Treść opublikowana przez janusz124
-
[B5 ADP] DZIWNE ZACHOWANIE ABS
tak jeździ się w niemczech, akontrolka jak sie zapali to już się świeci-szybki reset kluczykiem i gaśnie i milczy do 150
-
[B5 ADP] DZIWNE ZACHOWANIE ABS
Witam. Nie wiem co może być przyczyną dziwnego zjawiska -jadąc prędkością 145 jest wszystko ok, ale po przekroczeniu 150 zapala się kontrolka od abs (poniżej nie). Komputer nic nie wykazał,ładowanie dobre-co to może być.Może koledzy z forum maja jakieś pomysły?
-
1,8T gasnie przy skrecie
witaj mam co prawda 1,6 ale objawy były podobne po czyszczeniu przepustnicy i przeplywki jest ok.
-
[B5 ADP] Trzeci sygnał o przekroczeniu temperatury płynu
witaj najpierw zmień termostat i dla spokojności duszy podłącz pod kompa
-
[B5 AJM] Biegi wchodza,ale auto nie ciagnie
witam podobnie miałem w mazdzie - poszedł wieloklin na półosi w skrzyni( żeby było śmieszniej to odpadł kawałek za rowkiem zabezpieczającym ) też lekki zgrzyt i auto stoi-sprawdż półosie
-
[B5 AGB] Podczas kręcenia kierownicą słychać bulgotanie
Prawdopodobnie padła Ci pompa i "gotuje" płyn
-
[B5 AEB] Hałasujące sprzęgło
Witam to łożysko faktycznie jest trwałe ale też wkońcu się zużywa.Przy wymianie sprzęgła często za-pominają o jego istnieniu i nawet go nie sprawdzają . U mnie w lt-ku jak sie zatarło to przy ruszaniu pisk był jakbym ruszał z piskiem opon
-
[B5 AFN] Wspomaganie i kontrolka ładowania-Wielki problem
witaj nie pisałeś czy pasek od alternatora jest fizycznie w aucie- sprawdzenie tego nie wymaga dużo czasu-może pękł (nowy nieznaczy, że nie może pęknąć)
-
[B6 BDG] ZAPADNIĘTE SPRZĘGŁO
witam sprawdź pompe i siłownik sprzęgła zobacz czy masz plyn hamulcowy (może jakaś nieszczelnośc i pedał wpadł)
-
[B5 ADP] Strzały w filtr powietrza jak pracuje na gazie
Witam w pasku mialem to samo wymiana kabli pomogla stare mialy 6 miesięcy
-
[ALL] Jak odpowietrzyć wysprzęglik sprzęgła ?
witaj skrzyni raczej się nie odpowietrza co innego wysprzęglik sprzęgła - ten tak. jeśli jesteś sam to odkręć odpowietrznik i poczekaj aż spłynie trochę płynu ale lepiej niech ci pomoże druga osoba i pompuje pedałem sprzegła ty nałóż wężyk gumowy na odpowietrznik i co jakiś czas każ się wstrzymać z pompowaniem i wtym momencie odkręć odpowietrznik, rób tak do momentu aż przestaną wydobywać się pęcherzyki powietrza i pedał wyraźnie stwardnieje, układ sprzęgła to oddzielny układ niż hamulce choć mają wspólny zbiornik
-
[B5 AFN] Sprzeglo, skrzynia, wysprzeglik?
czolem sprawdz wysprzęglik może puszcza przez tloczrek(mieli plyn w środku)- wycieków nie będzie :a4fan:
-
[B5 ABC] Wkładka zamka w klapie (sedan) - do wymiany - gdzie kupić ?
czołem miałem podobnie kilka dni lania specyfików odrdzewiających potem smarowanie i pomogło chodzi jak nowa
-
[ALL] Licznik dzienny
witam mialem podobnie -wymiana aku pomogła i jest ok
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
witam poprawa będzie bo likwidujesz jedno miejsce tłumienia spalin - czyli będą one wypływały duzo swobodniej , a co do przeglądów to lepiej założyc strumienicę( pewnie nic to nie da a wygląda podobnie) lub imitację kata a co do przebiegu na kacie to mam ponad 240000 i w/g pomiarów na analizatorze jest wszystko ok-tłumik orginał
-
[B5 ADP] Jak ustawić koło zębate, napędzające aparat zapłonowy?
witaj załóż koło pasowe ono ma nacięcie i to nacięcie powinno pokrywać się ze znakiem na kole od zapłonu
-
[B5 ADP] moje auto nie odpala
witaj możesz wyjąć cieńki przewod polączyć go próbnikiem(żaroweczką) do masy i jak przy przekręceniu kluczyka nie zaswieci się to albo ten przewod jest walnięty albo masz przekaźnik walniety
-
[B5 ADR] Uszczelniacz wału korbowego
witaj, jeżeli jest to uszczelniacz z przodu silnika to trzeba zrobić wszystko jak przy wymianie rozrządu-czyli albo odsunąć lub rozebrać przód
-
[B5 AFN] Brak możliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu
jak dobrze operujesz gazem to synchronizatory nie cierpią, dlatego pisałem,że wymaga to trochę treningu, aco do hydrauliki to po jakimś czasie pompowania coś by to dało, zresztą te wibracje nie biorą się zniczego
-
[B5 AFN] Brak możliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu
też stawiam na docisk _ atak dla ciekawości w sytuacji awaryjnej można kontynuawać jazdę bez sprzęgła( najgorsze jest ruszenie), ale wymaga to trochę treningu
-
[B5 1Z] Kontrolka ładowania
Swieci czy żarzy - sprawdź ładowanie
-
[B5 ADP] kasacja wskazań dziennego licznika kilometrów
Witam. Mam taki problem może już ktoś mial podobny, otóż podczas uruchamiania silnika dosyć często kasuje sie dzienny licznik przejechanych kilometrów.Co to może być?
-
Ile pali Wam gazu?
moja a4 1.6 z elpigazem pali około 9.5 l w cyklu mieszanym
-
[B6 1.8T 2005] Straszne przedmuchy
strzelał bym na zapieczone pierścienie możesz wlac nafty do cylindrów i pozostawić na dzień najlepiej dwa (chyba że odrazu spłynie do oleju to problem)potem zmienić olej i powinno pomóc
-
Odp: [B5 AFN] wpadl pedal hamulca
czołem podobnie miałem w reni - poszły gumki w pompie -wymiana pompy i pomogło