Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Cieknie pompa wtryskowa


dziku

Rekomendowane odpowiedzi

OQ1vJ.jpg

OQCVS.jpg

Cieknie mi paliwo z zaznaczonego elementu pompy. Jakie uszczelnienie tam zastosowano? Z obrazka 130-20 w Etce wynika ze tylko N 0138075. Natomiast nie oznaczono w zaden sposob takiej wiekszej uszczelki.. Czy zna ktos jej numer?

Czy odkręcenie śruby 028130231 (nr.33) która tam jest spowoduje zapowietrzenie sie pompy i konieczność jej odpowietrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sruba zaslepiajaca otwór do umieszczenia czujnika zegarowgo. Uszczelniona jest pierscieniem O-ring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ją odkręciłem pompa chwyciła powietrze, ale nie było problemu z odpaleniem, po prostu dłużnej kręcił aż napompował paliwo.

Sposób na miedziane o-ringi jest taki: trzymasz chwile nad ogniem aż się rozgrzeje do czerwonego i wkładasz do zimnej wody

wtedy materiał puchnie i z powrotem zakładasz :wink4: sprawdzone prze zemnie osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie widziałem jeszcze nigdy w życiu miedzianych o-ringów. Koledze pewnie chodzi o miedzianą podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie widziałem jeszcze nigdy w życiu miedzianych o-ringów. Koledze pewnie chodzi o miedzianą podkładkę.

OK. Jest to jedyna podkładka pod tą śrubą? Z racje ze jest tam trudny dostęp odkręce też przewody do wtrysków więc i tak będę musiał odpowietrzać układ, ale nie wiem czy ta akcja z rozgrzewaniem i chłodzeniem miedzianej podkładki ma sens. Czy moze lepiej było by zamówić nową pokładkę w ASO za 1,50zl przed odkręcaniem? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

ostatecznie rozwiązałem problem, wymieniając gumową uszczelkę pod trójkątną śrubą. Aby ją odkręcić należy użyć specjalnego klucza do takich śrub (koszt ok. 50zł). Nie polecam prób z kluczem oczkowym - to nie ma prawa się udać, można co najwyżej zniszczyć gwint śruby. Koszt nowej 'trójkątnej' śruby w serwisie Bosch to ok. 45zł. Koszt uszczelki w Boschu to 2.94PLN, jej numer katalogowy to: 1 460 210 316.

Wskazówka: po wymianie uszczelki pompa wtryskowa na 100% się zapowietrzy i będzie konieczne jej odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...