Treść opublikowana przez Marcin_F
-
Rozrusznik kręci a nie kręci silnikiem
Nie za każdym razem to się dzieje. Można to naprawić?
-
Rozrusznik kręci a nie kręci silnikiem
Witam Problem polega na tym że raz na 10 odpaleń po przekręceniu kluczyka słychać że rozrusznik kręci a nie kręci silnikiem. Zastanawiam się co to może być. Jeżeli ktoś z Was miał podobny problem to proszę o pomoc . Pozdrawiam Marcin
-
elastyczny łacznik
Witam Potrzebuje łącznika rury ( gumowy) która idzie z intercoolera do turbo. Jak ten łącznik się nazywa i gdzie można kupić, jaką ma średnicę wewnętrzną. Pozdrawiam.
-
Leje zacisk tył - regeneracja pytanie
jaka jest różnica w zacisku aluminiowym a żeliwnym
-
Głośnik tył
Witam W jaki sposób wymontować głośnik z tylnej półki w sedanie.
-
Wycięcie katalizatora i wymiana plecionki
Witam 1. Mam zamiar wywalić kata i wymienić plecionkę, może ma ktoś namiary na gościa który wykonuje gotowe dedykowane zamienniki Auto A4 97` 1,9 AHU 2. Potrzebuje również uszczelkę do zaworu egr który zaślepiłem blaszka,uszczelkę dałem tylko z jednej od strony egr a od strony wlotu spalin tylko blaszke i w tym miejscu sie poci. Proszę o porade Pozdrawiam Marcin_F
-
[B5 AHU] Bagażnik się nie otwiera
Witam Problem polega na tym że po otworzeniu auta nie można otworzyć bagażnika. Mam centralny zamek, drzwi otwierają się a bagażnik nie. Po naciśnięciu przycisku (zamka) bagażnika nie jest odczuwalny opór, który był odczuwalny gdy bagażnik się otwierał. Podczas otwierania auta jest słyszalny normalny dźwięk mechanizmu zamka bagażnika. Mam dwa kluczyki ale żaden nie pasuje do zamka bagażnika (wchodzi tylko do połowy i nie da się przekręcić). Proszę o pomoc Pozdrawiam Marcin_F
-
[B5 AHU] Duże spalanie
Żeczywiście filtr powietrza jest zasyfiony, jutro wymienię, i wymienię filtr paliwa. Nie mam gdzie zrobić logów
-
[B5 AHU] Duże spalanie
Wydaje mi się że gdyby lały wtryski to by kopcił . Jutro sprawdzę wszystkie węże
-
[B5 AHU] Duże spalanie
Witam Problem polega na tym że ostatnio dużo pali tzn 6,8 7,2 w tych granicach dodam że gdy sprawdzałam spalane jeździłem nie więcej niż 90-100 km/h, obroty ok. 2000 obr/min. Podczas gdy silnik przekracza 2000 obr/min odczuwalny jest rezonans, drżenie. Zawór EGR zaślepiony blaszką. Auto nie kopci nawet przy dużych obrotach. Po wyjściu z auta odczuwalny jest dość silny zapach jakby niedopalonego paliwa. Auto jest bardzo żwawe. Po podpięciu VAG stwierdzono przeładowanie turbo z powodu jej zasyfienia. Czy wyczyszczenie turbo może coś pomóc ?
-
[B5 AHU] Problem z silnikiem
Dzisiaj prowadzę auto do mechaniora myślę że jutro coś na ten temat napiszę.[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2011, 09:33_________________________________________________Witam Auto zrobione, znaki nie zgadzały się na pompie wtryskowej,pasek przeskoczył o dwa zęby - dlatego taka dziwna praca silnika. Powodem były resztki paska wieloklinowego który po zerwaniu dostał się pod obudowę paska rozrządu, aa zerwał się dlatego że napinacz był niesprawny. Kosztowało mnie to 1000 zł (części + robota) Pasek contitech Rolka prowadząca ruville Rolka napinająca ruville Pompa wody ruville Rolka napinająca pasek wieloklinowy Pasek wieloklinowy contitec Wymiana przegubu Wymiana łożyska SKF Ustawienie kąta wtrysku + logi
-
[B5 AHU] Pompa wody
Witam Mam pytanko czy trzeba wymieniać pompę wody przy wymianie paska rozrządu?
-
[B5 AHU] Problem z silnikiem
Pasek rozleciał się prawdopodobnie ze starości moje niedopatrzenie , wszystkie rolki chodziły bez zarzutu. Czas już wymienić pasek rozrządu więc wymienię go w takiej sytuacji, a miałem wymieniać na jesieni dopiero.
