Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Proszę o analizę logów, z autem ogólnie nic się nie dzieje złego oprócz "pocącego" się zaworu EGR, przebieg potwierdzony - 163 kkm

BASIC SETINGS :

000

003

011

STATYCZNE :

000

001

003

004

007

013

018

023

DYNAMICZNE :

000

001

003

004

008

010

011

Opublikowano

nie wyglada to zle ... :wink4:

kiedy wymieniales termostat ... ?

Opublikowano
  • Autor

nie wyglada to zle ... :wink4:

kiedy wymieniales termostat ... ?

Jeszcze nie wymieniałem :wink4:

temp. trzyma w okolicach 87-90oC, ale podczas dzisiejszych logów stat. temp . doszła do 106oC :mysli: ... dodam że było to bezpośrednio po logach dynam.

Wentylator włącza się jak włączę klimę a tak to jeszcze go nie słyszałem :mysli: (dodam że mam tylko jeden went. 320W 400mm)

Opublikowano

Oprócz termostatu jest w miarę ok. Turbo troszkę przeładowuje. Najpierw wymień termostat i sprawdź czy temp. nie przekracza _ciągle_ przy butowaniu 105*C. Jeśli nie to pojeździj dynamicznie aby rozruszać kierownice turba.

Pozdr.

Opublikowano
  • Autor

Po czym sądzicie że termostat jest do wymiany ? Po gr. 001 ? Była to pierwsza grupa którą logowałem i temp. jeszcze nie wynosiła 90oC, widać nawet jak wzrasta na tym logu. Termostat trzyma ~87-91oC :wink4: , ale dla świętego spokoju sprawdzę jeszcze raz gr. 007 podczas kilkuminutowej jazdy. Bardziej martwi mnie taka temp. na postoju, wiem że wentylator jeszcze niedawno się włączał na postoju a teraz jak było 106oC to się nie włączył (po włączeniu klimy się włącza)

No i te BIP-y w 023 , szczególnie 4 PD, może być to spowodowane dwumasem ?

Opublikowano

Ja wiem czy BIPy moga byc jakims powodem do zmartwien ... :wink4:

IMO - nie jest zle.

Termostatu tez bym sie nie czepiał.

Opublikowano
  • Autor

kiedy wymieniales termostat ... ? ...

Oprócz termostatu jest w miarę ok. ...

Jednak mieliście rację :good::embarrassed::bag: termostat otwiera się przy 81 - 81.9oC , dziś sprawdzałem to VAGiem podczas kilkudziesięcio minutowej jazdy ani razu temp. nie poniosła się powyżej 82.8oC

Termostat już zamówiony 120 pln w ASO + oring 6 pln

Jeszcze raz Dzięki Wielkie :th:[br]Dopisany: 30 Lipiec 2010, 19:23_________________________________________________ :hi:

Termostat wymieniony na ORI , teraz trzyma cały czas temp. 90.0-90.9oC

Spalanie na biegu jałowym w "gr. 015" wynosi 0.6 l/h czasami przeskoczy na sek. na 0.4 l/h - wszystko ok ?

Mam jeszcze takie pytanie : Czy jest możliwość minimalnego ( np.z 882 na 861 rpm ) zmniejszenia obrotów biegu jałowego ?

Opublikowano

Ustaw 861 bedzie ksiązkowo.

Opublikowano
  • Autor

Dziś jeszcze zrobiłem log-a gr. 011 i :shocked: , przeładowanie ? ... N75 idzie do 94 %

011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19010.html

Opublikowano

zrob 5 razy 011 i wstaw zaznaczjąc ze ta 1,ta 2 itd...

