Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Pinout dla ECU

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Czy jest ktoś na forum, kto zna opisy dla pinoutów wchodzących do ECU z silnika AVG?

Chcę zamontować sterownik AVG 038 906 012 AH (w obudowie ECU są przekaźniki 1 x 370, 1 x 53 i 1x 219) w miejsce 1Z 028 906 021 BD (w obudowie ECU są przekaźniki 2 x 370 i 1x 219).

Zarówno wiązka, jak i cała szyna elektryczna pod kierownicą znacznie różnią się od siebie. Kolory i układ wtyczek i przewodów pomiędzy szyną przekaźników a ECU również jest inny.

Czy jest jakaś inna opcja poza przekładaniem CAŁEJ wiązki wewnątrz auta?

Opublikowano

panie rober domyślam się że chodzi o swapa avg w miejsce starego 1z, tego avg masz z instalacją elektryczną silnika czy przerzuciłeś instalacje z 1z?? z tego co wiem kompa może normalnie zmienić i będzie grać bo on po prostu jest nowszy 16-bitowiec i dlatego jest inny [br]Dopisany: 21 Sierpień 2010, 22:25_________________________________________________a co do rozpiski pinów ecu to grzanek85 będzie miał napewno

Opublikowano
  • Autor

panie rober domyślam się że chodzi o swapa avg w miejsce starego 1z, tego avg masz z instalacją elektryczną silnika czy przerzuciłeś instalacje z 1z??

Obie instalacje są, sęk w tym, że różnica pomiędzy nimi jest ogromna.

Problem nie jest w samej instalacji silnika, a w połączeniu ECU z resztą auta.

Wtyki w ECU są inne przez co nie ma możliwości podłączenia p&p nowego kompa.

Zastanawiałem się nad pokombinowaniem z całą instalacją auta (zależy mi na liczniku z FIS`em itd.) i podłączeniu jej oryginalnymi kostkami dopiero przy drzwiach.

dsc01943n.jpg

z tego co wiem kompa może normalnie zmienić i będzie grać bo on po prostu jest nowszy 16-bitowiec.

Niestety tak jak pisałem wcześniej nie ma możliwości podłączenia go p&p nawet ze względu na rozmiary i kształt kostek przy ECU, mają też inne przekaźniki w obudowie ECU i (2 x 370 w 1Z) i (1 x 370 i 1 x 53 w AVG).

1Z

dsc01934nnmn.jpg

AVG

dsc01937nnmn.jpg

Kostki 1Z

dsc01942nnmn.jpg

Kostki AVG

dsc01941nnmn.jpg

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 07:48_________________________________________________

a co do rozpiski pinów ecu to grzanek85 będzie miał napewno

napisałem PW, może zerknie na wątek :good:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Opublikowano

ja ci powiem jak ja myśle, jeśli masz instalację elektryczną silnika wraz z kompem z avg a nie pasują ci kostki na podszybiu trzeba je obciąć i podłączyć do starych oto cała filozofia, masz foto kostek z avg i ze swoich starych?? a co do fisa to żaden problem go dorobić.. zrób takie foto żeby było widać kolory kabli [br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 10:38_________________________________________________aha sa foty, panie proste to podłączenie jak dupczenie obetnij wszystkie kostki i podłączaj do starych kostek zgodnie z kolorami kabli we wtyczce białej może być problem i musisz podłączyć tak

przewód przy kostce ////////przewód przy instalacji silnika

kostka 1 (czarno filetowa)

1.wolny

2.niebiesko zielony - niebiesko zielony

3.wolny

4.niebiesko biały - niebiesko biały

5.niebiesko czerwony - niebiesko czerwony

6.niebiesko żółty - niebiesko żółty

7.niebiesko brązowy - niebiesko brązowy

8.wolny

9.brązowo czerwony - brązowo czerwony

10.wolne

kostka 2 (jasno brązowo fioletowy)

1.wolne

2.wolne

3.żółty (wolny)

4.niebieski - niebieski

5.niebiesko czarny - niebiesko czarny

6.wolne

7.wolne

8.wolne

9.biało niebieski (wolne)

10.wolne

kostka 3 (czerwono fioletowy)

1.czarny - czarny

2.wolne

3.czerwono czarny - czerwono czarny

4.czerwony (wolny)

5.wolne

6.wolne

kostka 4 (żółto fioletowy)

1.niebieski (wolne)

2.zielono czarny - zielono czarny

3.wolne

4.czerwony - czerwony

5.brązowy - brązowo żółty

6.czerwono niebieski - czerwono niebieski

7.wolne

8.czerwono biały - czerwono biały

9.czarno żółty (wolne)

10.wolne

kostka 5 (biało fioletowy)

1.żółty - żółto niebieski

2.czerwnony - żółto fioletowy

3.brązowo czerwony - brązowo czerwony

4.szaro żółty - szaro żółty

5.wolny

6.brązowo zielony (wolny)

7.wolne

8.czerwono czarny - czerwono czarny

9.czerwono szary - czerwono szary

10.czerwono żółty - czerwono zielony

Opublikowano
  • Autor

Zdjęcia zaraz będę robił, ale wkleję je dopiero wieczorem. Jestem teraz u rodziców, a łącze tu mają takie, ze upload zdjęć trwa wieczność. Zrobię dziś dokładne foty kostek i wrzucę do wątku w domu.

Opublikowano

miałem takie same kostki i ecu podczas swapa avf sprawdz kolory kabli czy się zgadzają według schematu grzanka

Opublikowano

Proszę tu masz schemat avg i 1z ogólnie to przydał by Ci się odrazu licznik po 2 lifcie z canem bo sterownik od avg go obsłuje jak czegoś nie bedziesz wiedział dzwoń 500259096

http://www.speedyshare.com/files/23923378/1z.pdf

http://www.speedyshare.com/files/23923380/avg.pdf

Opublikowano
  • Autor

Proszę tu masz schemat avg i 1z ogólnie to przydał by Ci się odrazu licznik po 2 lifcie z canem bo sterownik od avg go obsłuje jak czegoś nie bedziesz wiedział dzwoń 500259096

http://www.speedyshare.com/files/23923378/1z.pdf

http://www.speedyshare.com/files/23923380/avg.pdf

Licznik jest, mam kompletnego angielskiego polifta. (licznik z fisem i białym podświetlaniem).

Dziękuję za pdf`y będę wieczorem studiował.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.