Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tunezja co i jak?


juropek

Rekomendowane odpowiedzi

moi znajomi byli i ogolnie ok. nie pić surowej wody i myć owoce i nie dawać d....

najlepiej nie puszczać baby samej bo na robi masę problemów :polew: i będzie miała masę adoratorów :decayed:

jak chcesz aby masowali ciebie po jajkach to za 5 dinara masz to zagwarantowane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sousse za***iste miasto-możesz zwiedzić dzielnice czerwonych latarni dom największego kiedyś z bogaczy miał pierwszy pisuar w tej części świata,muzea,dla odważnych wycieczka dwie godziny pociągiem w głab lądu zwiedzać koloseum[rezydentka nam to odradzała] miejscowość El Jam ,tam widziałem gościa który wiózł na pikapie konia w słomianym kapeluszu tam życie stało w miejscu nawet baterie kupione w sklepie były wyczerpane do zera-duracell fabrycznie zapakowane,powrót około17 raz dziennie.Luaż czyli ich taksówka będzie mocno zawyżona ,nie całuj młodej w miejscach publicznych nie chodż z gołą klata nie wychodż po zmroku,pij 50 gram przed śniadaniem na poprawe flory bakteryjnej moja nie lubi wódki to piła martini,nie zabieraj ich waluty do domu -nie wolno,wszędzie kantują uważaj nawet w banku,jak będziesz uczestniczył w jakimś wypadku to ty będziesz winny bo to Ty tam pojechałeś ,auta parkują nawet na rondzie ,jeżdżą bez świateł w nocy ogólnie dwa tygodnie zwiedzałem Monastir też dojedziesz luażem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta była w tym roku w Tunezji, między egiptem, turcją i hiszpanią najbardziej ceni Tunezję. Jeżeli chodzi o pojebanych arabów którzy chcą kupować klientki to normal z dala od tego badziewia. I radze się opędzać od tych którzy sprzedają tzn. wciskają ci jakieś gówna co chwile jak idziesz bo między innymi przez to możesz zostać okradziony

A waluta to dinar. :hi:

Trafiła na dobrą pogodę chyba all inclusive miała, na szamke również nie narzekała. ( w Egipicie wieczna sraka i karaluchy na scianach to standart :decayed: )

Tzn. chyba porównywała Tunezję do Turcji. Mniej więcej ten sam poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej ten sam poziom.

to chyba mniej.. bo ja mam porównanie 4 gwiazdki w Tunezji i 4 w Turcji... w Turcji to był raj :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie i hotel 4* był o niebo lepszy od 4* w Turcji

W Turcji natomiast więcej atrakcji ale za to dużo droższych niż w Egipcie.

Podsumowując:

Wybierając z tych dwóch permanentnie wybieram EGIPT :good:

P.S.

Mniej więcej ten sam poziom.

to chyba mniej.. bo ja mam porównanie 4 gwiazdki w Tunezji i 4 w Turcji... w Turcji to był raj :notworthy:

To chyba już do Tunezji nie pojadę, a planowałem w przyszłym roku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej.. w Tunezji byłem w brzydkim mieście Sidi Bou-Side, a w Turcji w Belek... dla mnie Turcja była 1000 razy lepsza, ale i tak warto wszystko zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Turcji w Marmaris - mówią na to LasVegas Turcji a hotel to Sunmaris Park :decayed:

a w Egipcie - Hurghada -hotel Palma de Mirette - samo miasto to syf totalny jak w innych krajach afrykańskich ale w tym rzecz :good:

a to co hotele oferują to jest allinclusive a nie to co w Turcji. Bylem też na wycieczce na Rodos i raczej też już tam nie pojadę. Przyszły rok to albo Croatia, Italy albo France.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodę w Tunezji można trafić różną ja byłem na przełomie wrzesień-październik -3 dni mżawki ,ale ciepło 4 dni słońca i gorąco. Zwiedzanie Sahary jeepem polecam z całej siły, atrakcje to: kanion z wodospadem, miasteczko z Gwiezdnych Wojen , jazda po wydmach i trasą Paryż- Dakar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w Hammamet - Yasmine jest tam bardzo spokojnie nawet w nocy można śmigać śmiało po mieście jak lecisz na dwa tygodnie to polecam dwudniową wycieczkę po Tunezji naprawdę warto. Ja płaciłem w zeszłym roku chyba 160 $ za osobę tylko kupuj u rezydentki jeżeli się zdecydujesz, a jeżeli dopadnie Cię biegunka to zasuwasz do apteki i kupujesz za 3 dinary imodium i po sprawie.

