Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak zamocować lusterko wewnętrzne z B8 do B6 ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostatnio po okazyjnej cenie lusterko fotochrom z kompasem i z czujnikiem wilgotnosci luftu z Audi a8 2010.

Lusterko takie montowano tez w b8 od 2008 roku Numer lusterka to 8R0 857 511 C fotochrom i kompas dziala ale jest problem z zamocowaniem takiego lusterka do b6 gdzie mialem najzwyklejsze lusterko.

Tak wyglada mocowanie lusterka do szyby w moim b6

dscf7426a.jpg

a tak mocowanie przy szybie.

http://allegro.pl/item1149471810_mocowanie_lusterka_wewnetrznego_passat_b5_leon.html

Lusterko ktore kupilem ma takie mocowanie

dscf7427q.jpg

Nie pasuje w ogole do mocowanie ktre mam przy szybie.Powinno pasowac bo od 1995 roku az do teraz mocowanie lusterka przy szybie ma jeden numer dla kazdego modelu Audi 701845543A

Taki wlasnie numer ma mocowanie lusterka do szyby dla b6 i taki sam numer ma mocowanie lusterka dla b8 ktore mozna dokupic w serwisie za 60 zl (opinie sa podzielone).Ale jak sie okazuje mocowanie sa calkiem inne od tego w b6 .Czy ktos mi moze napisac o co w tym chodzi?

Jakąs wskazówką moze byc to co widac na zdjeciach z allegro naszego kolegi z forum

http://allegro.pl/item1151502878_audi_a4_b6_b7_lusterko_fotochrom_z_uchwytem.html

Prawdopodbnie ma to byc mocowanie takie jak na fotkach.

Jesli ktos ma cos takiego to z checia odkupie.

[br]Dopisany: 16 Lipiec 2010, 21:50_________________________________________________Z "problemem" juz sobie poradzilem :) Temat mozna usunac bo jak widac nikt go nie rozwinal.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do Adamooo on zna ten tajnik mocowania :wink4:

ja tez :decayed:

moze napisze ktos kto nie zna tych "tajnikow"

Jak pytalem nikt sie nie odezwal :thumbdown: ale poznalem juz ten caly "tajnik" i jutro zakladam nowe lusterko na swoje miejsce :)

ps.dzieki za chęci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w ten sposob mozesz zamocowac to jest przyklad od A3 :cool1: i fajne rozwiazanie czujnika :kox:

dx2nS.jpg

wZNOi.jpg

KRcKJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w ten sposob mozesz zamocowac to jest przyklad od A3 :cool1: i fajne rozwiazanie czujnika :kox:

dx2nS.jpg

wZNOi.jpg

KRcKJ.jpg

wczoraj zamocowano mi uchwyt lusterka z b8 a dzis zamocowalem lusterko i podlaczylem przewody :)

A co do czujnika swiatla -po dzisiejszej rozmowie z Bartkiem wywnioskowalismy ze mam czujnik swiatla na tylnej stronie lusterka i prawdopodobnie mozna by to podlaczyc do przelacznika AUTO swiatel.Wiec mialbym z glowy kupowanie jakis sprezyn mocujacych,wlepek na szybe czy czujnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak to zrobiłeś..tak jak na fotkach czy może odkleiłeś stary uchwyt i nakleiłeś nowy.. czy tak jak robili koledzy z forum włożyłeś stary w nowy :) ? i pokaz jak wygląda tej czujnik światła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawca lusterka bylo nowe Audi A8 2010.Lusterko jest wyposazone w kompas,czujnik swiatla,fotochrom,CAN low CAN high ale nie wiem do czego to :) czujnik wilgotnosci powietrza...niestety bezuzyteczny w modelach b6 i b7

