Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z podświetleniem licznika


pawelwuju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ze nie podswietla mi sie licznik . Po ogledzinach stwierdzilem ze to zarowki. wykrecilem licznik chcialem wymienic . ale kobieta w sklepie dala mi same zarowki bez osłonek. próbując wydobyc stara zarowke z oslonki pękła :) Czy dostane w sklepie zarowki z osłonkami gotowe, plug&play :>? jak zamontowac nowe trzeba docisnac i wkrecic czy wystarczy wcisnac.

z gory przepraszam jesli bylo , chociaz szukajki uzywalem. pozdrawiam serdecznie

* uzupełnij proszę profil do końca - [lukaszr]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie kłopoty ale użyłem drobnych szczypczyków i wyciągałem po kawałku resztę szkiełek pękniętej zarówki. Żaróweczki te montuje się poprzez wciśnięcie do osłonki. Jak zakładasz żarówkę z osłonką do licznika to wtedy przekręcasz w prawo. Nie umiem Ci powiedzieć czy dostaniesz takie żarówki w sklepie razem z oprawkami. Ja kiedyś szukałem po sklepach i wszędzie mieli tylko same żaróweczki. Dlatego wyciągałem szkiełka ze starej osłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja bez wiekszego problemu dostalem takie zaroweczki z oprawkami za sztuke zaplacilem 1.20 :hi::thumbup::audi:

* uzupełnij proszę profil - [lukaszr]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem z oprawkami :) nie było 1.1 wiec 1.2w w czarnej oprawce. poradzilem sobie z tym wczoraj. Jescze musialem do sklepu wracac po 1,5w do podswietlenia przebiegu i to 2 razy. bo za pierwszym jakas wadliwa byla nie chciala sie wkrecic, dopiero za drugim byla ok :) I teraz wszystko ladnie swieci.

Ja płaciłem po 2,50 za 1.2w w osłonkach.

a 1,5w 3zł chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wymieniałem żarówki i mogę podpowiedzieć w sprawie ich typów, jeśli dostaniemy OSRAM to są 3 rodzaje: pomarańczowe (kolor plastiku w którym żarówka jest mocowana) do podświetlania ogólnego licznika, czarne do kontrolek (przy czym u mnie kontrolka do świec żarowych jest inna tzn oprawka stała, wymienia się tylko żarówkę) oraz zielona (seledynowa) do podświetlania stanu kilometrów. Liczba żarówek czarnych (1.2W) jest uzależniona od wyposażenia (liczby aktywnych kontrolek) zielona jest jedna (2,0W), natomiast pomarańczowym (1,5W) się nie przyjrzałem ale chyba 6 sztuk. Dopisuje się do tematu bo najczęściej zadawane pytanie w sklepie to "ma pan te żarówki" co w sumie mnie dziwi bo powinni wiedzieć takie rzeczy, co mam z licznikiem pod pachą PKSem podjechać??? co do samego demontażu żadna filozofia, jedna zasada nic na siłę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie spaliło się kilka żarówek jak montowałem ramki na zegary.

Doczytałem się na forum że to są żarówki T5 więc kupiłem na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item288857817_oryginalne_diody_do_zegarow_t5_r5_w_oprawce_.html

okazało się jednak że nie pasują...tzn ciężko je włożyć, ponieważ na spodzie nie mają takiego "wcięcia" na śrubokręt.

Użyłem szczypcy żeby je wkręcić, ale i tak się ruszały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...