Udanego urlopu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)[br]Dopisany: 27 Sierpień 2010, 10:53_________________________________________________czyli ile trzeba zabrać kasiory , żeby mieć na tego lekarza jak by dzieciak zachorował itd.?? znajoma w egipcie 135 $ płaciła za wizyte do dzieciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w lipcu w Tunezji i:

generalnie zabierz 300-400 dolarów, ubezpieczenie Tobie zwróci koszty w razie konieczności potrzeby lekarza(zwróci jak wrócisz), a jak chcesz dodatkowe ubezpieczenie to w PZU za 24zł na osobę masz ubezpieczenie na kwotę 20 tys Euro (7dni), w Tunezji masz walutę miękką i trzeba ją tam udać, z doświadczenia znajomego co był 5 razy w Tunezji najlepiej wyciągnąć kasę tam z bankomatu (ile potrzebujesz, a nie na zapas), zapłacisz prowizję ale to i tak na tym najlepiej wyjdziesz, oszukiwać to tam wszędzie oszukują, jak widziałem bank co się nazywał "AMEN" to :polew:, alkohol masz w opcji all, ale lepiej sobie kup na strefie, polski alkohol :kox:,

porównanie Tunezja-Turcja to dla mnie dwa inne światy, Hotele ok, ale miasta w Tunezji są tyle lat za Turcją co Polska z autostradami za Niemcami,

tak jak wyżej pisali, jak dasz od początku w łapę to będą Cię całkowicie inaczej obsługiwać, podam przykład, ja dałem 10 euro w paszport w recepcji i miałem pokój z widokiem na morze, klima działała i pokój był duży, 3 inne pary nie dały w paszport, pierwsza para miała pokój gdzieś pod klimatyzacją i im woda na balkon się ulewała, druga para miała widok na budowę, a 3 na lotnisko ( co było jeszcze ok, ale piasek zawiewał),

uwierz że znajdzie się doborowe towarzystwo do imprezowania :drunk: i jeszcze będziesz żonie dziękował

no i nie zapomnij że jest nowy trend: NIGDY nie jedz nadczo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ja raczej nieśmiały :naughty: , ale daję radę :decayed: dzięki za porady, czyli biorę 300 dolców i szukam bankomatów i 10 dolców w paszport :), zapas polskiej wódy, to najczęstsza porada :polew: , jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej.. w Tunezji byłem w brzydkim mieście Sidi Bou-Side, a w Turcji w Belek... dla mnie Turcja była 1000 razy lepsza, ale i tak warto wszystko zobaczyć :)

Dzisiaj gadałem z kobietą i podsumowała mi że jednak masz racje kolego, Turcja zdecydowanie zamiast Tunezji, ale w Turcji podobno araby dają się we znaki ostro, bardziej niż w Tunezji :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co się kto nastawia dla mnie zwiedzanie pierwsza sprawa dlatego wole Tunezje jest powiedzmy nieokiełznana, Turcja bardziej europejska dla mnie plażowicz powinien wybrać grecje albo hiszpanie chociaż skończyły się last minuty na ten rok trzeba szukać ofert -najlepiej pełne wyżywienie +chlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz 1 września lece w 4 osoby do Tunezji na dwa tygodnie

zobaczymy co tam ciekawego jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez biuro Oasis same złe opinie

hotel i miejsce

http://www.travelzone.pl/hotele/tunezja/caribbean-world-monastir.html

ponoć jeszcze najgorsze opinie

ale ja zawsze mam na to wyjeb....

Byłem w Grecji w kokino nero dla wielu dziura dla mnie oaza wytchnienia woda super i cisza bez darmozjadów i innych polskich dzikusów... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem z oasis i było ok warunki miałem git, w hotelu za 10-20 $ załatwisz sobie warunki jakie chcesz :), niestety taki to kraj a, nie inny i Ci co tego nie rozumieją to marudzą na biuro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...