Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Założyłem sprężyny FK na 1BA, za nisko siadło...


kukiz18

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, miałem zawieszenie 1BA, Wyglądał jak wóz strażacki, na dodatek tył był niżej niż przód. Wyglądało to okropnie!

Kupiłem sprężyny FK -30mm, dziś założyłem na ori amortyzatory i siadło kur.. tak że nie wiem czy nie szukać 1BE, dla mnie to chyba za dużo!

Czy zawieszenie 1BE jest wyższe niż FKS 331 HA I FKS 331 VA? bo auto jakoś straciło na wyglądzie wg mnie, zrobiło się taki jakieś niskie a długie... nie wiem jak to nazwać. Wymieniłem co prawda na razie sam przód ale nie wiem czy zmieniać tył czy szukać czegoś wyższego :/

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotki,

1BE siedzi -20mm względem serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wysokość do nadkola, (Mierzone centralnie nad kołem). Przy 1BA powinno być 68cm, 1BE - 66cm. Ja dałem sprężyny Eibach i i jest 65cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi na razie z Passata ale będą inne. Tył nie ruszany. W serii był niższy niż przód, więc wyobraźcie sobie jak to wyglądało :)

[ 6426177900_1425986580_thumb.jpg

Edytowane przez kukiz18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył masakrycznie wysoko siedzi , żle to wygląda .

Tył obniżę bo mam też FK na tył ale myślę czy to wg robić czy kupić coś ciut wyższego w komplecie. Jakoś wydaje mi się za nisko ten przód :/ albo to może przez ten tył? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz amorki na przodzie oryginalne czy jakieś zamienniki ?

Te spręzyny to masz nowe moze zle dobrałeś wagowo ?

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki chyba ori, pisze sachs. Sprężyny zdjęte z auta z Niemiec. Ale z tego co pamiętam to chyba wyżej stało. Nie chciałem aż tak schodzić w dół :/ Chyba że faktycznie przez ten wysoki tył tak się wydaje. Zmienię jeszcze tył dziś i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kolego znać jak się to toczy u Ciebie bo zmieniam w tym tygodniu u siebie i nie chce robić tego na próżno :huh: Czy jest różnica w jeździe? Jak działa przód na nierównej nawierzchni?

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pewnie spręzyny nie dobrane wagowo kup jakiś dedykowane spręzyny pod pojemność silnika i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż tył i będzie git :wink:

wagowo to mogłeś tylko z V6 pomylić,

ale to by wtedy dalej jak koza stał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem całość, jeśli chodzi o jazdę? rewelacja, chyba nigdy nie oduczę się jazdy na twardszym zawieszeniu. O prowadzeniu i wchodzeniu w zakręty nawet nie piszę. Różnica nieporównywalnie na +

Szkoda tylko że tył trochę mocniej siadł niż myślałem, Jutro foty, pozdrawiam :)


Oto fota, tył faktycznie jest niżej niż na zdjęciu (chyba jakaś nierówność podłoża była i zrobiła się luka) a chciałbym aby był właśnie tak jak teraz. Jak ktoś chciałby takie sprężyny to chętnie zamienię się na coś ciut wyższego :)

9437753900_1426064584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez 2-3 osoby na tyl i zobacz czy na zakretach/dziurach bedziesz szurał opona o nadkole ;) jesli nie ociera to nie zmieniaj kolego ;D

Edytowane przez jhimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci kolego że super siadło ;) sam będę zakładał felgi z oponami 225/45/18 i obawiam się że trzeba też będzie obniżyć. Zastanawiam się tylko czy kupić sprężyny eibach pro kit -30 czy lepiej sprężyny + amorki używane 1bv obecnie mam (chyba )1BA bo przy kołach 215/50/17 z zprzodu do nadkola mam 67,8cm i z tyłu 66,8cm .. Daj znać czy obciera Ci o nadkole jak masz załadowany tył ludziskami

Edytowane przez rymcio1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 225/40, bo przy 45 nie bd sie tak felga komponowac;) przy 225/40 z ludziami z tylu przy eibachu nie ociera,przy 45 raczej bd ocierac na nierownosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły mi felgi i na szczęście okazało się zę oponki sa 225/40/18 ;) Et 33 8". Mówiesz że spokojnie zakładać tylko sprężyny Eibach pro kit i zostawić standardowe amorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...