Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tunezja co i jak?


juropek

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzić jaką walutę lepiej wziąść, czego unikać itp. ogólnie porady jakieś, wdzięczny będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja porada, jak będziesz chciał coś kupić to targuj się (czasem da radę urwać nawet pół ceny). jak jedziesz z kobietą to nie daj jej sprzedać, a oni zawsze chcą kupować kobiety za ponad 100 wielbłądów :P:polew: jak ja byłem w Tunezji to płaciliśmy tam dinarami (nie wiem czy jeszcze ta waluta obowiązuje, niech się lepiej kto inny wypowie). no i jak będziesz kupować owoce to od razu najlepiej je myć (jakieś tam zarazki są) i wodę też pić lepiej przegotowaną aby uniknąć zarazków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja bylem w Tunezji we wrzesniu w tamtym roku. Niestety we wrzesniu panuje tam juz pora deszczowa wiec z 2 tygodni mialem tylko 1 tydzien opalanka...jak dla mnie tragedia. Mam nadzieje ze nie jedziesz tam we wrzesniu...

Ja bralem dolce do nich i je bardziej sie oplacalo wymieniac niz euro na miejscu.

Targowac sie musisz w kazdym sklepie i straganie to sa straszni handlarze, choc nie zaczepiali jak ci w Egipcie.

Jak chcesz cos wiedziec wiecej to pytaj...

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no wylatam 1 września tyle, że mi pogoda nie przeszkadza, ba ja wcale nie chcę tam lecieć , ale żona się uparła... jak będzie lipa pogoda to będę miał pretekst żeby więcej tam nie latac :) , chcę wiedzieć jak najwięcej , żeby się w jakiś kanał nie wpakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles chcial za arafatke 10 dolarow to stargowlem na 1 :D i jeszcze ladnie mi zawiazal na glowie ze bylem jak alibaba :naughty: mi za dziewczyne chcial dac swoj sklep hahaha ogolnie to bardzo fajnie tam jest i jak te araby mowia po polsku haha np. "bede bral cie w aucie" haha :polew: i jak bedziesz w hotelu to mozesz obsludze dawac po jednym dinarze to beda cie normalnie nosic na rekach. jeden dinar to u nas ok 2zl a u nich wartosc o wiele wieksza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy...to zalezy od Ciebie jak odpoczywasz...ja bralem 400 na 2 osoby dolców, ale nie chadzam po dicho czy po sklepach i mi spokojnie wystarczylo. Wycieczek fakultatywnych tez nie bralem bo tam nie ma co ogladac za wyjatkiem wyjazdu na pustynie. To mi znajomy polecil. Ale ja taka wycieczke olalem bo nie chce sie obijac w jeepie bez klimy przez kilka godzin po pustynii....

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kasy trzeba mieć przy sobie , żeby przy opcji all jakoś tam egzystować??

ja siedzialem nad basenem i wszystko mialem za fraje, malo chodzilem po miescie bo nic ciekawego tam nie bylo.. szkoda tylko ze piwko leja w 0.25 chyba, ale jak dasz mi dinara to juz beda ci lac w wiekszy kufel ;) mi wystarczylo 300 zl jakies tam pamiatki kupilem i bylem na wielbladach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to pocieszjące :) no humor mi się poprawił :) myślałem że z 2 tysie pln trzeba wziąść :)[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 15:21_________________________________________________a z tym deszczem to było tak jak u nas czy poprostu popadało godzinkę i słońce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cie...lalo od rana do wieczora z krotkimi przerwami.

Moze Ciebie ta plaga nie dotknie bo jedziesz na poczatku wrzesnia - ja bylem w polowie wrzesnia na miejscu.

Jedzenie tam jest dobre, ludzie sa fajni (obsluga), ale nudy jak dla mnie, nie ma co ogladac pod woda w morzu itp.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to się umęczę :) wolę aktywnie, ale za rok mam nadzieję na Norwegię to nadrobię :) ,

a jeszcze jedno pytanko czy warto mieć ze sobą kasę na lekarzy ??

Ile tej kasy trzeba mieć??[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 15:41_________________________________________________a gdzie byłeś , że tak lało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 15:48_________________________________________________kurcze wolał bym jednak żeby nie padało , bo młody nam żyć nie da :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku przełom sierpnia/września i pogoda była idealna, lecz dla mnie trochę za gorąco. Na pewno weź okulary przeciwsłoneczne, bo tam wydawało mi się, że jest dużo jaśniej niż u nas. Wody z kranu nie pij, bo się nabawisz rozwolnienia, ale nie bój się kostek lodu (ponieważ są robione z destylowanej wody), przynajmniej tak mi mówiła rezydentka. Jak będziesz wymieniał pieniądze, to po troszkę, ponieważ wymieniając z euro/dolców dostajesz XX dinarów, a wymieniając przy wylocie siano z D. na E/D dostaniesz połowę mniej.

Na strefie bezcłowej jak chcesz to zaopatrz się w jak najwięcej alkoholu, jak leciałem to wyborowa 1L była po 21 złoty, Jack Daniels po 40, jak zobaczyłem te ceny to zastanawiałem się czy czasem tydzień na lotnisku nie zostać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tych lekarzy, braliście jakąś konkretną gotówke na wszelki wypadek??[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 16:42_________________________________________________zaciekawiłeś minie tym ręcznikiem :):kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...