Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automatyczna skrzynia biegów


fred1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam audi a4 1,9 tdi 110km z 4 biegowym automatem kupiłem ją od kolesia który wymieniając skrzynie wymienił olej bez filtra... bo nawet nie wiedział że taki tam sie znajduje mam...

Mam problem takiego typu że na zimnym silniku wszystko chodzi super po nagrzaniu sie auto nie bardzo chce jeżdzić obroty zwiększają sie ale nie przekłada sie to na prędkośc samochodu:( czy mial może ktos z was taki problem jeśli tak to jak sobie z nim poradzić czy wymiana oleju i filtru pomoże?? prosze o pomoc...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze o 4 biegowym automacie w A4, chyba ze jest to skrzynia zwykla bez tryp-tonika. hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze o 4 biegowym automacie w A4, chyba ze jest to skrzynia zwykla bez tryp-tonika. hmm

To słabo słyszałeś, jak najbardziej takie były tyle, że nie tiptronic i bez ręcznej zmiany biegów. Co do skrzyni Kolegi Roberta to ciężko coś powiedzieć tak na oko. Przede wszystkim trzeba ustalić jaki olej nalano do tej skrzyni, ale niestety nie ma się co nastawiać że wystarczy olej wymienić i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na początek podpiac sie pod vaga, zobaczyc czy sa jakies bledy, bo moze to niekoniecznie skrzynia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to auto od kwietnia tego roku na początku jak go kupiłem to na trasie ok 200 km to może w jej połowie zaczynało mi sie tak dziać a od tygodnia to przejade ledwo 10 do 15km i zaczyna sie w sobote wymieniałem głowice i musiałem upuścić troche oleju żeby ściągnąc przód z niego zeszło może 0,2 litra więc to może przez to.

po krótkim postoju jak auto troszke ostygnie około 5 minut auto znów przez chwile idzie normalnie zagzeje sie to dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubytek takiej ilości oleju nie powinien mieć wpływu na pracę skrzyni. Podłącz VAG, sprawdź czy nie ma błędów czujników skrzyni i od osprzętu silnika, jeżeli nie będzie błędów to skrzynia, a przynajmniej sterowanie jest do rozbiórki i weryfikacji, inaczej nie ma jak ruszyć z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wymienie olej i zobaczymy jak nie to podepne go pod kompa i może cos wyjdzie [br]Dopisany: 20 Sierpień 2010, 23:21_________________________________________________olej wymieniony... na kompie nie wyskoczył żaden błąd na skrzyni... ale dalej nie ma mocy:(:(:( nie orientujecie sie czy jeden ząbek przestawniony na pompie wtryskowej może na gorącym silniku może mieć takie skutki?? na zimnym jest wszystko ok ładnie sie zbiera na gorącym chodzi równiutko ale nie ma mocy sam już nie wiem co może być[br]Dopisany: 21 Sierpień 2010, 13:14_________________________________________________orientuje sie ktoś czy złe podpięcie wężów do chłodnicy może skutkowac taką pracą skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...