Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Na jaką skrzynię biegów mogę zmienić obecną DHE ?


tomas1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Kończy mi się skrzynia biegów a dokładnie układ różnicowy dostał takich luzów, że przestaję, to już być porzyjemnośc z jazdy Audi A4 z silnikiem 1.6 ADP (1997). :wallbash: Regeneracja nie wchodzi w grę bo, to za duży koszt. Według oznaczeń w samochodzie powinna być założoną skrzynia biegów DHE. Pytanie moje dotyczy, jaką jeszcze wg, np: ETKi mogę szukać i śmiało zakładać o innym oznaczeniu skrzynię biegów? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Znalazłem na allegro (nr aukcji: 354250511) skrzynię biegów, którą sprzedający określa jako: SILNIK- AHL SKRZYNIA DCN21096 ROK 1997 PO 90TYS KM, czyli wg. opisu tj. to co szukam. Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Skrzynia pracowała z silnikiem AHL?

2. Nie wiem, co to jest za przewód zaznaczony przez zemnie czerwoną strzałką, ponieważ w moje skrzyni tego niema?

3. Pytanie ostatnie, czy kupować taką skrzynię ?

f6865e0d96c3d83f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie wiem, co to jest za przewód zaznaczony przez zemnie czerwoną strzałką, ponieważ w moje skrzyni tego niema?

To przewód od wysprzęglika (przewód jest ucięty i wygląda jakby "wyrastał" ze skrzyni w miejscu wskazanym strzałką) , i po mojemu na 100% taki sam jest u Ciebie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze o coś zapytam czy do silnika o jakim mowa w temacie tj 1.6 ADP podejdzie skrzynia 6-cio biegowa. I czy taka skrzynia się sprawdzi na takim silniku? Czytam czysto hobbystycznie u siebie mam automat, może kiedyś przełożę na manual ale narazie tak tylko pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...