Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak odpowietrzyć wysprzęglik sprzęgła ?


kolec

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem skrzynię biegów i jestem ciekawy czy skrzynie odpowietrza się tak samo jak hamulce a może trzeba wszystko naraz odpowietrzyć skrzynię mam typu manualna, jeśli wszystko naraz to w jakiej kolejności z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj skrzyni raczej się nie odpowietrza co innego wysprzęglik sprzęgła - ten tak. jeśli jesteś sam to odkręć odpowietrznik i poczekaj aż spłynie trochę płynu ale lepiej niech ci pomoże druga osoba i pompuje pedałem sprzegła ty nałóż wężyk gumowy na odpowietrznik i co jakiś czas każ się wstrzymać z pompowaniem i wtym momencie odkręć odpowietrznik, rób tak do momentu aż przestaną wydobywać się pęcherzyki powietrza i pedał wyraźnie stwardnieje, układ sprzęgła to oddzielny układ niż hamulce choć mają wspólny zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płynu nie spuszczałem tylko przedtem wydawał mi się twardszy niż teraz ,biegi sie dobrze wbijają może nawet lepiej niż przedtem ale userki nie zlikfidowałem przy energicznym zmianie biegów jest coś takiego jakby szarpnięcie tak samo jest przy redukcji wymieniłem tarcz szprzęgłową poprawa jest ale nie wielka .hamulce mam żylety trzymajcie się koledzy będę się musiał przyzwyczajić do tego w laluni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no plyn to ok. 1 litra. kasa zadna.

odpowietrzasz po kolei wysprzeglik. zaciski lewy przod, prawy przod, lewy tyl, prawy tyl. jezeli sie nie poprawi powtorz cala operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płynu nie spuszczałem tylko przedtem wydawał mi się twardszy niż teraz ,biegi sie dobrze wbijają może nawet lepiej niż przedtem ale userki nie zlikfidowałem przy energicznym zmianie biegów jest coś takiego jakby szarpnięcie tak samo jest przy redukcji wymieniłem tarcz szprzęgłową poprawa jest ale nie wielka .hamulce mam żylety trzymajcie się koledzy będę się musiał przyzwyczajić do tego w laluni

A jak wygląda luz na układzie różnicowym. Z tego co pamiętam z wypowiedzi mechanika/magica- to można minimalnie skasować luz. Czy ktoś kto ma zielone pojęcie o skrzyniach biegów - oglądał twoja skrzynię biegów po wyciągnięciu. Dobry fachowiec, aby zdiagnozować skrzynię, to słucha Ciebie co masz do powiedzenia na temat jej działania a następnie sam ją katuje przez kilka kilometrów. Później pozostaje ją rozebrać i stwierdzić wady. Sęk w tym, że skrzynia od Audi to nie jest to samo, co skrzynia od 126p. którą wystarczyło raz rozebrać i złożyć z książką a później można było to robić w ciemno :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...