Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny metaliczny dźwięk z silnika


pr0_boszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu z silnika dochodzą niepokojące mnie dźwięki. Niezależnie od obrotów silnika ten metaliczny dźwięk pojawia się i znika. Niema to żadnego wpływu na jazdę, auto jeździ dobrze.

od 44 sekundy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w marcu tego roku, te dziwne odgłosy zaobserwowałem bodajże w czerwcu lub w lipcu. Pojawiały się stopniowo, teraz brzęczy praktycznie co chwilę, najbardziej jak utrzymuję 2-3 tys obr. Co do łańcucha i liczby oczek to nie wiem, sam go nie wymieniałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może firma kiepska i już się wysypał? Te dźwięki to z góry czy z dołu? Możesz zdjąć plastikowy dekiel z pokrywy,następnie połóż dłoń na dekla silnika w celu wyczucia wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, chyba. Uszkodzony napinacz łańcucha. Niedziałająca zmienna faza rozrządu. Zbyt niskie ciśnienie, zatkany smok, dojechana pompa oleju i głowica do planowania. Napinacza nie wymieniałem - została wypięta kostka i hałas znikł. Po wpięciu problem powraca. Można z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podłączam sie pod temat

Czy w tym przypadku to będzie napinacz jeśli klepie tylko po odpaleniu ?

Bo w swoim mam takie same objawy

https://www.youtube.com/watch?v=85GhAclcTAM

Edytowane przez electric000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu z silnika dochodzą niepokojące mnie dźwięki. Niezależnie od obrotów silnika ten metaliczny dźwięk pojawia się i znika. Niema to żadnego wpływu na jazdę, auto jeździ dobrze.

od 44 sekundy

Witam. Podłączam się pod ten sam problem. Mam identyczne wibracje podczas jazdy jak kolega którego cytuje. Na razie mam odpiętą wtyczkę od regulatora faz rozrządów, bo ta wibracja strasznie wnerwia.... ale co z tym problemem zrobić? co wymienić? Proszę o pomoc...

Rozrząd kpl. z napinaczem wymieniony rok temu. regulator faz rozrządu oryginalny pudełko jak z aso i zaplombowane (zapłaciłem 800zł) łańcuch Najdroższy jaki mogłem kupić. od czego ta wibracja powstaje? i dlaczego bez wtyczki silnik chodzi jak nowy??

Pomoże ktoś? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny napinacz w ASO to kosztuje w okolicach 2000zł, prawdopodobnie trafił się chinol w podrobionym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem pompę paliwa i wyczyscilem smok. Spostrzeżenia:

Na starej audi pompie ciśnienie na gorącym silniku wynosiło 1.8 atmosfery na jałowym biegu. Po zakupie pompy topran (kupiona tania dla sprawdzenia czy problem brzeczenia napinacza ustanie) i zamontowaniu okazało się coś dziwnego.na wolnych obrotach pokazuje dużo MNIEJSZE CIŚNIENIE około 1.5-1.6 atmosfery... oczywiście brzeczenie napinacza się pogorszylo... jak to możliwe, że pompa nowa z półki ma mniejsze ciśnienie od oryginalnej z przebiegiem 200 tys km?:/

Proszę doradzccie co robić dalej. .. nie chce eksperymentować z częściami w cenach grubo ponad 1000 zł.. proszę o pomoc co robić... ja ja już zglupialem. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam teraz zrobić?? Kupić oryginalną pompę za tysiąc... jeśli nie to jeszcze napinacz za dwa tysiące? :/ nie lubię takiego szukania po omacku :/:(

Jest ktoś co ogarnął ten temat? Pompę mogę wrzucić stara, bo teoretycznie ma dobre ciśnienie, a topran oddać na reklamacje i zwrot kasy ponieważ nie utrzymuje zadnego ciśnienia na wolnych obrotach 755-800 obr/min. Jakie powinno być ciśnienie na filtrze na wolnych obrotach i przy 2000 obrotów?

Właśnie jestem po wymianie nowej pompy oleju topran na nową oryginalną kupioną w ASO. Nowa pompa utrzymuje ciśnienie 1.9 bara na wolnych, ale za to na 2000 obrotów pokazuje już 4 bary. Duża różnica w porównaniu z tandetnym topran. Lecz problem brzęczenia pozostał. Teraz jechać do aso po nowy nastawnik łańcucha za 2650 zl?:/ Proszę o pomoc... w portfelu robią się pustki a auto nadal jeździ bez wtyczki w nastawniku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obawiam się że nikt tu Ci nie pomoże. Skoro padł napinacz to jedyne wyjście to jego wymiana. Oczywiście jeśli jesteś pewien że ten hałas to z napinacza a wszystko wskazuje że to on jest źródłem hałasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję dostać nowy napinacz na próbę. Oczywiście kosztuje on poniżej 500 zł. Brzęczenie ucichło, ale nie ustało a do tego ten nowy na zagrzanym silniku na wolnych obrotach terkocze... :/ co jest ku...a grane z tymi napinaczami? Włozylem w ten silnik 5 tys podnosząc go do 240 koni i teraz przez takie chore dziadostwo nie mogę się nim nacieszyć :( ja już tracę zdrowie do tego auta...mam zaryzykować kupno oryginalnego za 2600 zl w ASO? ? Co jeśli problem nie ustanie? Chyba wtedy spale te auto z nerwów :( pomóżcie Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tymi napinaczami bywa, czytając w necie nawet te z ASO lubią terkotać przy rozruchu,co do ciśnienia to jest bardzo dobre, o ile w czasie pomiaru ciśnienia temperatura oleju była w okolicach 90*, u mnie po wymianie pompy, a też kupowałem w ASO, ciśnienie na wolnych obrotach jest w przedziale 1,5 - 1,6bar.

Może coś jest przytkane w głowicy,i do napinacza już tak dobre ciśnienie nie dochodzi, skoro nawet nowego chinola słychać, a u mnie przy niższym ciśnieniu i napinaczu maxgear jest cisza na wolnych obrotach.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam teraz zrobić? Tylko dlaczego nowy napinacz na gorącym silniku terkocze na wolnych obrotach, a stary chodził cicho?? Pomijając fakt że z wpięta wtyczką oby dwa dzwonią w zakresie 1700-2600 obrotów silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...