Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosztorys zaniżony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki

Niedawno miałem małe pukanko nie z mojej winy tj. gość zapakował mi się w tył.

Po zgłoszeniu szkody i oględzinach rzeczoznawcy zakwalifikowano do wymiany na nowe zderzak tył z dokładką oraz nakładką alu, oraz hak holowniczy.

Poprosiłem o kosztorys z ubezpieczalni ( szkoda usuwana z oc sprawcy).

Dostałem wycenę szkody na 2200 brutto - części 1500 zł netto (50% amortyzacji) + robocizna po 50 zł RBG gdzie przyjęto np na wymianę haka 20 zł :)

Ceny tych części w ASO wyszly ok 5500 brutto.

Jak z tego wynika a co jest często stosowane zaniżyli grubo wartość odszkodowania.

Chcę napisac odwołanie o wartosci robocizny jak i części bez amortyzacji. Dlatego prosiłbym o pomoc może, ktoś pisał takie coś.

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka sytuacje.

Napisałem pismo i odpisali, ze mogą mi zapłacic tyle co w ASO ale prosza o faktury.

Jak chcesz walczyc to tylko sąd.

Podobno 90% spraw jest wygranych także może warto jak masz czas i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, zaniżona pierwsza wycena. Pisz odwołanie, druga wycena będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość polecam D.A.S - w takim przypadku oddajesz dokumentacje jaką masz w ich ręce i tutaj kończą się Twoje ingerencje - koszt 250 zł rocznie - sprawy do 30k zł.

w obecnej sytuacji pozostaje Ci ASO i 2 opcje, albo forma bezgotówkowa i wtedy nic Cie nie interesuje, albo pokrycie kosztów z własnej kasy następnie z fv do ubezpieczyciela, najwięcej zależy od tego co i jak masz ujęte w umowie / amortyzacja, nowe części przy naprawie, brak wkładu własnego /

wiem np z pewnego źródła, że Generalli nie ma podpisanej umowy z vw/audi w małopolsce.. tak więc na naprawę bezgotówkową w tym rejonie nie ma co liczyć..

kosztorys zawsze zaniżają, zazwyczaj wyceniają również w cenach netto i biorą ceny z kosmosu.. zdarza się również, że kwestionują wysokość roboczogodziny - nie kwestionuja tylko dopłat jakie ściągają podczas ubezpieczania się :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniżona stawka za rbh szczególnie dla regionu Rzeszowa ...

Na częściach ujęli 50% ...

Jak nic nie zdziała samo odwołanie, zapraszam na priv, sprawdzę jaka jest rzeczywista wartość szkody - będą mi potrzebne zdjęcia uszkodzenia i dane pojazdu, w tym oznaczenie wyposażenia na mail-a: [email protected]

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...