Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.8 ADR] Od jazdy na gazie silnik traci moc


wolfski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Swoją A czwórką z silnikiem 1,8 zrobiłem 50tys.km na gazie.Po przejechaniu około połowy tego dystansu zauważyłem regularny spadek mocy zwłaszcza w dolnym zakresie obrotów.Przyznam się,że na benzynie prawie wcale nie jeżdżę.Tylko odpalam autko i zimą pierwsze 2-3km gonie na Pb.Czy ktoś miał takie same spostrzeżenia?Co może być przyczyną? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyienasz filtry gazu :?:

Może coś z parownikiem jest nie tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą, miałem podobnie w mojej poczciwej A100 kiedyś. Na początku chodziła rześko, niewielki spadek mocy, ale z czasem straciła tak po przejechaniu tych 20-30kkm. I nie zarzuci mi ktoś brak wymian na czas, bo serwisowałem LPG według książki gwarancyjnej, a sam silnik wszyściutko na bierząco (oleje, filtry, świece, kable, itd.), drugiej tak przeserwisowanej A100 nie widziałem na parafii. Samochód mimo 100% sprawności technicznej stracił po tych 2 latach jeżdżenia na gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyblżiżona trwałosc parownika to ok 60-80 tyś km ,wiem to bo mój ojciec to taxidriver i juz chyba zmienił ze 3,albo nowy albo regeneracja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w wersji z T :) - zacznij od standardowej diagnostyki. Zloguj wskazania przepływomierza pod obciążeniem. Sprawdź wskazania lambdy i fueltrimy (jeśli już masz to zaimplementowane w ECU). Potem jeszcze popatrz na blok Ignition advance.

Może też zwyczajnie się katalizator zatykać - zwłaszcza jeśli przebieg > 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...