Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Zasada dzialania pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wie ktos moze jaka jest zasada dzialania pompy paliwa tej w baku??Bo nie wiem co moglo sie stac jak zwieram na krotkobezposrednio z aku do silniczka to slychac ze chodzi ale [paliwa nie podaje

Opublikowano

Ta pompa ma za zadanie pompować paliwo ,do tego kosza w zbiorniku.I zaczyna działać jak masz w zbiorniku poniżej połowy ropy.Tak mi się wydaje,ale niech się inni wypowiedzą.A co się dzieje,że pytasz?

Opublikowano
  • Autor

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

Opublikowano

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

W AKN w baku ani nigdzie indziej nie ma pompy podającej paliwo. W zbiorniku jest tylko mała pompka spiętrzająca, napełniająca taki mały zbiorniczek, z którego POMPA WTRYSKOWA zasysa paliwo. Wywal filtr paliwa, na bank masz tam pełno benzyny, wylej to paliwo i napełnij filtr paliwa olejem napędowym. Przed wyciągnięciem filtra - przewód zasilający od filtra do pompy(to ten z kawałkiem przezroczystego wężyka) zaciśnij francuzem. Zakręć kilkanaście razy, powinien zaskoczyć. Jeżeli nie będzie chciał odpalić nie katuj go tylko na hol i do mechanika odpowietrzyć układ.

Pozdrawiam.

Opublikowano

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

Mam to samo męczę się z tym problem już wiele czasu. Gdy zgasze silnik wężyk co leci z pompy do filtra staje sie pusty paliwo z niego ucieka. A przy odpaleniu to dopiero gdy silnik już odpali to wtedy po około sekundzie ten wąż napełnia sie paliwem. I już naprawde niewiem co to może byc :kwasny:

Opublikowano

Ta pompa ma za zadanie pompować paliwo ,do tego kosza w zbiorniku.I zaczyna działać jak masz w zbiorniku poniżej połowy ropy.Tak mi się wydaje,ale niech się inni wypowiedzą.A co się dzieje,że pytasz?

dokładnie tak jest jak kolego mówisz, pozdro

Opublikowano

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

Mam to samo męczę się z tym problem już wiele czasu. Gdy zgasze silnik wężyk co leci z pompy do filtra staje sie pusty paliwo z niego ucieka. A przy odpaleniu to dopiero gdy silnik już odpali to wtedy po około sekundzie ten wąż napełnia sie paliwem. I już naprawde niewiem co to może byc :kwasny:

To mi wygląda na nieszczelny filtr paliwa, wymień cały filtr z zaworkiem powrotnym.
Opublikowano

Filtr paliwa wymieniany zaworek zwrotny też, kupywałem wstawiałem na powroty ogolnie gdzie sie tylko dało i nic także już niewiem co to może byc :thumbdown:

Opublikowano

Filtr paliwa wymieniany zaworek zwrotny też, kupywałem wstawiałem na powroty ogolnie gdzie sie tylko dało i nic także już niewiem co to może byc :thumbdown:

No to w takim razie widzę tylko jedną przyczynę. Przy pompie wtryskowej jest zaworek kierunkowy kulkowy który nie pozwala cofać się paliwu. On psoci i musisz go wymienić, ewentualnie wyczyścić...
Opublikowano

Mógłbys mi kolego napisać gdzie on się znajduje jak go wyciągnąć itp ? Dodam że paliwo w tym przezroczystym przewodzie co idzie do pompy wtryskowej jest. Tylko nie ma na dopływie do filltra.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.