Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Stuki z lewej przedniej strony podczas delikatnego hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powitać :hi:

Czytałem na forum kilka wątków ale nie jestem przekonany na "stówe" czy one pasują do mojego problemu.

Wracając do sedna sprawy, podczas delikatnego hamowania dochodzi głośny stuk z przodu z lewej strony. Za prawie każdym razem gdy nacisnę pedał hamulca tak do połowy to słyszę go i to przy nie wielkiej prędkości.

Wspomnę, że taki delikatny stuk był jeszcze przed wymianą zawieszenia przedniego, występował sporadycznie, wymieniłem zawieszenie (3 m-ce temu) myśląc, że to zniweluje problem ale się myliłem, problem cały czas występuje i to w dodatku coraz częściej. Przy wymianie wahaczy oraz końcówek drążków pominąłem tylko banany, doszedłem do wniosku, że są na tyle sztywne żeby je zostawić (w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem :mysli:).

Z początku myślałem, że może jest coś nie halo z zaciskiem hamulcowym, więc ściągnąłem koło, odkręciłem zacisk ale wszystko jest OK, klocki także (w styczniu wymieniłem z tarczami). Posprawdzałem wahacze i git malina, zakręciłem koło i z początku myślałem, że nagle jakoś się naprawiło przez przypadek ale następnego dnia problem znów powrócił .

Macie jakieś pomysły co z tym "fantem" zrobić?? Przeszukując forum ktoś coś wspominał o przegubie wewnętrznym, tylko czy on może powodować takie stuki??

Z góry dzięki za help :notworthy:

Opublikowano

Wymieniać komplet wachaczy i zostawic po jednym starym to zły pomysł,obstawiam właśnie tego banana na 99%.Wiem że banan najdroższy ale chyba najszybciej pada.Wymieniać dla świętego spokoju.

Opublikowano
  • Autor

Kurka nie wiem czy dobrze to nazwałem bananem :mysli:, chodziło mi dokładnie o "łącznik stabilizatora" :>

Opublikowano

Banan kolego o dolny tylny wahacz. :wink4:

Opublikowano

nie znasz się na owocach :polew:.ale nieważne -stabilizator nie ma sworznia kulowego czyli wytrzymałość jego jest większa trudno ocenić czy to on stuka

Opublikowano
  • Autor

Tak myślałem, że źle to nazwałem :embarrassed:

Czyli jak nie wahacze i stabilizator to... :mysli: A jest taka możliwość, żeby wewnętrzny przegub tak strzelał ?? Wczoraj nawet jak cofałem i ruszyłem delikatnie do przodu (auto nadal toczyło się do tyłu) to także słyszałem ten stuk, zdarza się to rzadziej niżeli przy hamowaniu ale się zdarza... :wallbash:

Opublikowano

Czyli jak nie wahacze i stabilizator to... :

amortyzator

Opublikowano
  • Autor

Czyli jak nie wahacze i stabilizator to... :

amortyzator

Tylko jak go sprawdzić, bo zapewne na stacji diagnostycznej nie wyjdzie ten problem, jadąc po dziurach amor normalnie działa...

Opublikowano

Czyli jak nie wahacze i stabilizator to... :

amortyzator

Tylko jak go sprawdzić, bo zapewne na stacji diagnostycznej nie wyjdzie ten problem, jadąc po dziurach amor normalnie działa...

A odgłos stuku gluchy czy metaliczny, czy takie pukanie jak by dobijało?

Opublikowano
  • Autor

Wg mnie metaliczny

Opublikowano

A więc sprawdz sruby czy wszsytkie dokrecone oraz tuleje wahacza bana czy nie sa wyrobione, amortyzator m oze byc uszkodzony ale wtedy wydaje głucho odglos, jesli Ty mówisz ze metaliczny to zobacz jazma w układzie hamulcowym

Opublikowano
  • Autor

A więc sprawdz sruby czy wszsytkie dokrecone oraz tuleje wahacza bana czy nie sa wyrobione,

Śruby są dokręcone, tuleje także są dobre bo 3 m-ce temu wymieniałem wahacze ale i tak ostatnio sprawdzałem i jest OK

w takim razie posprawdzam jażma :)

Opublikowano

dokladnie kolego jażma a dokładniej jaki luz maja klocki hamulcowe:) ja miałem taki sam problem stukniecie jednorazowe przy nacisnieciu hamulcva:) u mnie to raczej był kolocek tóry chodził gora doł za bardzo bo za bardzo go piłowałem pilnikiem:) heh takze sprawdz to a wahacze na ostatecznośc. zaczyna sie od najprostrzych rzeczy:)pozdrawiam. a i jeszcze poduszki prz silniku i skrzyni sprawdź breszka i sprawdx jak sa dokrecone. doradziłbym ez rozebrać hamulce czyli zwalic dociski i wszystko przeczyscic i przesmarowac. a jezeli tarcze sa wytarte troszke to rann na koncy arczy zbic młotkiem:) próbuj kolego a jeżeli te opcje nie wypala to dopiero moze w wahacze zagladac:)

pozdro trzym sie:)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Hmm...a dokladniej co z jarzmami?? Jarzma są ok, nie ma luzów, klocki nie są luźne

Ok juz wiem co jest raczej źle, prawdopodobnie mam do wymiany tuleje na zaciskach i teraz pojawia się pytanie czy idzie je jakoś wymienić czy cały zacisk musze kupić ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.