Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plazma PANASONIC TH-42PV7 - zakup kontrolowany ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice chcąc kupić TV. Ma służyć do filmów, tv analogowej, dvd, z czasem pewnie jakies HD. Z tego co się orietnuje to plazma do tego będzie lepsza niż LCD, głównie ze względu na sygnał tv i filmy. Znalazłem to coś od Panasonica, można ten model kupić już od 3000zł. Tylko nie wiem co to sobą prezentuje. Może wy coś poradzicie??? Cena zakupu do 3500zł.

Plazma PANASONIC TH-42PV7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wex pod uwage że plazma ma określoną liczbe świecenia... ja bym polecał LCD i to np Samsunga LG itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tego Panasonica w realu i jestem pod dużym wrażeniem, byłem na kupnie LCD ale jak zobaczyłem jak ten model pięknie świeci :drool: teraz sam się zastanawiam nad jego kupnem, no i do tego ta cena :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo LCD sa tylko d0 32" a kolega chce cos wiekszego ;)

:mysli:

sa rowniez 37", 40", 42", 46", 52" i pewnie inne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic robi jedne z najlepszych plazm na świecie. Lepsze robi tylko Pioneer - ich najnowszy model 508 jest absolutnie bezkonkurencyjny.

Jeżeli możesz, to pokuś sie o model wyżej, czyli 70. Najtaniej kupisz na Allegro - sprzedają tam również sklepy, z pełną gwarancją i fakturą, tylko duzo taniej niż u siebie na płce. Cóż - konkurencja.

PS. I nawet nie myśl o LG, samsungaich i takich tam. To zwykły shit. Siedzę w tej branży 15 lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze chwilke , bo ceny za***iście polecą w dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze chwilke , bo ceny za***iście polecą w dół ;)

Czego polecą w dół? Jakieś zmiany się szykują na rynku?

Dlaczego nie LCD? Poniważ przy zwykłym sygnale tv lcd daje o wiele gorszy obraz (pikseloza), brak prawdziwej czerni (przy takiej kwocie). Rodzice napewno nie bede grac na nim, ani przegladac internetu. Jedyny plus dla LCD w tym przypadku to lepsze HD ale to jeszcze raczkuje u nas wiec na dzis rozdzialka 1024 plazy starczy.

Przy tym modelu sie nie upieram ale nic innego w tej cenie ciekawego nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze chwilke , bo ceny za***iście polecą w dół ;)

Czego polecą w dół? Jakieś zmiany się szykują na rynku?

http://biznes.interia.pl/news/elektronika-spadnie-o-50-proc,961072,,2

bo LCD sa tylko d0 32" a kolega chce cos wiekszego ;)

:mysli:

sa rowniez 37", 40", 42", 46", 52" i pewnie inne :P

ale to nie sa LCD...

To może napisz jakie to są , bo widze , że żyje w nieświadomości :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. I nawet nie myśl o LG, samsungaich i takich tam. To zwykły shit. Siedzę w tej branży 15 lat ...

Ciekawe, siedzisz w tej branzy od 15 lat i nie wiesz ze 3 lata temu Samsung zawiazal z Sony konsorcjum S-LCD, pobudowali pare fabryk w Korei i w tej chwili sa najwiekszym producentem ekranow plazmowych i LCD na swiecie.

http://en.wikipedia.org/wiki/S-LCD

Jesli chodzi o ekrany to Samsung i Sony to to samo i wydaje mi sie, ze trzymaja niezla jakosc. No chyba, ze twierdzisz ze Sony to shit :)

Co do wyboru ekranu odsylam raczej na fora specjalistyczne typu: http://hdtvpolska.com/

Mozna dowiedziec sie tam wiecej o tym na co zwrocic uwage przy kupnie tv. Ja przerabialem temat 3 lata temu kiedy kupowalem swoja plazme. Teraz na pewno duzo sie zmienilo a tam znajdziecie aktualne informacje.

Ostatnia strona, ktora polecam to http://plazma-lcd-fakty.pl/ Szczegolnie dla tych, ktorzy "zachłysnęli" się LCD i twierdzą jak bardzo ekrany wykonane w tej technologii przewyższają plazmy.

Aha, oczywiście nie pracuję ani dla Sony ani Samsunga ani żadnego koncernu elektronicznego :)

[br]Dopisany: 29 Sierpień 2007, 15:39 _________________________________________________

sa rowniez 37", 40", 42", 46", 52" i pewnie inne :P

ale to nie sa LCD...

A dlaczego nie? Proszę bardzo 100" LCD http://www.engadget.com/2006/03/08/lg-philips-unveils-100-inch-lcd-display/[br]Dopisany: 29 Sierpień 2007, 15:54 _________________________________________________

Wstrzymaj się jeszcze chwilke , bo ceny za***iście polecą w dół ;)

Oczywiście, że ceny polecą w dół. Jak sobie przypomnę ile płaciłem za moją plazme 3 lata temu to szlag mnie trafia :) Ale zadając sobie pytanie czy bym poczekał, odpowiadam - Nie! Bo ci co kupowali rok przede mną płacili jeszcze więcej.

Ceny zawsze będą spadać i nikt nie kupuje elektroniki jako inwestycji :) Bo to są najgorzej zainwestowane pieniądze i nigdy się ich nie odzyska. Trzeba mieć tego świadomość i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w MM oglądać te plazmy panasonica i jakoś mnie nie zachwyciły. Porównywałem tego 37' P7 (3500zl) oraz 37' P70 (5000zł).

