Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Sedan] Tylne lampy LED - fotostory


malik

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem troche wioska zalatuje... Jest kilka ciekawszych mdeli do B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, będę powoli szukał takich lamp, ale teraz pytania:

1. mam full fis, rozumiem, że potrzebuje rezystory? Gdzie się nimi powinienem wpiąć? Jakie właściwości rezystorów? Jak mam do postojówek to one nie pokryją ledów z tyłu?

2. Co z palącymi się diodami, co trzeba zamontować i gdzie dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebujesz rezystorów jeśli masz czujnik przepalonej żarówki. Prócz tego szybkozłączki do kabelków, kabelek, koszulki termokurczliwe i oczywiście lutownicę. Ja użyłem prócz tego taśmy elektroizolacyjnej, którą dodatkowo owinąłem koszulki na rezystorach. Zaciskarkę (czy jak to się tam nazywa) do szybkozłączek możesz sobie darować, pewnie nigdy więcej jej nie użyjesz więc szkoda kasy - zamiast niej użyj kombinerek. Wszystko powinieneś dostać w sklepie elektronicznym/elektrycznym.

Co do szybkozłączek to użyłem dokładnie takich jak te (na focie czerwone w dolnym rzędzie KW-3):

http://www.elementyadsys.pl/kw3szybkozlaczki-przewodow-083mm2czerwone-p-576.html

To jest link przykładowy, nie kupowałem ich na necie. Zresztą tu jest cena za 100 sztuk a Tobie aż tylu nie trzeba :>

Co do kabla to użyłem przewodu LGY czarnego 0.50mm (nie znam się na tym - to dane z paragonu)

Rezystory ceramiczne drutowe 5W-150.

Nie pamiętam ile dałem za rezystory i taśmę, ale reszta (przewód, koszulki, szybkozłączki 10szt) kosztowała mnie niecałe 10zł :>

Cała operacja dokładnie została opisana tutaj - ja właśnie tego opisu użyłem. Wszystko trwało zaledwie kilkanaście minut i było bardzo proste.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?90325-Writeup-For-Fixing-Bulb-out-Warning-with-LED-Tails

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko w tym linku na końcu. Podpinasz się szybkozłączką do kabla biało-zielonego i do czarnego tak jak tu:

ClampedOn.jpg

Oczywiście chodzi o kable z wiązki, która wychodzi z LEDów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w postojówkach, nie robiłem tego. Ale odpowiednie rezystory nie powinny się grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szybkozlaczek lepiej wlutowac sie na stale z rezystorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostac diody do tych lamp??Jedna widze,ze mi nie swieci.Przepialem ja gdzie inndziej i wychodzi,ze to dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostac diody do tych lamp??Jedna widze,ze mi nie swieci.Przepialem ja gdzie inndziej i wychodzi,ze to dioda.

przerabialem ten temat u siebie jak mialem A4... cieżka sprawa żeby znaleść identyczną..

Ja żeby nie było wioski zrobiłem coś takiego:

20090810706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...