Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brudny gaz


tatarkat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiliśmy auto z zatarta spreżarką , więc kupiliśmy na allegro używaną , do serwisu i młotki nam ją zatarli po napełnieniu, kupiliśmy kolejną ,kolejny serwis przepłukaliśmy układ , nie wymienili osuszacza bo nie chcieli naciagnać nas na koszty chociaz im mowilismy zeby wymenili, klimatyzacja niby chłodzi jednak po chwili zaczyna robić się cieplejsza, gaz podczas sprawdzania czy jest - leci szary jakby z domieszką brudu, koleś z serwisu mówi że tak powinno być, my nie używamy klimatyzacji zeby nie zatrzec kolejnej sprężarki , jutro po raz kolejny do serwisu z reklamacją

jak myślicie co to może być ? czy wymiana osuszacza pomoże ?? czy kolejny raz im zapłacić ??

i co teraz zaloza osuszacz i od nowa 750 z plukaniem uzupelnianiem

płukanie 750

sprezarka 300 sumie juz 600 bo dwie

osuszacz 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kompresor zatarł to cały syf najprawdopodobniej poleciał w układ, więc osuszacz trzeba wymienić tak czy siak, płukanie całego układu jest skuteczne, ale nie zawsze zdaje egzamin, spotkałem się z przypadkami że nie pomogło.

Nie chcieli wymienić osuszacza, a raczej im się nie chciało, bo z tym jest trochę zachodu.

Jak się po chwili robi cieplejsza to kwestia tygodnia albo i mniej jak się zatrze znów kompresor, możesz go już spisać raczej na straty, bo syf już poszedł :kwasny:.

Jak chcesz się cieszyć sprawną klimą to musisz wymienić: kompresor (najlepiej po fabrycznej regeneracji, nie zawsze trafisz na dobry egzemplarz z allegrogo), parownik, osuszacz, do tego dochodzi płukanie klimy, co nie zawsze jest skuteczne.

Najlepszą opcją byłoby rozebranie całej klimy i czyszczenie przewodów po kolei, z tym się wiąże ściągnięcie całej deski rozdzielczej niestety :kwasny:.

Życzę powodzenia i daj znać jak sobie tam poradziłeś, ja miałem z tym problem w tamtym roku :wallbash:.

PS. Jak już u nich zrobisz tą klimę to zmień zakład, bo tam chyba sami laicy jak w aso pracują :wallbash: :wallbash:.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaki już tyle kasy wydane i na marne , że nas podkusiło na to audi :confused4:

jakiś palant zatarł i my za to płacimy niestety :(

dziś mają wymienić osuszacz no i przepłukać i ciekawe co powiedzą przy odbiorze

ps. to jest już 4 serwis który podchodzi do tej klimy[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 14:59_________________________________________________a ten czynnik jak wygląda u Was ??

u mnie ma kolor szary :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zatarłem to wymieniałem osuszacz ,ale też musiałem wymienic i skraplacz bo powiedzieli że jak tego nie wymienię to oni nie podejmują się naprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skraplacz kolejne 350 zapewne

można się pociąć :wallbash:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 15:34_________________________________________________reklamacji nie dało rady złożyć serwis zamknięty z powodu urlopu

mąż pojechał do innego na wymianę osuszacza , wymienili , przepłukali po raz kolejny , i uznali że nie szczelna zero czynnika a przecież 3 dni wcześniej uzupełnił :(

wpuszczony kontrast i niezidentyfikowany niestety przeciek , za słabe ciśnienie , koleś nie wie co to może być , ponieważ auto było potrzebne kazał wstawić kolejny raz w przyszłym tygodniu i będzie szukał usterki

my już wymiękamy zastanawiamy się czy jest sens robić , sprzedać czy ... :chytry:

naprawa klimy zjadła nam tyle kasy i dalej bez efektów ;(

5 serwisów i dalej bez klimy[br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 10:50_________________________________________________reklamacji nie dało rady złożyć serwis zamknięty z powodu urlopu

mąż pojechał do innego na wymianę osuszacza , wymienili , przepłukali po raz kolejny , i uznali że nie szczelna zero czynnika a przecież 3 dni wcześniej uzupełnił :(

wpuszczony kontrast i niezidentyfikowany niestety przeciek , za słabe ciśnienie , koleś nie wie co to może być , ponieważ auto było potrzebne kazał wstawić kolejny raz w przyszłym tygodniu i będzie szukał usterki

my już wymiękamy zastanawiamy się czy jest sens robić , sprzedać czy ... :chytry:

naprawa klimy zjadła nam tyle kasy i dalej bez efektów ;(

5 serwisów i dalej bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężka sprawa z tym, mógłbym polecić znajomego, ale on mieszka na dolnym śląsku, więc kwestia dojazdu nie bangla :kwasny:. Moim zdaniem, musielibyście cała klimę rozebrać ze wszystkimi przewodami (ogólnie wsio, wsio), i sprawdzać po kolei co jest nie tak.

Po tych przeżyciach, które macie, zastanowiłbym się na zrobienie tego w aso, ponieważ tam chociaż będziecie mieli gwarancje na wszystko, oddawanie do kolejnych serwisów moim zdaniem w tym wypadku mija się z celem, bo z tego co widzę same bałwany Wam robią tą klimatyzację.

Cena jest zaporowa z góry mogę powiedzieć jak się robi w aso, możecie przemyśleć to, koszt na PW- poszedł.

Szczerze współczuję i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam jedynie polecić warsztat w którym ja robiłem kompresor i sprawdzałem układ. Gdzie większość warsztatów serwisujących klime nie podejmowało się naprawy. W-wa ul. Szyszkowa 68 Euro Klima, robią układy i regenerują kompresory.

U mnie wszystko ok. po naprawie, także może tam podjedźcie. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...