Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Stuknięcie przy zmianie biegów


pwlodkow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to może być (mechanik, też nie mnógł mi powiedzieć :()

Jadę... wrzucam na luz... zatrzymuje się... kiedy wrzucam bieg coś "stuknie". Dzieje się to na każdym biegu. Problem nie istnieje kiedy dojezrzam na biegu i sie zatrzymuje lub jak pierwszy raz stuknie po wrzuceniu biegu -> wrzucam na luz -> znowu wrzucam bieg i nie ma stuknięcia. Stuknięcie pojawia się tylko jak pierwszy raz wrzucam bieg. Stuknięcie jest metaliczne (może jakiś luz ?) Nie ma stukniecia kiedy auto nie jest rozgrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że może być olej zużyty. Zwłaszcza, że piszesz, że na zimnym silniku nie ma problemu. Od tego zacznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forum. Dużo się o tym piszę, zwłaszcza, że powodów może być kilkanaście. Na początek, to bym się udał do dobrego mechaniaka od skrzyń, aby mógł dokonać oględzin. Ostatnio ktoś odkrył, że powodem stuków metalicznych była zużyta poduszka silnika, chociaż zewnętrznie nic wskazywało, że była uszkodzona ( żadnych pęknięć) :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem mechanikiem z zawodu,ale sam staram się usuwać drobne usterki i osobiście zaczął bym od sprzęgła tzn.podciągną bym linkę.Ale jeżeli masz sprzęgło dobrze wyregulowane to sprawa nie wygląda zbyt dobrze bo wygląda na to że możesz mieć coś obluzowane-nie dokręcone i ustalenie tego może być kłopotliwe.Jeżeli nie będziesz sam tego szukał doradzam kontakt z doświadczonym mechanikiem.Będzie to mniej kosztowne.

Pozdrowienia dla Wszystkich.

Osiwiece cie w audi wysprzeglanie jest hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został zdiagnozowany... luz na dwumasie confused4

pwlodkow, i co zrobiłeś z tym fantem? i jakie koszty i czy to faktycznie to? bo ja mam podobnie

Wymiana i tyle :mysli: co do kosztów 1.5 tysiąca najmniej (jeżeli ze sprzęgłem będzie wymieniał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Problem został zdiagnozowany... luz na dwumasie confused4

pwlodkow, i co zrobiłeś z tym fantem? i jakie koszty i czy to faktycznie to? bo ja mam podobnie

Wymiana i tyle mysli co do kosztów 1.5 tysiąca najmniej (jeżeli ze sprzęgłem będzie wymieniał)

cholewka... delikatnie powiem. no ale cóż ...

A jak zdiagnozowałeś że to akurat dwumas? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki przy zmianie biegów,telepanie silnikiem.

Jak mialem ADP tez mi walilo przy zmianie biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki przy zmianie biegów,telepanie silnikiem.

Jak mialem ADP tez mi walilo przy zmianie biegow.

ale w momencie puszczenia sprzęgła czy podczas wrzucania np z 2 na 3?

tak i tak ... i na jałowych tez może :gwizdanie: 100% pewności jest po wyjęciu skrzyni :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...