-
[B5 AHU] Problem z silnikiem
Jeśli nawet przeskoczył pasek rozrządu jakie mogą być konsekwencje.
-
[B5 AHU] Problem z silnikiem
Witam Silni zaczął dziwnie pracować. Stało się to po wymianie zerwanego paska wieloklinowego. Zrobiłem tak wyjołem aku żeby podładowac założyłem pasek i odpaliłem, odpalił normalnie po chwili zaczął głośno chodzić i się telepać. Wyłączyłem silnik, po ponownym uruchomieniu pracował jak nieco głośniej, ale normalnie jeździł. Po dwóch dniach czyli dzisiaj stracił moc i zacął głośniej pracowac i pojawił sie problem z odpalaniem tzn rozrusznik tak jakby rozkręcał silnik i po 4 sekundach powoli załapuje. Pomóżcie co to może być.
-
[B5 AHU] Gdzie podłączyć ???
Witam Nie mam pojęcia gdzie podłączyć ten kabel ( http://img651.imageshack.us/img651/8273/dscn3989.jpg ) Kabel został wyrwany przez urwany pasek wieloklinowy, szedł gdzieś pasem przednim ale nie widać gdzie go wetknąć. Zapewne jest od czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji ponieważ wyświetla mi na kanale 1 klimatronika błąd 22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa *22.1 Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie
-
[B5 AHU] Wyrwany kabel od czego?
Może i tak ale wczoraj oglądałem od dołu i od góry i za nic nie widziałem miejsca gdzie tą wtykę wcisnąć?[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 08:38_________________________________________________Zapewne tak jak mówisz DeeJay_Kill ten przewód jest od czujnika ciśnienia klimy bo na klmatroniku wyświetla błąd 22.1. Tylko nie mam pojęcia gdzie ten czujnik się znajduje?
-
[B5 AHU] Wyrwany kabel od czego?
Witam Wczoraj urwał mi się pasek wieloklinowy i złapał mi kable które idą pasem przednim. Połatałem kabel od wentylatora klimy ale nie wiem od czego jest kabel z 4 żyłami. Została wyrwana wtyka i przerwany kabel. Nie wiem gdzie ta wtyka była. Powiecie mi jeszcze czy jak odłączyłem aku aby podładować to nic się z kompem nie stanie Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
-
[B5 AHU] Rozwalony pasek wieloklinowy
U mnie na dole pod alternatorem jest jeszcze koło od pompy wspomagania, Nie wiem jak napędzana jest sprężarka tzn czy wieloklinem czy klinowym paskiem?
-
[B5 AHU] Rozwalony pasek wieloklinowy
Proszę o zdjęcie z etki w jaki sposób jest ułożony pasek
-
[B5 AHU] Rozwalony pasek wieloklinowy
Witam Rozwalił mi się pasek muszę go wymienić. Rozwalił się dokładnie na strzępy na wąskie paski, chyba ze starości, rolki wszystkie się kręcą wisko alternator pompa wspomagania pompa wody i nie wyglądają na zużyte. Dodatkowo pasek złapał jakieś przewody , dzisiaj będę się bawił przy tym mam nadzieję że nie porobiło żadnych zwarć. Przed zabraniem się do pracy muszę zasięgnąć Waszych opinii, oraz zadać parę pytań . Mam nadzieję że pomożecie 1 - Czy konieczny jest demontaż pasa przedniego, 2 - Czy wymieniać jeszcze coś oprócz paska, 3 - Czy potrzebne są jakieś nietypowe klucze. Mam jeszcze prośbę o wstawienie zdjęcia z etki jak idzie pasek Pozdrawiam i z góry dziękuję Marcin_F
-
[B5 AHU] Wymiana przegubu
Witam Zamierzam wymienić przegub i łożysko w lewym kole, zastanawiam się czy do wymiany przegubu trzeba zdemontować sworznie wahaczy dolnych. Może jest inny sposób wyjęcia i założenia przegubu????
-
[B6 AWX] Zamarzł ręczny -koła tył zblokowane
Jeżeli linka jest w porządki i mechanizm to nic się nie dzieje, ja zawsze zaciągam ręczny gdy parkuje i nigdy nie miałem problemu. Myślę że jak się go używa rzadko to później są problemy.
-
[B5 AHU] Opony GOODYEAR Ultra Grip 7+ 195/65R15 91T
Dzięki koledzy właśnie kupiłem te oponki Temat uważam za zamknięty
-
[B5 AHU] Opony GOODYEAR Ultra Grip 7+ 195/65R15 91T
Witam Co sądzicie o tych oponach.