Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem ze szczelnością dolotu


Marcin_F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym że auto zaczęło delikatnie kopcić i na rozgrzanym silniku nie mam mocy, wiem że to najprawdopodobniej problem ze szczelnością dolotu. To mój pierwszy TDI więc mało wiem na ten temat, i proszę Was o pomoc

Mam parę pytań:

1 - guma dolotu (1) ma małą dziurę, trzeba wymienić lecz nie wiem jak ona się nazywa.

2 - na załączonym zdjęciu pozycja nr 2, tam jest rura gumowa taka wykręcona jak S, idzie w dół zauważyłem że jest zabrudzona jakimś smarem czy olejem pewnie ją też trzeba wymienić, też nie wiem jak się nazywa.

3 - pod zaworem erg pokazał się osad z sadzy(3) czy to normalne, może trzeba go wyczyścić ale nie wiem jak się do niego zabrać.

Do warsztatu nie mam zamiaru prowadzić auta, ponieważ w mojej okolicy mechanicy robią tylko dobre wrażenie i nie chcę żeby przy okazji coś popsuli. A jeśli się mylę to może podacie namiar na dobry warsztat w Lublinie.

Liczę na pomoc.

QGec0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - to jest elastyczny przewód-łącznik rury dolotowej łączącą z kolektorem ssącym - nie ma sensu 100zł płacic za kawałek przewdodu. - podjedź do jakiegoś sklepu z częsciami do ciężarówek i i z metra kup sobie kawałek takiego przewodu tylko ze rozmiar(fi wewnetrzne) tej rurki napiszę póżniej.- kopci bo masz nieszczelny dolot- doładowanie bokiem ucieka i za mała jest tostarczana ilosc powietrza do zadanego paliwa.

Ad2.-kwestia wymiany uszczelki - jest to przewód olejowy odprowadzajacy olej z turbosprężarki do bloku silnika(miski olejowej)- uszczelka miedzy przewód odprowadzajacy olej z turbo ,a turbine.

Ad.3- nieszczelność na przewodzie sztywnym łaczący kolektor wydechowy z zaworem Recylkulacji spalin tzw zawór EGR.(najlepiej go zaślepic poprawi to troszkę dynamikę silnika i mniej bedzie kopcił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w szukaj Zaślepienia zaworu EGR i otrzymasz odpowiedż albo zobacz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=87696.0;highlight=za%B6lepienie+zaworu+egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...