-
[B5 ADP] Jak zdemontować zewnętrzne ozdobne gumowe listwy ?
Witam ! Mam pytanie dot. jak zdemontować zewnętrzne ozdobne gumowe listwy na drzwiach? Chciałbym pomalować jeden element i uniknąć ich oklejania, aby później nie skrobać farby. Dodam, że Audi z 1997r.
-
[B5 ADP] Na jaką skrzynię biegów mogę zmienić obecną DHE ?
Witam ! Znalazłem na allegro (nr aukcji: 354250511) skrzynię biegów, którą sprzedający określa jako: SILNIK- AHL SKRZYNIA DCN21096 ROK 1997 PO 90TYS KM, czyli wg. opisu tj. to co szukam. Zastanawiają mnie dwie rzeczy: 1. Skrzynia pracowała z silnikiem AHL? 2. Nie wiem, co to jest za przewód zaznaczony przez zemnie czerwoną strzałką, ponieważ w moje skrzyni tego niema? 3. Pytanie ostatnie, czy kupować taką skrzynię ?
-
[B5 ADP] Na jaką skrzynię biegów mogę zmienić obecną DHE ?
Dziękuje "musashi" za podpowiedź. Jakbyś mógł jeszcze dodać, czy dane pochodzą z Etki, czy też z innego źródła? - bo muszę powiedzieć, że duży wybór .
-
[B5 ADP] Na jaką skrzynię biegów mogę zmienić obecną DHE ?
Witam ! Kończy mi się skrzynia biegów a dokładnie układ różnicowy dostał takich luzów, że przestaję, to już być porzyjemnośc z jazdy Audi A4 z silnikiem 1.6 ADP (1997). Regeneracja nie wchodzi w grę bo, to za duży koszt. Według oznaczeń w samochodzie powinna być założoną skrzynia biegów DHE. Pytanie moje dotyczy, jaką jeszcze wg, np: ETKi mogę szukać i śmiało zakładać o innym oznaczeniu skrzynię biegów?
-
[B5 ADR] Problem z odkręceniem śruby kontroli oleju ?
Jeżeli masz śrubę servisową, to bez klucza ani rusz. Dlatego, tak jak piszą poprzednicy: śmiało przyspawać kawałek zwykłej śruby i wymienic ją na zwykłą ( po szukać na szrotach). Spawałem migomatem- bez obaw.
-
[ALL B5] czy warto stosować dodatki do oleju typu XERAMIC ?
Witaj Kaziu _Wichura! Z tego co pamiętam, to nawczęśniejszych forach pisałeś, ze wlejesz ceramizera do swojej niuni? Jeżeli to zrobiłeś, to opisz jaki efekt?
-
[B5 AFF] Uderzenie przy ruszaniu
Temat od dawna wałkowany. Uważam, że jak się wyeliminuje poduszki, to pozostają satelity w skrzyni. ostatnio znajomy cofając moim autkiem stwierdził, że powodem opisywanyych przez Was stuków, moga być luzy na wewnętrznym przegubie skrzyni???
-
[ALL] Naprawiane skrzynie biegów / uzywane części do skrzyń, koła zębate.....
Nie głupie pod warunkiem, że jest gwarancja rozruchowa. A podana cena to z wymiana w warsztacie, czy też za dopłatą?
-
[B5 1.8] Awaria układu chłodzenia
To może być uszczelka lub głowica a dokładnie pęknięta ścianka pomiędzy zaworomi. Ściągniesz głowicę i zobaczysz uszczelkę. Jeżeli będzie w porządku to trzeba sprawdzić głowicę. Wymiana uszczelki pod głowicą tyle, co wymiany paska rozrządu. Uszczelka + robocina ok. 550 zł. Nie wiem jaka jest cena w ASO .
-
[B5 ADP] Problem z wentylatorem chłodnicy!!!
I wszystko w porządku Bananan 1978. Proponuje zasięgnąć lektury o wiskozie. Wiatrak nie będzie dawał oporu dopóki, dopóty silnik się nie nagrzeje, ponieważ zacznie go schładzać na większych obrotach.
-
[B5 ADP] Czy spalanie 15l/100km to norma dla silnika 1.6 benzyna ?
Czekamy na Twoje nowe wyliczenia w spalaniu !!!
-
[B6 AVF] COś NIE GRA W SKRZYNI LUB W SPRZĘGLE
Stawiam na łożysko oporowe w sprzęgle !
-
[B5 ADP] rozdzielacz zapłonu ,problemy z zapalaniem
Nie jest tak tragicznie. Warunkiem jest przy demontażu i montażu nie robić tego z "góry", tylko silnik obejmować z dwóch stron tj. lewa ręka od kolektora a prawa tuż nad kolektorem sącym. Gwarantuje, że zaskoczenie będzie duże. Przerabiałem temat, kiedy umyłem silnik i zaparował mi aparat zapłonowy. Demontaż z góry poszło w miarę ale montaż z góry to trzech magików nie mogło sprostać - nie potrzebnie.
-
[B5 1Z] szarpanie skrzyni biegow audi A4 1.9 TDI
A jak wygląda luz na układzie różnicowym. Z tego co pamiętam z wypowiedzi mechanika/magica- to można minimalnie skasować luz. Czy ktoś kto ma zielone pojęcie o skrzyniach biegów - oglądał twoja skrzynię biegów po wyciągnięciu. Dobry fachowiec, aby zdiagnozować skrzynię, to słucha Ciebie co masz do powiedzenia na temat jej działania a następnie sam ją katuje przez kilka kilometrów. Później pozostaje ją rozebrać i stwierdzić wady. Sęk w tym, że skrzynia od Audi to nie jest to samo, co skrzynia od 126p. którą wystarczyło raz rozebrać i złożyć z książką a później można było to robić w ciemno
-
[ALL] Jak odpowietrzyć wysprzęglik sprzęgła ?
A jak wygląda luz na układzie różnicowym. Z tego co pamiętam z wypowiedzi mechanika/magica- to można minimalnie skasować luz. Czy ktoś kto ma zielone pojęcie o skrzyniach biegów - oglądał twoja skrzynię biegów po wyciągnięciu. Dobry fachowiec, aby zdiagnozować skrzynię, to słucha Ciebie co masz do powiedzenia na temat jej działania a następnie sam ją katuje przez kilka kilometrów. Później pozostaje ją rozebrać i stwierdzić wady. Sęk w tym, że skrzynia od Audi to nie jest to samo, co skrzynia od 126p. którą wystarczyło raz rozebrać i złożyć z książką a później można było to robić w ciemno .
tomas1111
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta