Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Klimatyzacja - gaz jest ale nie chłodzi. Nie swiecący panel.


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum od dzisiaj dopiero wiec prosze mi wybaczyc jesli cos podobnego juz bylo. Szukalem ale nie znalazlem nic takiego.

Sprawa wyglada tak. Klimatyzacja nie chłodzi wogole. Gaz niby jest bo jak odkrece kapturek i wcisne wentylek to mocno syka gaz. Wentylator od klimy tez dziala ale do srodka nie dmucha zimnego powietrza.

Jak sprawdzam bledy na panelu to wyskakuje:

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

Sprawa druga to to ze miga panel klimatronika a w nocy wogole go nie widac. Bo te cyferki nie swieca i niewiem czym to moze byc spowodowane?

Od czego zacząc naprawe? Dodam ze auto zostało dopiero sprowadzone, troche stało i moze miec z milion błędów bo aku był odpinany duzo razy.

Co radzicie?

Pozdro

dodane z innego TWojego tematu (usuniętego):

Poczytalem troche ze najpierw trzeba usunąc przyczyne a potem dopiero kasowac bledy, wiec odczytalem z climatronika bledy i są one następujące:

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

Ktos mi moze poradzic jak to naprawic?

Dodam ze standartowo migał mi panel co staram sie aktualnie naprawic oraz niemiał podswietlenia (ktos wsadził zarówki 2W zamiast 0.9W - tak jak wyczytalem na forum). Klimatyzacja natomiast nie chlodzi.

Bede wdzieczny za jakies porady.

Pozdrawiam

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz niby jest bo jak odkrece kapturek i wcisne wentylek to mocno syka gaz

dla mnie osobiście to nie test - dlaczego nie pojedziesz na sprawdzenie do zakładu, który się tym zajmuje ?

Będziesz wtedy miał pewność na 100% czy masz czynnik w układzie ( i ile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do zakladu pojade oczywiscie. Ale chcialem sie wczesniej dowiedziec jak z usunieciem tych bledów? Znaczy ich przyczyn? Czy moze najpierw podjechac do zakladu i uzupełnic ewentualnie brakujący czynnik?

Sorki za tamten nowy post, myslalem ze zadalem za duzo pytan naraz :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcialem sie wczesniej dowiedziec jak z usunieciem tych bledów? Znaczy ich przyczyn?

aaa... no o takich błędach trochę info na forum jest :naughty:

Osobiście nie zawracałbym sobie nimi głowy, po prostu niektóre klapy się blokują.

Wydaje mi się, że te błędy nie są istotne w Twoim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tej klapie to troche znalazłem tylko nikt dokladnie nie okreslił ktora to klapa :no: , zebym to mogl rozebrac i wyczyscic. No chyba ze slabo szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten temat czytalem, ale czy klapa centralna tam opisana to jkest ta co mnie interesuje?? Czyli klapa powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...