Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Klimatronik - nie można uruchomić :(


Przemo603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem chyba wszystkie tematy o klimie i w sumie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, wiec opisze mój problem.

No więc od początku - samochód Audi A4 1.6 ADP 1995 rok mam od ok 1,5 miesiąca, od samego początku klima nie działała. Na sterowniku śnieżynka sie włancza, obroty zwiekszają sie minimalnie z 900 na 1000 ale ani sprężarka ani wentylator nie uruchamia się; pojechalem do napełnienia, ale okazało się ze jest napełniona i problemu trzeba szukac gdzie indziej. Przy uruchamianiu "na krótko" przez tą kostke koło zbiorniczka z płynem od wspomagania klima uruchomiła się i chłodziła (jednak wydaje mi sie ze troche głośno pracowała, nie wiem może tak ma być). Podjechałem do elektryka, podłączył pod kompa - było kilka błedów czujnikow które kasował, ale po wykasowaniu jednego pojawiał sie kolejny i tak na okragło. Odłączył jakąś kostke (czujnik) do której dostał sie po wyjęciu zaślepki halogenu i połączył 2 piny w tej kostce po czym włączył sie wentylator (???). Umowiłem się z nim ze zostawie auto za 2 tygodnie bo teraz nie mial czasu i powiedział ze coś nie tak jest z instalacją i trzeba wszystko posprawdzać, ewentualnie możliwe ze ktoś wymienił panel od klimatronika na ten od innego modelu i wtedy tez neibędzie dzialać.

Błędy jakie wyświetlaja się na kanale 1:

6.1; 15.7; 22.1; 49.1; 50.3;

Macie jakiej pomysły co jest nie tak?

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 12 Sierpień 2007, 15:20 _________________________________________________nikt nie ma żadnego pomysłu? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy

06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, *06.1 (zobacz

poniżej)

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, *22.1 (zobacz poniżej)

To jest opisane na forum, kasowanie tych błędów nic nie da, trzeba usunąć usterki.

Reszty błędów nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. U mnie walnięty był driver (sterownik) - taki układ scalony na płytce klimatronika który odpowiedzialny jest m.in. za załączenie sprężarki.

Niestety podobno nie do kupienia obecnie. Rozwiązanie - nowy klimatronik.

Znajdź kogoś ze sprawnym klimatronikiem i przełóż na próbę ( 2 śróbki i 4 złączki z tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jak zmieniali ci rozrząd to zapomnieli z powrotem kostki do czujnika podłączyć... u mnie tak było i objawy identyczne...

jak wyciągniesz zaślepkę/kratkę ze zderzaka po stronie pasażera to będziesz miał widok na czujnik, zobacz czy kable podpięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...