Akurat na przeciwko tego niby lepszego Panasonica P70 stał jakiś LCD Sharpa też 37' (5000zł). No i jakby kurde nie patrząc to obraz TVP2 czy polsatu na tym LCD bardziej mi się podobał. Był ostrzejszy (pikselozy nie bylo widac z ok 2m), bardziej nasycony, lepszy kontrast (o dziwo :mysli:). Podniosłem temu P70 kontrast na maxa ale nadal dziwnie obraz na nim wyglądał - taki wypłowiały w porównaniu do tego LCD Sharpa. Rozumiem jescze ze kolory byly na LCD mocniejsze ale zeby kontrast byl lepszy :blink: . Nie czaje moze zle podlaczyli te plazmy albo to oswietlenie w MM tak akurat padalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spruboj ogladnac sobie sport lub szybka akcje na LCD :) zycze milego ogladania :)

Ja od siebie powiem tyle, poki co!! jesli chcesz LCD to do 32" , wszystko powyzej niestety ma slaba jakosc i plazma pod kazdym wzgledem wypada lepiej.

Schiller: Troche ci sie pokopcilo :P LCD sa rownie duze co i plazmy , nawet teraz chyba rekord to 121" LCD :)

No ale wracajac do tematu Ja mam teraz plazme LG 50PC1RR i jestem bardzo zadowlony!! Ogladam na niej wszystko co jest mozliwe czyli: sport , filmy, akcje , HD , kompa podlaczam czasem i wszystko jest super :)

Niechce tu zachwalac akurat tego co mam ale jesli chcesz kupic cos ze sredniej polki czy np. to co ja mam :) to bym wybieral pomiedzy Samsungiem i LG , tylko i wylacznie.

Jesli interesuje cie klasa high-end to Pioneer robi zdecydowanie najlepsze matryce i pod kazdym wzgledem deklasuje konkurencje.

Jesli nizsza polka to bym siegnal po Panasonica lub Sanyo , tylko u nich to niestety kontrast jest dosyc slaby ale za to np. Panasonic ma calkiem ladne odwzorowanie kolorow.

Oczywistym jest ze ostrosc obrazu bedzie lepsza w LCD ale tylko w pewnych warunkach , czyli jak wspomnialem na mniejszej matrycy i jesli nie ogladamy "zywej" akcji.

Co do samej rozdzialki poki co nie ma sensu kupowac TV z Full HD , bo zanim u nas bedzie ta rozdzielczosc , mowie ty o filmach i programach , nieprzystosowanych do tej rozdzialki tylko zrobionych dokladnie z ta rozdzielczoscia to minie jeszcze kupe lat , a wtedy to tv beda za grosze :) i duzo lepsze :)

W tym momencie jak zapewne wiecie u naszej rodzimej stacji C+ , jest C+ film HD , C+ sport HD i Nat.Geo HD , iiiiiiiiiii nie ma to nic wspolnego z HD :) Wszystko co puszczaja jest TYLKO przerabiane cyfrowo do rozdzialki 720i a to i tak jest okupione pewnymi stratami.

Takze zanim sie napalisz na cos dokladnie postudiuj najpierw co i jak jest wyswietlane a potem dopiero szukaj tego wymarzonego :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, siedzisz w tej branzy od 15 lat i nie wiesz ze 3 lata temu Samsung zawiazal z Sony konsorcjum S-LCD, pobudowali pare fabryk w Korei i w tej chwili sa najwiekszym producentem ekranow plazmowych i LCD na swiecie.

Jesli chodzi o ekrany to Samsung i Sony to to samo i wydaje mi sie, ze trzymaja niezla jakosc. No chyba, ze twierdzisz ze Sony to shit :)

Czy dla ciebie bycie największym producentem EKRANÓW, jednoznaczne z produkowaniem najlepszych jakościowo Plazm i LCD ???

Jak tak to gratuluję wiedzy.

Sam ekran to 1/2 sukcesu. Cała reszta to elektronika sterująca. Z tego samego ekranu mozna zrobić bardzo dobrą plazmę (i LCD), jak i przecietną.

Co do porównań w MM - darujcie sobie. Gdybyście widzieli, w jaki sposób jest tam rozprowadzany sygnał, to byście zrozumieli, że takie porównania nie maja najmniejszego sensu. Aby cos rzetelnie porównywac trzeba dysponować sygnałem o takiej samej jakości. Poza tym, najczęściej jest tam puszczany bardzo jasny materiał testowy, który lepiej wypada w tak jasnych pomieszczeniach na LCD dysponujących wiekszą jasnościa maksymalną, niz na plazmach. Spróbujcie odtworzyć to samo w domu wieczorem, to sie załamiecie. Albo obejrzeć mecz na HD.

fora to niezły pomysł - polecam m.in. www.hdtv.com.pl

Jeszcze raz powtórzę - najlepszą plazmę (poza bardzo drogim Pioneerem) robi teraz Panasonic - modele 42PV70 i 42PV700.

Ale wasze pieniadze, wasz wybór. Dla mnie możecie sobie kupić nawet LG i wpatrywać się w przeskakujący obraz, pikselozę, zielono ziemiste kolory skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...