Tak wyglada juz wklejone nowe mocowanie lusterka(stare znajduje sie wewnatrz nowego)

dscf7490.jpg

Rynienka przy szybie do zamaskowania wiazki do kupienia w aso

dscf7495.jpg

dscf7524.jpg

Ten kwadradcik po prawej stronie na lusterku to prawdopodonie czujnik swiatla ( kompas sie sciemnia lub rozjasnia

w zaleznosci ile swiatla pada na to okienko)

dscf7540g.jpg

dscf7504.jpg

Wszystko gotowe :)

dscf7551.jpg

dscf7544t.jpg

Oczywiscie wielkie podziekowania dla Bartka Bart-S :) bez jego pomocy byloby trudno ogarnac podlaczenie i nr potrzebnych czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numery rynienki i tego plastiku do mocowania :wink4:

kanał kablowy 8T0 857 593 A

osłona wiązki 8T0 857 593 Y22 - beż, Z62 - srebrny, 4PK - czarny

Jesli chodzi o element klejony do szyby do ktorego mocuje sie lusterko to jest on wykonany z metalu i nie ma on swojego numeru-nie wystepuje jako osobna czesc tylko razem z szyba.Ale dla pewnosci zapytaj Czakiego bo widzialem ze ma na swojej aukcji lusterko z takim wlasnie mocowaniem klejonym do szyby.Moze cos przeoczylem a jemu uda sie odczytac jakis numer :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takie lusterko kosztuje? I napisz rozpis pinow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takie lusterko kosztuje? I napisz rozpis pinow..

Lusterko 350 zl nowe 1450 zl

Mocowanie lusterka + przyklejenie do szyby 50 zl

Wtyczka 8 pinowa 9 zl

Maskownica przy szybie 23

Maskownica duza szara 25 zl

Rozpiska od Bartka dla lusterka z wtyczka 8 pinową( taką mam u siebie)

Rozpiski dla lusterka z siedmioma pinami nie posiadam.

pin 1 - zasilanie (bezpiecznik 5A)

pin 2 - masa

pin 3 - CAN HIGH

pin 4 - sygnał fotochromu dla lewego lusterka wstecznego (

pin 5 - sygnał fotochromu dla prawego lusterka wstecznego (-II-)

pin 6 - zasilanie czujnika światła i fotochromu z lampki podsufitki

pin 7 - czujnik wilgotności powietrza

pin 8 - CAN LOW (także odpada)

Z tym ze pin 1 i pin 2 u siebie musialem podpiac na odwrot.Po podpieciu pinu 1 do plusa a pinu 2 do minusa kompas nie wlaczal sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, spadlo mi lusterko i nie chce go zakladas na sile... jak mam zalozyc je spowrotem, czy wsowa sie je na zaczep i plozy od maskowania kabla? zakladamy odzielnie lusterko i oslone na kable czy wszystko razem? nie chce nic polamac dlatego wole sie upewnic, a spadlo mi lusterko razem z elementem maskujacym kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, spadlo mi lusterko i nie chce go zakladas na sile... jak mam zalozyc je spowrotem, czy wsowa sie je na zaczep i plozy od maskowania kabla? zakladamy odzielnie lusterko i oslone na kable czy wszystko razem? nie chce nic polamac dlatego wole sie upewnic, a spadlo mi lusterko razem z elementem maskujacym kabel :)

Jesli masz takie mocowanie jak u mnie-tzn duze w krztalcie podkowy a nie male okragle,to najpierw zakladasz samo lusterko.Przyloz je do mocowania w pozycji lekko przekreconej w lewo tak aby trzy blaszki w lusterku weszly na swoje miejsca,nastepnie docisnij lekko lusterko do szyby i powoli przekrecaj w prawo az do oporu.Potem zaloz plastiki -jak tak zrobilem.Zanim to wszystko zrobisz psiknij smaru w sprayu w miejsce w ktorym jest osadzone lusterko (na regulacji)-bedzie lzej sie regulowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide czy ten uchwyt jest przyklejony klejem , do osadzania szyb w samochodach?

Tak,bylem w zakladzie gdzie montuja szyby.

Najpierw siedzialem u nich 3 godziny z dociskami do szyby a pozniej jezdzilem dwa dni bez lusterka.

24 godziny po przyklejeniu mocowanie lusterka nie trzymalo dobrze dlatego poczekalem kolejne 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...