Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Wolno się wkręca na obroty


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że gdy z miejsca chce ruszyc to silnik zbyt wolno się wkręca w odpowiednie obroty do sprawnego ruszenia. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Świece wymienione, przewody też ok. Czy to może byc wina przepustnicy, podobno tak ważnej w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bicz3:

Zmiane auta przewiduje na za 1-2 lata. Poki co musze jeździc tą kuchenką gazową. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Hejka. Najlepiej zmień autko na turbo, a nie "eLPiGi pałer" :> :D

Kolega ma problem i nie spodziewał się raczej odpowiedzi w tym stylu... .

Sprawdź błędy.

Spadek mocy odczuwasz w całym zakresie obrotów czy może tylko w dolnej partii? Napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy z miejsca chce ruszyc to silnik zbyt wolno się wkręca w odpowiednie obroty do sprawnego ruszenia.

taki objaw zaobserwowalem u siebie, przed czyszczeniem przepustnicy

po czyszczeniu nie ma takich objawów, wkreca sie normalnie tzn duuuzo lepiej niz przed czyszczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

gdy z miejsca chce ruszyc to silnik zbyt wolno się wkręca w odpowiednie obroty do sprawnego ruszenia.

taki objaw zaobserwowalem u siebie, przed czyszczeniem przepustnicy

po czyszczeniu nie ma takich objawów, wkreca sie normalnie tzn duuuzo lepiej niz przed czyszczeniem

w skutek nagromadzenia się dużej ilości brudu przepustnica nie otwiera się do końca - to by miało sens. Tradycyjnie trzeba wyczyścić przepustnicę mimo tego, że to niekoniecznie musi być to ale wtedy przynajmniej ją wyeliminujemy z grona podejrzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy jest raczej w dolnej partii, co do wyzszych obrotow - trudno powiedziec, bo nie mam zadnego porównania, ale wydaje mi się, że jest ok. Problemy są tylko przy ruszaniu - bardzo łatwo go zmulić. Tzn żeby sprawnie ruszyc to trzeba najpierw przez chwile wkręcić go na odpowiednie obroty - nie ma mowy o ruszeniu z kopyta. Autem jeżdze już 2 lata i w sumie jeszcze do tej przepustnicy nie zaglądałem. Za ok 2000km mam przeląd więc wtedy zlece czyszczenie, mam nadzieje że coś pomoże.

P.S. Ostatnio był podłączany pod komp i jak dobrze pamiętam to nie było błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Wszystkie filtry zmieniam razem z olejem - co 10.000km

no to pozostaje przepustnica. Jeśli czyszczenie nic nie pomoże będziesz musiał się udać na porządną diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Najlepiej zmień autko na turbo, a nie "eLPiGi pałer" :> :D

Kolega ma problem i nie spodziewał się raczej odpowiedzi w tym stylu... .

Nie sadzę, żeby Tomek poczuł sie urażony, bo to było nawiązanie do naszej rozmowy ze zlotu z Kaletki. Jeżeli jednak tak sie stało to sorki, nie zrobiłam tego umyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka, nic sie nie martw. Kazik chciał dobrze, ale nie wziął pod uwagę tego, że się dobrze znamy. :drunk:

Przepraszam za OT i za zamieszanie, a jednocześnie dziekuje za konkretne odpowiedzi. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Kaśka, nic sie nie martw. Kazik chciał dobrze, ale nie wziął pod uwagę tego, że się dobrze znamy.

faktycznie, przyznaję się, nie pomyślałem o tym :afro: sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka, nic sie nie martw. Kazik chciał dobrze, ale nie wziął pod uwagę tego, że się dobrze znamy.

faktycznie, przyznaję się, nie pomyślałem o tym :afro: sorry :)

:th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka, nic sie nie martw. Kazik chciał dobrze, ale nie wziął pod uwagę tego, że się dobrze znamy.

faktycznie, przyznaję się, nie pomyślałem o tym :afro: sorry :)

Spoko, nie przewidziałam, że ktos może odebrać inaczej moje intencje niz były one w rzeczywistości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...