Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prośba o pomoc w doborze navi


Vojtek

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wszedł w automapę, najnowszą (mam oryginała i nie żałuję teraz że trochę to kosztowało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokie miałem, byłem zadowolony, później mi nawaliło w niej wtyczka od kabelka (wyłamało się z płyty urządzenia)

teram mam mio p360, świetne urządzenie, bateria trzyma spokojnie 5-6godzin z GPSem włączonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie coś nieoryginalnego są robione na chińskich podzespołach jak firmowe a kosztują połowę,proponuję 'blow'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ja mam w telefonie (E51 + odbiornik zewnętrzny - GarminaXT + Topo; Sygica i Tom Toma) a teraz dokupiłem GC5066 FMBT (AutoMapa; MapaMap; Sygic10; Tomtom; iGO8 i Navigon) ogólnie ideał.. łatwa do złamania i tania... jedynie widoczność w słońcu jest dużym minusem.. jest jeszcze Lark 50.2 albo Blow no i trochę droższe Mio 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, żeby nowego nie zakładać. Założenia mam takie:

- budżet ok. 900pln i będzie to dla mnie prezentem, nie muszę oszczędzać;

- jako kierowca jeżdżę w 100% Polska;

- synkowi chciałbym puścić bajkę (gdy on jedzie za mną nie potrzebuję nawigacji), więc 5" wydaje się być minimum;

Pomożecie w wyborze? Wszelkie sugestie są mile widziane. Obiecuję fotki po montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, żeby nowego nie zakładać. Założenia mam takie:

- budżet ok. 900pln i będzie to dla mnie prezentem, nie muszę oszczędzać;

- jako kierowca jeżdżę w 100% Polska;

- synkowi chciałbym puścić bajkę (gdy on jedzie za mną nie potrzebuję nawigacji), więc 5" wydaje się być minimum;

Pomożecie w wyborze? Wszelkie sugestie są mile widziane. Obiecuję fotki po montażu ;)

Po co masz wydawać aż 900zł :?: :gwizdanie:

Lepiej kupić dobre urządzenie i wgrać sobie taką automapę z licencją na Polskę i można ori już wychaczyć za 170zł gdzie mamy rok darmowych aktualizacji (6 w roku) a po roku możesz wykupić kolejny rok za 79zł także bardzo tanio bo aktualizacja w takim tom tom'ie czy garminie kosztuje od 70 do 100 euro.

To jest model z wyższej półki który ma szybki procesor, wyższej rozdzielczości ekran (poprzedni taki sam miał niższą) jest już odblokowana, wystarczy plik podmienić w ścieżce dostępu.

Masz dodatkowo BT w nim i mozliwość oglądania bajek. Gratis 4GB kartą na której wgrasz całą Polskę i Europe, co prawda na 2gb karcie też mogę zmieścić całą auropę :decayed:

http://allegro.pl/goclever-5066-fm-bt-hd-800x480-karta-4gb-etui-i1194331420.html

Jak coś to pisz na pw :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokie juz nie produkuje nawigacji chyba ze ytlko w telefonach a tak samej nie kupisz..

Nokie już nie produkują od ponad 2 lat, ostatnim modelem w nawigacjach była Nokia 500 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz wydawać aż 900zł :?: :gwizdanie:

Osobiście nie wydam ani złotówki, to nie ja płacę, ale do tej kwoty mogę swobodnie operować, więc najlepiej wykorzystać maksimum ;)

Lepiej kupić dobre urządzenie i wgrać sobie taką automapę z licencją bez kodu za który płacisz 250zł nie potrzebnie.

No niby tak, ale będąc bardzo niedaleko branży Software Development, lubię kiedy ludzie piszący soft mają za co go pisać, bo wtedy ludzie tacy jak ja mają infrastrukturę o którą trzeba dbać. Taki altruizm, czy raczej instynkt samozachowawczy, szczególnie, że to nie ja wykładam kasę :)

To jest model z wyższej półki który ma szybki procesor, wyższej rozdzielczości ekran (poprzedni taki sam miał niższą) jest już odblokowana, wystarczy plik podmienić w ścieżce dostępu.

Masz dodatkowo BT w nim i mozliwość oglądania bajek. Gratis 4GB kartą na której wgrasz całą Polskę i Europe, co prawda na 2gb karcie też mogę zmieścić całą auropę :decayed:

http://allegro.pl/goclever-5066-fm-bt-hd-800x480-karta-4gb-etui-i1194331420.html

Jak coś to pisz na pw :wink4:

Dobre info, bardzo dobre, ale obawiam się że spóźnione. Ja znalazłem coś takiego: Blow 60RBT. Nie wiem kompletnie jaka jest jakość wykonania urządzenia, ale z danych technicznych: ma 6" ekranu i w zasadzie wszystko o czym piszesz. Jeśli nie posłuży za nawigację, to przynajmniej ekran będzie wystarczająco spory dla syna. Niemniej jednak - dzięki wielkie za propozycję, będę pamiętał.

