Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Stuki w silniku


julio4350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Po przejechaniu około 6km odpaleniu auta z silnika zaczął się wydobywac dziwny dźwiek(syczenie z jednoczesnym uderzeniem) przypominający tak jakby auto nie chodziło na wszyskie cylindry lub tak jak bym miało wudmuchaną uszczelkę pod kolektorem wydechowym. Dodanie gazu nic nie pomagało stukanie występowało na wszystkich obrotach. Zgaszenie i ponowne odpalenie auta nie pomogło, ale po jakiejś chwili hałas ustał i poźniej po wielokrotnym odpalaniu już się nie pojawił. Po przejechaniu kolejnego odcinka 1km do mechanika problem się powtórzył tak jak opisałem powyżej. Zdaniem mechanika głos przypomina zawieszony popychacz albo zawór badź teź jakiś zawór zawiesza się.

Jakie jest wasze zdanie, czy miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do David_N on ma ten motor i chyba miał podobny odgłos na początku a potem w efekcie silnik się rozleciał wracał teraz z Chorwacji trasę zakończył na Słowacji :( hydrosztos raczej nie zużywa się nagle i jego klepanie pojawia się stopniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem podobny problem, z silnika wydostawał sie dziwny dźwięk...jakby dudnienie i stukanie. okazało sie, że wałek rozrządu sie wytarł i wraz z nim popychacze, wymiana wałka i popychaczy z robocizna oraz wymiana oleju 1100zł. aha do BPW pasuja tylko 2 wałki o symbolach AH i AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Dzisiaj po ściągnięciu wałka rozrządu okazało się, że jedna ze szklanek była już tak zużyta, że miała dziurę a pozostałe szklanki także zużyte, ale nie tak mocno. Szklanki INA 580zł po rabacie+robocizna(sam robiłem). Wałek rozrządu w miejscu gdzie była peknięta szklanka troszkę podjechany, ale w granicach dopuszczalnych. jedyne co mnie zmartwiło to, że jak wypuściłem olej z silnika to znalazłem w nim podkładkę dociskową na śrubę m6 i kawałek jakiegoś papieru 15cm na 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

pozdrawiam i nie życzę dalszych wizyt w serwisie

niech się autko kula :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...