Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Chip tuning 2,0


czecho79

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie do uzytkownikow b6 2,0 ALT benzyna czy ktos robil chip tuning jesli tak to prosze o opinie, ile KM ile NM, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział[br]Dopisany: 05 Sierpień 2010, 19:01_________________________________________________Ps. a wykres ALT jest tu więc na drugi raz poszukaj

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=99044.0;highlight=alt+wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to jest przed chip tuningiem a mnie chodzi o to ile mozna mocy zyskac po chipie w tym silniku nie zmniejszajac jego zywotnosci drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zyskasz ale pewnie mniej niż 10KM, więc nie wiem czy warto kasę na to wydawać... Gdzieś na necie widziałem ofertę z przykładowymi wynikami dla 2.0 ALT, nie mam czasu żeby teraz szukać ale dla przykładu na stronie UNITRONIC jest wykres 2.0 FSI 137 KM zmierzone w serii i 146 KM po chipie - przyrost zaledwie 9 KM.

http://www.unitronic.pl/Wykresy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego tak cienko co jest nie tak z tym silnikiem? to ze niema turbiny ? a moze by sie dalo turbine dodac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego tak cienko co jest nie tak z tym silnikiem? to ze niema turbiny ? a moze by sie dalo turbine dodac ?

Dokładnie, wolnossak. Turbinę da się dołożyć, ale taniej wyjdzie ci kupić 1.8T. ALT to ogólnie beznadziejny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego tak cienko co jest nie tak z tym silnikiem? to ze niema turbiny ? a moze by sie dalo turbine dodac ?

W uproszczeniu by wygenerowac wiecej mocy trzeba dostarczyc wiecej paliwa. By te paliwo moglo sie spalic prawidlowo trzeba dostarczyc wiecej powietrza.

U Ciebie masz silnik wolnossacy czyli tylko modyfikacja dolotu, walkow czy obrobka glowicy sa w stanie poprawic na tyle przeplyw powietrza by wygenerowac "sensowne" przyrosty. Koszty natomiast beda niewspolmierne, podobnie jak montaz turbo ....

Naprawde lepiej sprzedat to auto i kupic cos co mozna dlubac od razu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalo by rade tam wstawic 1,8 t i jaka by byla cena takiego silnika ?[br]Dopisany: 05 Sierpień 2010, 20:29_________________________________________________

to dlaczego tak cienko co jest nie tak z tym silnikiem? to ze niema turbiny ? a moze by sie dalo turbine dodac ?

Dokładnie, wolnossak. Turbinę da się dołożyć, ale taniej wyjdzie ci kupić 1.8T. ALT to ogólnie beznadziejny silnik.

nierozumie jak moze mnie taniej wyjsc kupno 1,8 t niz samej turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalo by rade tam wstawic 1,8 t i jaka by byla cena takiego silnika ?

zobacz na allegro cenę takich silników + do tego montaż + ewentualne problemy które zawsze wychodzą

nierozumie jak moze mnie taniej wyjsc kupno 1,8 t niz samej turbiny ?

Chłopie nie masz podstaw odnośnie zmian mechanicznych w aucie więc przyjmij że po prostu taniej i bardziej opłacalnie jest sprzedać auto i kupić inne z turbiną już. Nie jest to jakiś tekst który ma CI ubliżać czy coś po prostu tak jest.

Założenie turbiny to nie tylko jej przykręcenie w powietrzu, pokrótce to inny kolektor wylotowy + dostarczenie smarowania turbiny + odprężenie silnika + fmic lub intercoler (przynajmniej przydał by się) + sterowanie tym wszytkim, np jakaś "świnka" lub coś bardziej zaawansowanego.... a gdzie robota? koszta astronomiczne a nie wspomniałem jeszcze o różnych innych rzeczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alt to jest szrot,poczytaj opinie na ten temat w necie.pali jakby tych koni miał 150 a idzie jakby miał 90.nie pisze tu już o cewkach i spalaniu oleju.także dłubanie tago silnika mija sie z celem.jeżeli masz ponadprzeciętną bude która nie była bita spawana etc. i nie wykazuje znacznych oznak zmęczenia materiału to pobaw sie w swap silnika na 1.8T.jeśli buda ma zastrzeżenia to opchaj do żyda i kup auto które fabryka skomponowała.moim zdaniem najtańsza a zarazem najlepsza opcja.i do rezania będziesz miał szeroki wachlarz możliwości.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...