Opublikowano
  • Autor

Logi gr. 011 dynamicznie :

pierwszy 011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19087.html

drugi 011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19088.html

trzeci 011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19092.html

czwarty 011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19090.html

piąty 011 - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19091.html

Widać że dopiero od 4 log-u zaczyna się spore przeładowanie :mysli:

Podczas robienia ostatniego log-u przy prędkości obr. ok. 3700 rpm sterownik wyłapał błąd :

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

Silnik znacznie osłabł i po kilkudziesięciu sekundach oświeciła się kontrolka klocków hamulcowych

_________________________________________________

Poniżej log 011 BASIC SETTINGS

011 Basic Settings - http://vaglog.rtnet.pl/robertbaluc_19093.html

Według mnie kierownice są ok według tego log-u i po obserwacji pracy sztangi, podnosi się cyklicznie ok. 2-3 cm bez zacięć

Opublikowano

W/g mnie wręcz odwrotnie.

W VTG jest syf, ktory skutecznie uniemoliwia płynną regulacje cisnienia doładowania.

Grupa 011 BS nie oddaje stanu kierownic. Nalezy pamietac ze warunki jakie panują w trakcie wykonywania tego testu wykonawczego sa zgoła zuplenie inne jakie panują w trakcie proby drogowej. Widzimy tu nie tyle prace kierownic (chociaz tez) co szczelnosc ukladu podcisnienia.

Zanim wyrwiesz sprezarke - proponuje podmienic N75 z innego auta i zrobic 3 razy 011 dyn. Sprawdz dodatkowo polaczenia wezykow do N75 i wtyczke.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Wężyki sprawdzałem i wszystkie przy okazji wymieniłem chociaż wydawały się jeszcze ok , natomiast N75 nie widzi mi się za bardzo , w jedną stronę da się "przedmuchać" bez żadnych oporów , a w drugą z maleńkim oporem ... w porównaniu do N18 dużo lżej :mysli:

Jutro spróbuje załatwić N75 na podmiankę :wink4:

...

Kontrolka "zużycia okładzin" to chyba tylko czysty przypadek , klocki mają ok 5 mm i najwidoczniej przyszedł czas na wymianę , jutro przyjrzę się temu dokładniej

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Sprężarka na stół i nie ma co więcej robić prób - nie będzie zadowalającego efektu.

Sztangi też nie ruszaj!!!!!!

Niepotrzebnie nowy N75. Kierownice zablokowane stąd otwarcie zaworu 94%.

Opublikowano
  • Autor

Ale sztanga chodzi lekko , sprawdzałem ją czy to w 011BS , czy też "ręcznie" podnosiłem ją i bez jakichkolwiek przycięć się opuszczała :mysli:

Jutro jeszcze dorobię jakiego loga dyn. 011 i zobaczymy :wink4:

Opublikowano

Bez czyszczenia się nie obejdzie.

Zrób taki test, a oczy otworzysz szerzej:

1. Zdejmij wężyk z gruchy, odkręć ją od wspornika (2 nakrętki M6), włącz auto i 011BS.

Jak podniesie obroty VAG to łapiąc za gruszkę podnieś sztangę a następnie spróbuj opuścić. Zobaczysz, że będzie ciężko :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Podłączyłem nawet strzykawkę 100 ml do "gruchy" przy uruchomionym silniku , bezproblemowo się podnosiła , opuszczanie sprawdzałem (jak sztanga była w górze)- ściągając wężyk z gruchy - sztanga momentalnie opadła na "dół" :mysli:

Opublikowano

Twój wybór.

Podałem ci 2 sposoby, które mi pozwoliły w 100% przekonać się, że miałem syf u siebie:

1. sprawdzenie i czyszczenie

2. czyszczenie bez sprawdzania

:decayed:

Strzykawka nic nie da jak masz obroty biegu jałowego i sprężynę w gruszce.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Witam :hi:

Wreszcie znalazłem czas na wyczyszczenie turbawki oto logi dynamiczne gr. 011 :

Przed czyszczeniem :

logdyn0112.th.jpg

ciśnienie rzeczywiste ciśnienie zadane

prz011a.th.jpg

A tak wyglądała po rozpołowieniu

dsc00505nv.th.jpg

Po czyszczeniu :

log011dyn1.th.jpg

prz011b.th.jpg

A tak wygląda teraz :naughty:

dsc00514o.th.jpg

dsc00516ix.th.jpg

Opublikowano

A nie mówiłem... :naughty::kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.