Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Problem z przepływomierzem... POMOCY


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wielki problem. Wyskakuje mi błąd:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

P0102 - 000 - -

Freeze Frame:

RPM: 882 /min

Torque: 32.0 Nm

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Duty Cycle: 99.6 %

Bin. Bits: 00101000

Mass Air / Rev.: 485.0 mg/str

Mass Air / Rev.: 0.0 mg/str

Sprawdziłem i przepływomierz nie działa a wartość na Vagu jest cały czas 550mgr/str. Po odłączeniu przepływki nie ma rzadnej róznicy.

Podpiąłem drugi przepływomierz i jest to samo. Sprawdziłem połączenia z ECU i wszystkie kable mają przejście...

Co to może być pomocy!!

Cały czas mam błąd w kmpie i co jakiś czas zaświeca się kontrolka Check Engine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wtyczke od lmm i bezpieczniki ...

p.s cos to auto Ci ostatnio kuleje ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wtyczke od lmm i bezpieczniki ...

p.s cos to auto Ci ostatnio kuleje ... :rolleyes:

no jakiś pech mnie prześladuje... wtyczka wygląda ok. zreszta nawet jeśli by nie kontaktowała to pewnie coś by się działo przy ruszaniu nią a szarpaliśmy na boki i zero reakcji...

Sprawdze jutro bezpieczniki bo na to w sumie nie wpadłem. Szukać w tych bezpiecznikach przy drzwiach kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przekazniki moze ktory swiruje aleee

bardzo dziwne jest to ze do warsztatu pojechales i nie bylo problemu a jak wyjechales problem byl u dolu silnika sa kable do asr i innych pier**l podejrzewam ze mechanicy podparli tam silnik do wymiany sprzegla i przecieli-przetarli jakis kabel ktory teraz podje bledne informacje albo nie podaje ich wcale jak bym sprawdzil wiazke od lambdy i pod silnikiem od asr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali bezpiecznik 31 który jest od: reflektory do jazdy wstecz, ASB (???? ABS???), gniazdo diagnostyczne, automatyczne przyciemnianie lusterek wewnętrznych (znalezione na forum).

Dziwne bo gniazdo diag. działa. Nie działają światła wsteczne...[br]Dopisany: 20 Sierpień 2010, 11:13_________________________________________________u mnie na rozpisce przy bezpieczniku 31 jest opis m.in. "rear lever gate" czyli dzwignia zmiany biegów...

Przypuszczam że chodzi o czujnik wbicia wstecznego biegu. Może to on powoduje zwarcie. Gdzie on się znajduje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali bezpiecznik 31 który jest od: reflektory do jazdy wstecz, ASB (???? ABS???), gniazdo diagnostyczne, automatyczne przyciemnianie lusterek wewnętrznych (znalezione na forum).

Dziwne bo gniazdo diag. działa. Nie działają światła wsteczne...[br]Dopisany: 20 Sierpień 2010, 11:13_________________________________________________u mnie na rozpisce przy bezpieczniku 31 jest opis m.in. "rear lever gate" czyli dzwignia zmiany biegów...

Przypuszczam że chodzi o czujnik wbicia wstecznego biegu. Może to on powoduje zwarcie. Gdzie on się znajduje? Pozdrawiam

kolego jak juz pisalme na misce olejowej jest wiazka i czujnik do asr co za tym idzie do abs( podejrzewam tez ze swiatla cofania) ktory sie zalacza gdy dziala asr i tam bedzie problem podparli jakims metalem pod ta wtyczka i mam nadzieje ze nie spie..... czujnika bo to dosc droga sprawa! i tylko kable sa bez izolacji i albo stykaja sie ze soba albo masuja o miske olejowa! stad zwarcie i palenie bezpiecznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko działa. Pojechałem do chłopaków, poodpinali wtyczki, poruszali wiązkami, psikneli kontaktem i wszystko zaczęło działać (przepływka też) :) :) Sam tam zaglądałem i nie widać żeby było coś przetarte albo naderwane. Może wtyczka była zaśniedziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko działa. Pojechałem do chłopaków, poodpinali wtyczki, poruszali wiązkami, psikneli kontaktem i wszystko zaczęło działać (przepływka też) :) :) Sam tam zaglądałem i nie widać żeby było coś przetarte albo naderwane. Może wtyczka była zaśniedziała...

ale gdzie ruszali tymi wtyczkami ... ? pewnie gdzies jest przetarty albo ulamany tylko nie widac przez izolacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko działa. Pojechałem do chłopaków, poodpinali wtyczki, poruszali wiązkami, psikneli kontaktem i wszystko zaczęło działać (przepływka też) :) :) Sam tam zaglądałem i nie widać żeby było coś przetarte albo naderwane. Może wtyczka była zaśniedziała...

ale gdzie ruszali tymi wtyczkami ... ? pewnie gdzies jest przetarty albo ulamany tylko nie widac przez izolacje ...

no ja bym nie byl takim optymista bezpieczniki sie przez zasniedziala wtyczke nie pala tam jest jakies zwarcie ktore niedlugo da o sobie znac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie zacznie pier**lić to chłopaki wtedy wszystko przepatrzą.

Chcieli żebym od razu im auto zostawił bo było gorące i nie za bardzo dało się tam łapy wkładać, a chcieli całą wiązke przepatrzeć. Ale ja nie mogłem im go dzis zostawić więc posprawdzali na szybko i jestesmy umówieni że jak się to będzie działo to im autko przywioze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie zacznie pier***ić to chłopaki wtedy wszystko przepatrzą.

Chcieli żebym od razu im auto zostawił bo było gorące i nie za bardzo dało się tam łapy wkładać, a chcieli całą wiązke przepatrzeć. Ale ja nie mogłem im go dzis zostawić więc posprawdzali na szybko i jestesmy umówieni że jak się to będzie działo to im autko przywioze.

no i tak ma byc jak spaprali niech poprawiaja tam bedzie jakas bzdura nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie zacznie pier***ić to chłopaki wtedy wszystko przepatrzą.

Chcieli żebym od razu im auto zostawił bo było gorące i nie za bardzo dało się tam łapy wkładać, a chcieli całą wiązke przepatrzeć. Ale ja nie mogłem im go dzis zostawić więc posprawdzali na szybko i jestesmy umówieni że jak się to będzie działo to im autko przywioze.

no i tak ma byc jak spaprali niech poprawiaja tam bedzie jakas bzdura nic wiecej

nie no to są mechanicy od wojtekce z forum u których zawsze robie wszystko z autem także jakby coś się działo to wiem że zawsze moge podjechać i jeśli coś spaprali to to naprawią.Wojtek akurat jest na wakacjach. Aczkolwiek jeszcze nigdy nie miałem sytuacji żeby coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...