Przy okazji - jakieś opinie na temat dołączanych co nawigacji kamer cofania? Działa/nie działa, warto/nie warto, montaż prosty/upierdliwy/upierdliwy tak mocno, że nie warto? Kto wie, może będę wymieniał tego BLOW'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Blackberry 8820 i albo Google Maps albo "ichnie" Maps, ale ani jedno ani drugie nie jest do końca nawigacją, raczej online'ową mapą z funkcją wytyczenia trasy. Padłem już kilka razy ofiarą GPSu wjeżdżając w las bez drugi dalej. Tzn droga była, ale nie na moje zawieszenie :)

Skoro jest szansa na dedykowaną nawigację, to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, żeby nowego nie zakładać. Założenia mam takie:

- budżet ok. 900pln i będzie to dla mnie prezentem, nie muszę oszczędzać;

- jako kierowca jeżdżę w 100% Polska;

- synkowi chciałbym puścić bajkę (gdy on jedzie za mną nie potrzebuję nawigacji), więc 5" wydaje się być minimum;

Pomożecie w wyborze? Wszelkie sugestie są mile widziane. Obiecuję fotki po montażu ;)

ja też kupiłem navi dla dzieciaków,polecam BLOW 70RBT ma siedmio calowy wyświetlacz i daje duży komfort oglądania bajek dla dzieci,5 cali to za mało a cena poniżej 900 pln ja dałem 800pln,a do nawigacji używam omnie z auto mapą oczywiście pirat :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po "zakupie", czytaj mam nawigację w aucie od jakiegoś tygodnia. Niestety nie mogłem dostać Blow 70rbt, więc mam jej mniejszą wersję - Blow 60rbt (w zestawie z AutoMapą EU). No i mówiąc szczerze daje radę, z jednym minusem - bateria: działa z 3-4h. W zestawie jest oczywiście ładowarka w zapalniczkę i kabel USB-miniUSB. Muzykę odtwarza bez zająknięcia, filmy w większości też (mkv nie dało rady, ale wkońcu PS3 też rady nie daje bez media serwera :P) Denerwować może szybkość uruchamiania się (od zera do funkcjonalnej AM to jakieś 2 minuty), ale przy starcie z uśpeinia z uruchomioną AM jest wiele lepiej - sporo poniżej minuty. Akurat na zapięcie w klipsa, podłączenie zasilania, odpalenie samochodu itp. Samej AutoMapy nie ma sensu opisywać, bo to z urządzeniem jako takim nie ma wiele wspólnego. Nadmienię tylko, że sprzęt nie tnie się nawet w widoku 3D z budynkami.

Wyświetlacz na dotyk reaguje akuart- nie trzeba uderzać w niego, ale też nie zareaguje na przypadkowe lekkie dotknięcie.

Dla niektorych zastanawiające jest to, że oprócz górnego przypadku Power i malutkiego Reset z tyłu nie ma nic innego. Nie przeszkadza to jednak w niczym. Nie zdarzyła mi się jeszcze "zwiecha" urządzenia.

Z pozostalych możliwości:

- bluetooth można z powodzeniem używac jako zestaw głośnomówiący, można go odpalić i zostawić w tle, ikonka BT jest "na wierzchu" automapy, przy nadchodzącym połączeniu wyskakuje menu BT (chociaż nie testowałem podczas jazdy jak się AM wtedy zachowa); połączenia wychodzące można wykonywać wchodząc z owej ikonki podczas używania automapy, ALE... no właśnie, urządzenie nie zaczytuje książki telefonicznej z telefonu (chyba że to przypadłość mojego blackberry ,w co wątpię po lekturze na sieci).

- Blow 60rbt ma wbudowany nadajnik FM, włączenie go powoduje odcięcie wbudowanego głośniczka; częstotliwość można sobie wybrać niemal dowolnie, ale nie polegam nakładania się na stację radiową - głos będzie szedł przez radio razem z stacją radiową, ale Blow będzie ciszej. W zamian proponuję opcję poniżej.

- odtwarzacz mp3 potrafi pięknie "siedzieć w tle" grając muzykę; gdy pojawi się komunikat a AutoMapy, urządzenie przyciszy muzykę, powie co ma Hołowczyc lub Czesio do powiedzenia i z powrotem będzie odtwarzać muzykę. Bardzo fajny "ficzer".

- a gdy nie trzeba nawigować, można wymienić miniSD na kartę z filmami i zapuścić dzieciakowi bajeczki na pełnych szesciu calach (urządzenie ma 16x10x1.2cm i bardzo wąską ramkę). Synek się cieszy że ogląda bajki (na słuchawkach, bo ten Blow ma wyjście audio minijack 3.5mm), a tatuś spokojnie kieruje do celu; filmy można oczywiście przewijać i zmieniać głośność podczas odtwarzania.

Na koniec minus wspomniany powyżej - jakieś 3-4 godziny pracy na baterii. Minus bo chciałoby się więcej, ale doskonale rozumiem, że z tej baterii trzeba obsłużyć nadajnik FM, Bluetooth oraz 6", 800x480 pikseli.

To tyle na dzisiaj, w skrócie gorąco polecam urządzonko, bo z AutoMapą EU i dwoma latami uaktualnień kosztowało 660pln (niestety nie wiem czy netto czy brutto). Jeśli ktoś ma model 70rbt i uważa, że jest za duży - bardzo chętnie ponegocjuję zamianę ;)

Za dwa tygodnie relacja z jeżdżenia po skrawku Hiszpanii, ale to będzie bardziej test softu niż urządzenia, chociaż kto wie... Na pewno będę bił rekord prędkości - odpalę AM w samolocie, niech liczy maksymalną i średnią prędkość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór u mnie niestety wyświetlacz zbiłem myślałem że zabulę z 500 stów a tu miła niespodzianka 200pln z przesyłką kurierską :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...