Treść opublikowana przez vdm
-
Stag 300 odpala tylko na awaryjnym
Uzupełnij profil o model auta, będzie łatwiej Miałem taki sam problem w swojej B6 1.8T, Sprawdź/wymień czujnik temperatury cieczy
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Oglądałem w samolocie 3 dni temu. Super, moja ocena 8/10 Polecam
-
A4 b6 1.8 t bfb 150/163 KM?
głowice masz od BFB, a jeżeli tylko głowicę to masz ciągłe 150KM mocy
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
sterownik do roboty, miałem to samo, wymieniałem sensory jeden za drugim i nic.
-
Regeneracja głowicy
http://www.moto-szlif.com/ ja zawiozłem do Bodzanowa, ich siedziba Pozdrawiam
-
Regeneracja głowicy
ja w BFB robiłem, - frezowanie płaszczyzny głowicy, - nowe prowadnice zaworowe (wydechowe 8szt) - szlifowanie gniazd zaworowych - szlifowanie zaworów koszt 540 zł
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Jak chcesz jeździć tylko na wprost, to jest
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
to jest chińczyk, jedyne do czego się nadaje to do przełożenia ślizgów do oryginalnego
-
ciśnienie w zbiorniczku płynu
w naszych silnikach jest układ ciśnieniowy 1,2-1,4 bara regulowany korkiem w zbiorniczku wyrównawczym. Nadmierne ciśnienie jest wywalane za pomocą korka, a wtedy płyn ucieka dolnym otworem zbiorniczka wyrównawczego. Jeżeli: nie ubywa płynu nie leci spod zbiorniczka nie zapowietrza się nie przegrzewa się to nic nie kombinuj bo możesz jeszcze raz głowicę zrzucać. Na gorącym silniku po otwarciu korka może wywalić nawet litr płynu chłodzącego! Pozdro
-
[AVJ] Kolektor wody? proszę o pomoc
Kosztuje grosze a później ciężko zlokalizować wyciek. Ja wymieniałem chyba z 5 razy termostat zanim znalazłem ze winna jest zaslepka znajdująca się za nim. Dodatkowo w USA kupując termostat zaslepke masz w zestawie.
-
[AVJ] Kolektor wody? proszę o pomoc
kolego, wymień zaślepkę bloku za termostatem tutaj masz info: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298598-zaslepka-przy-termostacie-18t-bex/
-
[B7 BRE] Czujnik położenia wału korbowego. G28
w 1.8T BFB trzeba odkręcić filtr oleju i nic więcej
-
Instalacja gazowa do 1.8T 190 KM - 230 KM
nie rozumiem co ludzie od tego STAGa chcą, przecież cena do jakości wychodzi rewelacyjnie Przelatałem 120 tyś w ADP prawie 100 tyś w BFB i nigdy ze sterowaniem nie miałem problemu. Jedynie wtryski HANY mi padły tydzień po gwarancji
-
Wasze przebiegi benzynowców
2003r. BFB 1.8T Quattro 295 000 km na gazie ponad 90 000km
-
1.8TQ [AVJ] Auto nie odpala
sprawdź awaryjnie z gazu odpalić. Miałem taką sytuację na wyjeździe w górach jak mi czujnik temperatury cieczy padł g62. komputer widział, że silnik jest nagrzany i nie dawał odpowiedniej dawki benzyny, z gazu po krótkiej walce odpalił. pompe paliwa słychać czy przed odpaleniem pracuje
-
czy sprężarka może się zatrzeć?
w b5 była na sprzęgle i jak się wyłączyło klimę to sprężarka stała a czasem sprężarka w b6 nie chodzi cały czas, a jest sterowana tylko zaworem?
-
Problem z temperaturą silnik 2.0
Siemasz, walczyłem sporo z termostatem, Sprawdź błędy w kompie to najważniejsze pod wtyczkę od sterowania termostatu podłącz miernik, w jednym pinie powinno być napięcie - podłącz do niego i do masy samochodu miernik powinno byc ~11-12V jeżeli nie ma to przy komputerze silnika (na podszybiu) masz bezpiecznik od termostatu(mniejszy głębiej schowany), możliwe że jest spalony a wtedy nie ma sterowania termostat sprawdź nowy termostat, podłącz go pod akumulator bezpośrednio do gniazda i zobacz czy i po jakim czasie się otwiera, sprawdź, ewentualnie wymień czujnik płynu chłodzącego G62, to on daje sygnał do komputera, który później steruje za pomocą masy Finalnie ja zastosowałem termostat z a4 b7 2.0TFSI, tam inżynierowie wrócili do starego typu termostatów bez żadnych sterowań elektrycznych, różni się tylko jednym wyjściem P.S. jak będziesz wymieniał/wyjmował termostat wymień zaślepkę bloku o nr 06B 103 033A koszt 21 zł w serwisie, a problemów przez nią bardzo dużo. Pozdrawiam i życzę powodzenia
-
[b7ALZ] zapalająca się kontrola trakcji i esp
Pewnie sterownik od ABSu pada, miałem podobnie + jeszcze brak wskazania prędkości
-
zaślepka przy termostacie 1.8t bex
Jako, że i ja szukałem tej części wrzucam odpowiedź http://allegro.pl/zaslepka-bloku-bora-passat-touran-a4-exeo-i4905889599.html numer oryginału: 06B 103 033A numer na zaślepce: 06B 103 035 Pozdro
-
NIESPODZIANKA b7 1.8t BEX czy to mozliwe ?
sam słupek BEX niczym się nie różni od BFB. moc uzyskana w BEX jest z osprzętu TURBO, Wtryski, dwa IC i samej mapy silnika Miałeś wymieniony prawdopodobnie sam słupek
-
Audi A4 1.8T RWD 340km/470nm by Antek306
daj filmik jak to lata
-
Citroen C5 2.2 HDi 200 Automat Exclusive Tourer
Kolego, możesz napisać coś o C5 po dłuższym użytkowaniu?
-
termostat 1.8T
nie sprawdzałem czy są błędy, ale jak coś to dam opornik odpowiadający grzałce i będzie perfecto
-
termostat 1.8T
Witam, Miałem problem z termostatem, wymieniłem go, ale po kilku kilometrach nie dalej się nie otwierał. zlokalizowałem bezpiecznik układu, który wymieniłem. niestety dalej problem z termostatem. Poszukałem trochę w sieci, i podpowiem co zrobiłem: Zamontowałem termostat z silnika 2.0 TFSI z a4 b7 http://allegro.pl/behr-termostat-audi-a4-b7-a6-2-0-tfsi-06d121111g-i5094685930.html- taki jak w tym linku jest tam zwykły termostat bez żadnego sterowania grzałki, który otwiera się przy temp. 87 stopni jedynie trzeba przerobić podłączenie jednego wejścia do termostatu (górne, w oryginale idzie pionowo do góry, w tym jest wygięty w prawą stronę), ale to żaden problem, ja użyłem do tego starego przewodu chłodzenia od jakiegoś innego auta Wszystko śmiga jak należy Pozdro
-
Założyłem sprężyny FK na 1BA, za nisko siadło...
załóż tył i będzie git wagowo to mogłeś tylko z V6 pomylić, ale to by wtedy dalej jak koza stał