Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] BRC Sequent 24 - szarpanie przy 1800 - 2000 i 4000 obrotów


gcienki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w swoim samochodzie instalacje BRC Sequent 24. od jakiegoś czasu mam problem z ów instalacją. W zakresie obrotów 1800 – 2000 silnik przerywa szarpie po przekroczeniu 2000 obrotów problem znika. Przy przyspieszaniu gwałtownym auto przyspiesza do 4000 obrotów i dalej nie wkręca się spadną obroty o 500 i znowu wkręca sie na 4000 . Czy ktoś wie o co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje mam trzy lata i wszystko było ok bez problemów. ostatnim czasem dzieje mi sie tak jak pisze ale np wczoraj smigała bez problemu wchodziła bez problemu nawet do .6000 i nawet nie szarpło. Tankowałem wszędzie i na gazie z BP tez mi sie tak działo. Tak się dzieje raz nie ma problemu a raz jest z przewagą na JEST ŻLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paliwie nie ma żadnego problemu. Zauważyłem tez ja pracuje na gazie jakby na jałowych obrotach przez ułamki sekund silnik nie pracował jak by iskry nie było. Dodaje że wymieniałem świece na nówki kable są ok. Ta cała sytuacja ma miejsce na przemian dwa dni chodzi na gazie jakby chciał a nie mógł potem dzien jest ok. Pytanie mam tez takie czy czujnik temperatury gazu przy parowniku może mieć cos z tym wspólnego lub czy parownik może być zabrudzony i tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wymieniałeś filtry(gaz ciekły przed reduktorem i lotny za reduktorem).

Czujnik temperatury masz na listwie wtryskiwaczy i w okresie goracych dni może on ograniczać w minimalnym stopniu ilość gazu.

Ale po takim okresie użytkowania to po wymianie filtrów powinieneś wykonać regulacje w zakładzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje w listwie wtryskiwaczy jest czujnik ciśnienia gazu a temperatury jest w parowniku. Tak właśnie myślałem że bez fachowca lipa z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...