Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zabezp. antykradzież. - jak to działa???


pomidor_pd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wyjechałem moją panią z parkingu pod pracą, ujechałem może z 500m i zonk, samochód zaczął mrugać awaryjnymi, syrena zaczęła wyć, na co ja zrobiłem wielkie oczy, a inni kierowcy mieli polewkę :polew: Straciłem z 5 min. zanim skapowałem, że chodzi o taką dziwną płytkę przy kluczykach z napisem [med] :mysli: Na niej jest taki przełącznik, który pewnie się przełączył jak nosiłem kluczyki w kieszeni. I nic by nie było dziwnego gdybym przełączył ten przełącznik i autko zaczęło gadać, ale nie bardzo, sam nie wiem do tej pory w jaki sposób się to odblokowało. Nie chciałbym takiej niespodzianki jak gdzieś pojadę z małym dzieckiem i stanę w połowie drogi w słońcu, dlatego bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego ustrojstwa. Gość, który mi sprzedawał samochód nie potrafił mi wytłumaczyć jak to działa i poradził, żebym lepiej tego nie używał :( Poniżej link do zdjęcia

http://img835.imageshack.us/img835/1803/27072010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ogarniasz elektryki to lepiej oddaj do jakiegoś fachowca który to usunie, bo jak zrobisz jakąś zwarę to wtedy nigdzie już nie pojedziesz. nie wiadomo pod co jest to podpięte. kiedyś widziałem podobne zabezpieczenie na alledrogo. poszukaj popytaj może ktoś z sprzedawców poratuje instrukcją.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2010, 15:16_________________________________________________aha to co masz na zdjęciu to chyba drugi immobilizer ( ale nie jestem pewien na 100% ) wiec na moje oko NIE powinieneś go nosić razem z kluczykami tylko gdzieś przy pasku albo na smyczy. bo jak jakiś szybki kolo zwinie ci klucze razem z tym drugim immo np. w sklepie to już masz po audi ;( . drugi immo jest właśnie od tego że nosi się go oddzielnie i wtedy nie odpalisz autka bez tego drugiego immo.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2010, 15:35_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item1158939829_immobilizer_identyfikacja_2_pestki_atest_fv_waw.html

http://moto.allegro.pl/item1149815677_immobilizer_samochodowy_system_zabezpieczajacy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterię w tym czymś, przełączyłem na ON i teraz autko śmiga. Chyba teraz wogóle zostawię ta płytkę w domu i będzie spokój. Nie muszę jej wozić cały czas przy kluczyku, ponieważ dopóki nie przełączę tego pstryczka to to łajno nie blokuje mi samochodu. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał wyciąć to ustrojstwo, to zapraszam do mnie. Z Piotrowic z tego co pamiętam, nie ma daleko.

Anyway lepiej żebyś woził ten transponder ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów kolegów po krótkiej przerwie, nie odpuściłem tematu i troszkę poszperałem, znalazłem centralę i po oznaczeniu dokopałem się do strony producenta alarmu. Teraz to już z górki, ściągnąłem manual'a do mojej centralki i czytam właśnie. Mam nadzieję, że znajdę informacje jak ja awaryjnie rozbroić w razie problemów. Tak na przyszłość, gdyby ktoś miał problem proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...