Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kolo dwumasowe Sachs - nie uznana reklamacja - potrzebna pomoc


David

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie temat wyglada tak:

Na poczatku stycznia tego roku wlozylem nowe sprzeglo i dwumasa Sachsa,po 5 miesiacach/15 tys km uzytkowania audi dostalo mocnych wibracji na postoju i to nagle,myslalem ze to pompki i pojechalem do mechanika-diagnoza dwumas :wallbash: kolo dostalo luzu i bylo skrzywione, po wymianie dwumasa na niestety znowu Sachsa(chcialem Luka tym razem ale nie udalo sie zakupic a audi musialo byc naprawione szybko bo czekal mnie wyjazd do Danii do pracy) wibracje znikly,na sprzeglo i dwumasa dostalem 2 lata gwarancji bez limitu kilometorow takze odeslalem dwumasa do sprzedawcy a ten przekazal je do producenta czyli Sachs,po 4 tygodniach dostalem odpowiedz.Reklamacja nie zostala uznana,odpowiedz eksperta Sachs byla taka:

-kolo dwumasowe zostalo przegrzane przez tarcze sprzegla

-moglo sie skrzywic na skutek zastosowania nieznanego smaru podczas montazu

dwumasa wymienialem u bardzo dobrego mechanika audi w Szczecinie takze nie ma opcji ze zle zrobili robote,przed moja a4 wymienili pewnie ze 100 dwumasow....

prosze was o pomoc czy moge sie odwolac,czy dwumas mogl sie uszkodzic z mojej winy? jestem teraz w plecy dwumasa 1100zl i montaz 400zl bo przeciez nikt mi nie zwroci za ponowny montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadaj się z tym mechanikiem co Ci montował tego dwumasa, niech da Ci jakiś papier czy coś, że zrobił to jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasowe koło kupiłeś na rachunek czy wziąłeś przez jakiś warsztat lub firmę, żeby było taniej?

Jak przez firmę to d*pa zbita.

Jak na paragon, to podstawowym błędem było korzystanie z gwarancji. :gwizdanie:

Należy wtedy korzystać z "niezgodności towaru z umową". A różnicę wyjaśni ci miejscowy Rzecznik Praw Konsumenta jak również pomoże w negocjacjach z gwarantem. Przy każdym Starostwie Powiatowym powinien takowy być i pomaga petentom za darmo.

Moja rada, udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadaj się z tym mechanikiem co Ci montował tego dwumasa, niech da Ci jakiś papier czy coś, że zrobił to jak należy

to juz zrobilem,napisalem pismo z objawami uszkodzenia i moj mechanik sie pod tym podpisal i przystawil pieczatke oraz dal nr telefonu do siebie.nie dzwonili do niego o tego dwumasa bo by mi powiedzial,jedynie mowil ze ogolnie takie firmy nie uznaja gwarancji,mial podobna sytuacje w innym audi i mowi ze napisali mu w protokole ze czesc zostala uszkodzona przy demontazu :polew:

Dwumasowe koło kupiłeś na rachunek czy wziąłeś przez jakiś warsztat lub firmę, żeby było taniej?

Jak przez firmę to pupa zbita.

Jak na paragon, to podstawowym błędem było korzystanie z gwarancji. :gwizdanie:

Należy wtedy korzystać z "niezgodności towaru z umową". A różnicę wyjaśni ci miejscowy Rzecznik Praw Konsumenta jak również pomoże w negocjacjach z gwarantem. Przy każdym Starostwie Powiatowym powinien takowy być i pomaga petentom za darmo.

Moja rada, udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta.

dwumasa kupowalem przez sklep internetowy,dostalem gwarancje na pismie i paragon.

w takim razie udam sie do Rzecznika zobaczymy co mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasa kupowalem przez sklep internetowy,dostalem gwarancje na pismie i paragon.

Wiec miej pretensje do siebie.

Znajomy reklamowal 3 sztuki luka i wszystkie mu uwzględnili a kupował w IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasa kupowalem przez sklep internetowy,dostalem gwarancje na pismie i paragon.

Wiec miej pretensje do siebie.

Znajomy reklamowal 3 sztuki luka i wszystkie mu uwzględnili a kupował w IC.

a to robi roznice? przeciez i tak czesc idzie do producenta,sklep jest tylko posrednikiem a cena dwumasa w IC to 1600zl :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to robi roznice? przeciez i tak czesc idzie do producenta,sklep jest tylko posrednikiem a cena dwumasa w IC to 1600zl :gwizdanie:

Juz to widze jak sklep internetowy wysyla do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...