Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Założenie klimy w a4 bez klimy-jakie koszty?


kamil642

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy dało by się założyć klime w mojej a4 seryjnie bez klimy czy to jest możliwe i jaki jest tego koszt wszystkich cześci i samej robocizny bo w takim upale w aucie nie da się wytrzymać proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamontujesz klime manualną to cena pewnie około 700-1000zł ja jestem po montażu klimatronika łatwo nie było ale jakoś to ogarnąłem cena pewnie od 1000zł do 1500zł oczywiście ceny bez montażu taki mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rocznika 95 jaki posiadasz to najłatwiej manuala wsadzić, z klimatronikiem jest juz duzo zachodu

znajdź dawce i przełóż wszystko z jednego egzemplarza, nie kupuj na allegro pojedynczo części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafi dawcę to jeden grom czy zakłada klimatronika czy manuala - i tak musi zdejmowac deske wiec i tak jest taka sama robota. Jak bedzie miał kąplet cześci to nawet jest w stanie sam założyć wszystko . Tylko do sprawdzenia szczelności i nabicia będzie musiał gdzieś podjechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafi dawcę to jeden grom czy zakłada klimatronika czy manuala - i tak musi zdejmowac deske wiec i tak jest taka sama robota. Jak bedzie miał kąplet cześci to nawet jest w stanie sam założyć wszystko . Tylko do sprawdzenia szczelności i nabicia będzie musiał gdzieś podjechać:)

jesteś pewien, że robota będzie taka sama?? :gwizdanie:

na pewno nie, ja przerabiałem to na golfie 4 i uwierz, że manauala to w ciągu jednego dnia się przełoży, z klimatronikiem nie jest juz tak łatwo i kolorowo, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd.

najłatwiej i najtaniej do rocznika 95 wsadzić manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Przerabiałem to w Audi 80 więc wiem o czym mówię. W tunelu siedza silniczki od sterowania klapkami oraz nagrzewnice . Jesli kupi z całą wiązka to tylko wpina ja pod zasilanie w aucie - nawet tzw kosta połączeniowa jest taka sama i nie musi sie pier.... z dorabianiem . powiedz - czym różni sie klimatronik od zwykłej klimy ?? Spręzarka oraz cały osprzęt pod maska jest ten sam - prawda ?? Tylko różni sie tunelem nawiewów i sterownikiem .Potrzebny bedzie czujnik temperatury pod zderzak ,czujnik tzw nasłonecznienia oraz czujnik temperatury wnetrza który przeciez jest przy sterowniku klimy . I nie wprowadzaj ze jest to ciezkie albo niemozliwe . Ludzie robia z silników 1Z po 200 koni , latają na księżyc i nie skarżą się a Ty mówisz ze jest problem z montażem klimatronika :)

Pozdrawiam tych którzy się lękają - nic nie róbcie bo może się nie opyla , lepiej siedzieć przed kompem i pisać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a podejdzie klima z passata b5fl, do a4 95r. wiem że bez rzeźby się nie obejdzie ale tak się zastanawiam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci powiem że sama w sobie nagrzewnica powinna podejść ale instalacja elektryczna jest inna jak w a4 kostki inne, aha w nowszych silnikach sprężarka jest już inna i łapa przewody też także wszystko trzeba by było mieć komplet z jednego woza i to spróbować podłączyć, powiem ci tak najlepiej dawca komplet a4 i to wszystko żebyś miał z jednego wozu bo później wychodzą jaja jak czegokolwiek brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci powiem że sama w sobie nagrzewnica powinna podejść ale instalacja elektryczna jest inna jak w a4 kostki inne, aha w nowszych silnikach sprężarka jest już inna i łapa przewody też także wszystko trzeba by było mieć komplet z jednego woza i to spróbować podłączyć, powiem ci tak najlepiej dawca komplet a4 i to wszystko żebyś miał z jednego wozu bo później wychodzą jaja jak czegokolwiek brakuje

zastanawiałem się nad klimą od paska, bo chodzi za mną kupno anglika w AWX, tak żeby cały silnik przełożyć i może by się klimę udało odrazu, a reszta do żyda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysaudi nie rozpędzaj się tak,

jeśli dla Ciebie nie ma różnicy w czasie i pracy w montażu/przekładce klimatronika od zwykłej klimy, to nie chce pytać o jakość wykonania tej roboty :decayed:

kolejna sprawa, nie napisałem, że jest to nie możliwe, wiec nie rób ze mnie oszołoma, bo sam nim się stajesz wmawiając nieprawdę :thumbdown:

na sam koniec, w swojej wypowiedzi poruszyłeś temat tuningu, więc ja lękający się, siedzący przy kompie, piszący bzdury swoją 90kę wykręciłem z dość konkretnym rezultatem, a Ty co??

nadal się lękasz i składasz klime w Audi 80 :polew:

PS. "Bo chamstwa nie zniosę!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lapek85 :)

Audi 80 sprzedałem juz prawie 2 lata temu :good:

A kto pisał i mówił że musi ta klime założyć w ciągu 1 dnia ?? Przeciez tunel nawiewów i tak musisz założyc od wersji z klimą ?? Prawda ?? Wiec w czym problem żeby założyc zamiast manuala od klimatronika .

Na codzień prowadze serwis RTV,GSM i elektroniki się nie boję , a tym bardziej grzebania w samochodach .

I nie każdemu jest potrzebne grzebanie w starych 90 , mimo że cenię sobie te samochody ( moja pierwsza miłość ) .

Od strony normalnego zjadacza chleba mechanika jest prostrza od elektroniki , może właśnie dlatego denerwujesz się iż miałeś problemy z zamontowaniem klimy u siebie w Golfie :kox:

Zastanów się nad tym - przejrzyj schematy w etce i wtedy stwierdzisz iż nie masz sie co pienić bo tylko swiadczy to o tym iż mało jeszcze wiesz .

Pozdrawiam Cie serdecznie . [br]Dopisany: 19 Lipiec 2010, 19:43_________________________________________________Ps . Nie mam potrzeby robic z 1Z-ta potwora bo jest to tylko zwykły dupowóz .

Od tego żeby szybko jezdzic mam Honde CBR 900RR fire blade :):decayed:

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł Dzień dobry budzimy się :decayed:, klima z anglika ci nie podejdzie, także nic z tego nie będzie, co najważniejsze nagrzewnica jest po drugiej stronie :gwizdanie: instalacja elektryczna do przerobienia od podstaw wszystko od d*py strony, ten temat panie pawle odpuszczamy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł Dzień dobry budzimy się :decayed:, klima z anglika ci nie podejdzie, także nic z tego nie będzie, co najważniejsze nagrzewnica jest po drugiej stronie :gwizdanie: instalacja elektryczna do przerobienia od podstaw wszystko od d*py strony, ten temat panie pawle odpuszczamy :naughty:

oj ja głupi ja :wallbash:, zapomniałem o tym na śmierć, także temat klimy narazie zamykam, czekam na podsumowanie tego roku :przebiegly:, i ak wszystko dobrze pójdzie to od wiosny szukam pacjenta do przeszczepu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...