Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Proszę o pomoc. Dziwny płyn chłodniczy (zważony? kawa z mlekiem?)


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy odma jest pęknięta to silnik faluje zasysając lewe powietrze i to jest główną awarią która przeszkadza a pozatem nie wpływa na pracę silnika,więcej oleju zacznie wyżucać przy dużych mrozach ja wymieniłem i spoko.Nie polecam ze szrotu używaną odme bo jest przegrzana i zaraz pęknie ponownie.W serwisie audi zapłaciłem 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku robienia krótkich odcinków pojawia sie ta kawa z mlekiem. Jak szybko? 2 tygodnie temu wymieniłem olej. Raz zrobiłem blisko 800km i korek i bagnet były czyste. Następnie drugi tydzień śmigam po 2 razy dziennie po 3km. Po tych 2 tygodniach już mam wspomnianą maź na korku. Oleju nie ubywa, płynu chłodniczego też nie ubywa i wygląda na czysty, bez oczek ale na paluchu jak by śliski. Tak szybko sie wytrąca wilgoć w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby rozpoznać czy to uszczelka czy tylko zimne dni nie rozbierając silnika?

Przejechałem 70km i dalej jest kawka na korku a bagnet czysty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby rozpoznać czy to uszczelka czy tylko zimne dni nie rozbierając silnika?

Przejechałem 70km i dalej jest kawka na korku a bagnet czysty :/

a 3 ma ci 90 stopni może masz nie dogrzane auto,ja mam walnięty termostat i czujnik chyba też ale maź znika dość szybo trudno mi to w kilometry ująć ale myślę że nie więcej jak po 30 km i już po mazi może nawet mniej,pomimo że mam wariacje z temperaturą w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie dochodzi do 90

We wtorek jade wymienić właśnie termostat + płyn. Zobaczymy z bliska czy będą oczka na płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ci łapie?Masz niedogrzane auto i stąd ta maź być może choć mój też wariuje z temp ale maź szybko znika może mam walnięty czujnik a termo dobre,ale dziś sprawdzałem węże górny był gorący a dolny taki ciepławy nie gorący ale czuć ciepło było więc i termo też chyba padło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...