Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy dostane zwrot za wymienione niedawno elementy przy szkodzie całkowitej ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.moja Pani miała wczoraj dzwona , mianowicie w stojace w korku moje auto najechał samochód dostawczy a ona najechała na poprzedzający samochod.

mil2f.jpg

milanwek.jpg

auto do kasacji na 100%. nie mam AC , sprawca posiada polise w PZU.

Jestem zły bo w ciagu ostatnich paru miesięcy wymieniłem rozrząd/wahacze/amory/sprężyny , mam na to faktury. czy moge domagać sie zwrotu za wymienione elementy ??

auto było dosyć dobrze doinwestowane , jestem ciekaw jaka kwote mi zproponują , na bank bede sie kłócil , nie zalezy mi na szybkim odzyskaniu pieniędzy , moge poczekać 2-3 miesiące.

dzieki wszystkim za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chyba jakoś im przedstawić te faktury i powinni to uwzględnić przy wycenie auta :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw im. Tylko ostro ich żeby nie myśleli że dają jak za struchlałem auto i Ty się zgodzisz. Bo oni swoją cene dają i napewno będzie zaniżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szkoda całkowita z OC do 100% wartości pojazdu przed szkodą (naprawa nieuzasadniona).

Od wartości pojazdu w stanie przed wypadkiem odejmą wartość wraku.

Przy wycenie pojazdu nieuszkodzonego powinni uwzględnić koretkę dodatnią za stan pojazdu.

Faktury - owszem, przy szkodzie częściowej, wówczas do kosztorysu zakwalifikowanych części i napraw nie objętych dokumentacją zakupu powinni dopłacić za w/w. udokumentowane.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wycenie pojazdu nieuszkodzonego powinni uwzględnić koretkę dodatnią za stan pojazdu.

czyli za graty dołożone poza fabryką ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale potraktowane jako np.:

- korekta za stan utrzymania i dbałość pojazdu max +5%

- korekta z tytułu wcześniejszych napraw max +5%

- ew. serwisowanie pojazdu max +5%

czyli +/- 10.000zł wartość pojazdu przed wypadkiem + max. 1500zł (optymalnie 1000zł)

Jeśli przyjmowaliby wartość z FV, to ujęliby MEGAamortyzację.

Ponadto wariant ten mógłby być brany pod uwagę tylko przy wystawieniu pojazdu na autoonline.pl, czyli przy sprzedaży aukcyjnej wraku z właściwym do Twoich napraw i wymian części komentarzem. Kwestia tylko typu, ile ktoś chciałby za pojazd i Twój wkład finansowy zapłacić ...

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...