Treść opublikowana przez Marcin_F
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Witam Zauważyłem wczoraj że podczas wkładania 3 biegu słychać chrupnięcie bieg wchodzi lecz nie tak gładko jak pozostałe
-
[B5 AHU] Tylna prawa szyba
Witam Czu szyba będzie pasować z audi a4 98 1,8 do audi a4 97 1,9 TDI
-
[B5 AHU] Problem z hamulcami
Dzięki rozbiorę zaciski i się odezwę jeśli znajdę przyczynę.
-
[B5 AHU] Problem z hamulcami
Tylko podczas tych 0,5 sekundy potem wszystko ok
-
[B5 AHU] Problem z hamulcami
Witam Podczas dynamicznego naciśnięcia hamulca przy większej prędkości (100 km/h) zauważyłem szarpnięcie samochodem na prawą stronę, tak jakby strona lewa opóźniała się względem prawej ok 0,5 sekundy Jaka może być tego przyczyna mysli?.
-
[B5 AHU] Problem z hamulcami
Witam Podczas dynamicznego naciśnięcia hamulca przy większej prędkości (100 km/h) zauważyłem szarpnięcie samochodem na prawą stronę, tak jakby strona lewa opóźniała się względem prawej ok 0,5 sekundy Jaka może być tego przyczyna ?.
-
[B5 AHU] Problem ze szczelnością dolotu
Dzięki już wiem co zrobię z tym zaworem
-
[B5 AHU] Problem ze szczelnością dolotu
Ale w jaki sposób go zaślepić
-
[B5 AHU] Problem ze szczelnością dolotu
Witam Problem polega na tym że auto zaczęło delikatnie kopcić i na rozgrzanym silniku nie mam mocy, wiem że to najprawdopodobniej problem ze szczelnością dolotu. To mój pierwszy TDI więc mało wiem na ten temat, i proszę Was o pomoc Mam parę pytań: 1 - guma dolotu (1) ma małą dziurę, trzeba wymienić lecz nie wiem jak ona się nazywa. 2 - na załączonym zdjęciu pozycja nr 2, tam jest rura gumowa taka wykręcona jak S, idzie w dół zauważyłem że jest zabrudzona jakimś smarem czy olejem pewnie ją też trzeba wymienić, też nie wiem jak się nazywa. 3 - pod zaworem erg pokazał się osad z sadzy(3) czy to normalne, może trzeba go wyczyścić ale nie wiem jak się do niego zabrać. Do warsztatu nie mam zamiaru prowadzić auta, ponieważ w mojej okolicy mechanicy robią tylko dobre wrażenie i nie chcę żeby przy okazji coś popsuli. A jeśli się mylę to może podacie namiar na dobry warsztat w Lublinie. Liczę na pomoc.
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Lutas daj znać jak zrobisz sprzęgło jaki jest efekt i ile kosztowało. Dodam że skrzynia w moim aucie ma jednomasa
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Witam Zauważyłem że podczas częstego używania sprzęgła (korek) auto dziwnie szarpie mimo że staram się delikatnie puszczać sprzęgło. Gdy dodam więcej gazu to koła boksują. Jeżeli auto lekko się toczy, i puszczam sprzęgło na pierwszym biegu auto nie szarpie. Na pozostałych biegach jest wszystko ok. Dodam że na wciśniętym sprzęgle słychać dzwonienie z pod spodu auta
-
[B5 AHU] Piszczenie przy pełnym skręcie
Dzięki za pomoc
-
[B5 AHU] Dziwne dzwonienie po wciśnięciu sprzęgła
Orientujecie się ile kosztuje robocizna wymiany łożyska, i co masz na myśli komplet bo jestem zielony w tym temacie.
-
[B5 AHU] Piszczenie przy pełnym skręcie
Witam Tak jak w temacie, nie wiem co to może być.
-
[B5 AHU] Dziwne dzwonienie po wciśnięciu sprzęgła
Witam Zauważyłem niedawno, że po wciśnięciu sprzęgła na biegu jałowym słychać ciche metaliczne dzwonienie, podczas gaszenie silnika niekiedy też słychać ten dźwięk. Proszę o poradę!
-
[B5 AHU] Luźny drążek hamulca ręcznego
Witam Jeszcze parę dni temu było tak drążek był sztywny od początku a teraz ma luz tak ok dwa ząbki
-
[B5 AHU] Brak podświetlenia licznika przejechanych kilometrów
Dzięki za pomoc Spróbuje Waszych rad.
-
[B5 AHU] Brak podświetlenia licznika przejechanych kilometrów
Jaka żarówka tam idzie i jak ją wymienic
-
[B5 AHU] Brak podświetlenia licznika przejechanych kilometrów
Witam Tak jak w temacie wczoraj jeszcze działało, nic nie grzebałem przy samochodzie. Pomóżcie
-
[B5 AHU] Nie ma ciepłego nawiewu
Jak wyłączę szronik to nawet na hi nie grzeje
-
[B5 AHU] Nie ma ciepłego nawiewu
Jeśli samochód jest rozgrzany ( wiadomo że na zimnym nie od razu grzeje) załączam w klimatroniku ciepłe powietrze tzn ustawiam na hi lub np 24 czy 26 i włączam automat to słychać ze steruje klapami powietrza dmucha ale ciepła nie ma. Jeśli załączę przycisk z szybą i wo gule różne kombinację - na nogi na kabinę lub na szybę i na różnych poziomach wentylatora nie ma ciepła, wentylator pracuje i klima też jest sprawna bo nieźle chłodzi i steruje nawiewami. Dodam że temperatura silnika nie zawsze jest 90 czasem 75 czasem 80 czasem brakuje do 90 ok 3 stopnie. Nie wiem czy to tak powinno być i czy ma to związek z powyższą sprawą
-
[B5 AHU] Nie ma ciepłego nawiewu
Witam Problem jest taki że nie ma ciepłego powietrza, klima chłodzi, automat steruje nawiewami, nawet po przejechaniu sporej ilości kilometrów nie ma ciepła z klimy.
-
[B5 AHU] Gaśnie przy odpalaniu
Witam Mam problem z odpaleniem samochodu . Jeszcze wczoraj odpalałem nie używając gazu a dzisiaj podczas odpalenia gaśnie zanim obroty osiągną 1000 a jeśli podczas odpalania dodam gazu aż obroty przekroczą ok 2500 to jest dobrze i stabilizują się na 800. Proszę o pomoc
-
[ALL B5] Ocierające klocki ?
Witam Mam dokładnie ten sam problem tylko że jak hamulce są zimne to nic nie słychać a podczas jazdy przy nawet delikatnym skręcaniu czy to w prawo czy w lewo cichnie, tak samo przy hamowaniu. Kupiłem ten samochód dopiero 2 tygodnie temu i dopiero go sprawdzam. Po przejechaniu 5 tyś na razie tylko to mnie męczy
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam