd wartość hamulca przkroczona - niemożliwa, a jaki dokładnie czujnik to dam znać po weekendzie jak będe u swojego mechanika[br]Dopisany: 09 Sierpień 2007, 22:41 _________________________________________________Rozmawiałem z kumplem który mi to robił i nie był to czujnik tylko sterownik od pompy ABS/ASR, dawał dziwne odczyty i hamował, wymienił mi samą elektronikę z pompy 8E0614111H i jest ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...