Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nierówne obroty silnika Audi A4 97 1.9TDi 110PS


Macio1986

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas pracy silnika na postoju słychać jak co kilkanaście sekund zmienia obroty co widać na obrotomierzu. Zmiena obrotów jest niewielka, ale zauważalna... na oko moim zdaniem spadek i skok obrotów jest w granicach 30-60obr. Nie zauważyłem spadku mocy czy też jakichkolwiek wycieków czy luzów... jedynie co to jakby pukanie zaworów(sprawdzić można przerwę szczelinomierzem? Może szklanki są wyklepane?). Hmm podpięcie pod komputer wykazałoby ciśnienie w cylindrach, czy trzeba podpiąć pod specjalistyzny miernik, następnie czy podpięcie pod komputer wykaże w jakiś kolwiek lanie wtrysków badź naprowadzi na jakiś trop z nieprawidłościami ich funkcjonowania. Możliwe jest, że przestawił się zapłon i ta nierówna praca silnika jest właśnie spowodowana przez to? Jak narazie to na tyle. Mam nadzieje, że ktoś obrazowo jasno i wyraźnie wytłumaczy mi co można sprawdzić przez podpiecie pod komputer, a czego nie i w jaki sposób sprawdzić pozostałe elementy.

PS: jeszcze mam problem z stałą temp silnika, mianowicie jak go pogonię w mieście bądź jak jadę na włączonej klimie to temp. utrzymuje się na 90, a na spokojnej jeździ i przy wyłączonej klimie temp. utrzymuje się na 80 stopniach... z tematów jakie wcześniej przejrzałem wskazuje na termostat, albo na czujnik temp. Wydaje mi się, że najlepiej będzie zacząć od termostatu (zakadać oryginalny, czy jakąś dobrą podróbkę?)

Podczas dynamicznej jazdy, chodzi o przeciąganie na biegach wydaje mi się, że za bardzo kopci (na czarno), co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego :vaglogi: poczytaj dział "Diagnostyka VAG" tam znajdziesz sporo informacji. Jeśli chodzi o termostat to też masz obszerny post na ten temat więc nie ma się po co powtarzać, ale ... tylko ORI ( tak samo zresztą czujnik temperatury). U mnie też falowały obroty ale w znacznie większym zakresie niż u Ciebie- po podpięci VAG'a wyszło że czujnik temperatury. Kupiłem nowy w ASO wymieniłem i jak ręką odjął. Co nie znaczy, że u Ciebie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...