Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Zewnętrzny czujnik temperatury - nie działa.


gerwazy2512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zewnęrznym czujnikiem temperatury. Nie wyświetla mi się temperatura na zewnątrz pojazdu. Wyświetlacz licznika jest sprawny, ponieważ pokazuje inne funkcje. Dziś zauważyłem, że po wciśnięciu lewego potencjometru wyświetlacza na około 1 sek. wyświetla się temperatura, następnie service oraz ilość kilometrów. Po tym wyświetlacz nie pokazuje temperatury. Mam kilka pytań:

1. Gdzie jest wtyczka w/w czujnika?

2. Jakie powinny być wskazania omomierza podczas sprawdzania czujnika?

3. Jak sprawdzić za pomocą Vag ową usterkę (proszę o szczegóły, ponieważ dopiero zaczynam posługiwać się programem Vag)?

Zanim wykonam jakieś prace związane z naprawą ewentualnie wymianą czujnika chciałbym posiąść wiedzę na ten temat, dlatego też proszę Was o kilka porad związanych z tą operacją. Proszę o wskazówki i ostrzerzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać, aby nie narobić szkód w niuni. Proszę o merytoryczne wskazówki osoby, które mają rzeczową wiedzę mogącą w sposób jasny opisać sposób wykonania diagnostyki i naprawy lub wymiany. Proszę nie wyrażać mglistych sugestji zaśmiecających wątek. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam ten sam problem, oprócz tego nic mi się nie wyświetla (mam półfis), widzę tylko jak zmienia się kolor fisa z czeronego na pomaranczowy, ale nie wyświetlają się żadne ikonki przed uruchomieniem silnika i brak symbolu po otwarciu drzwi (mam licznik U1A - opiska w bagażniku), chyba powiinny być te funkcje.

Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o sugeste (może jakiś bezpiecznik, przekażnik, Vag nie pokazuje błędów), zrobiłem test licznika i ikonek brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp otoczenia jest przed chłodnicą a wtyczka jest koło zbiornika na płyn do wspomagania pod taką osłonką wokół niego. wtyczka chyba najbliżej zbiorniczka, uwaga bo wyciągając gniazdo (wtyczkę) od czujnika można połamać sobie uchwyt.[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2010, 23:09_________________________________________________nie zauważyłem ze pierwszy post jest przedawniony.. jak nic nie wyświetla to taśma wyświetlacza jak nie wyświetla komunikatów to podłączyć vag i posprawdzać, Czujnik można sobie sprawdzić w klimatroniku czy dobrze pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi kolego podpowiedzieć jak sprawdzić tą temperaturę w klimatroniku

Podłączłem licznik pod polskiego Vaga i nie pokazał zadnej ikonki

Ten wyświetlacz się podświetla ale ikon brak, co może być?, może jakieś bezpieczniki.

A ty masz wyświetlacz z pełnym fisem? Jaki masz licznik też U1C czy inny?

Swiatła po otwarciu drzwi się zapalają na zewnątrz jak i wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat.

Dzis umyłem moją audiczkę i co widzę jak ją odpaliłem na wyświetlaczu pokazuje mi od -50c do -45c stopni.Sprawdziłem na klimatroniku na kanale 59 i pokazuje mi tak samo.

Więc moje pytanie brzmi czy oznacza to że czujnik temperatury zewnętrznej padł ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...