Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny metaliczny dźwięk z silnika


pr0_boszcz

Rekomendowane odpowiedzi

No ale czytalem temat. I tak chłopaki twierdzą że w avj występują zaworki. A aso twierdzi ze nie :/ kurde miedzy młotem a kowadłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh....Słuchaj przecież jest opisane wszystko w tamtym temacie. Jeśli masz wątpliwości to sobie odpuść i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Potrzebuje pomocy. Otóż na ssaniu na zimnym silniku mam taki dźwięk:

Ktoś podpowie co to może być? Na pewno nie pompa SAI. Dodam że jakiś czas jeździłem z urwanie kolanie odmy i przy wymianie niewiele śle kilka plastików wpadło do środka. Na rozgrzanym silniku jest cicho i ok. Brak błędów jak i spadków mocy. Raz się zdarzyło zdarzyło po odpieciu akumulatora i podladowaniu efekt ustal. Z góry dzięki. Myślałem, że napinacz ale wymieniałem 2 tyg temu uszczelkę pokrywy i pokrywe i napinacz był sztywno. Może za mocno pokrywe skręciłem? Myśladem, że smok olejowy ale 70 tys przejeździlem na valvoline max life 5w40, olej nawet czarny sie nigdy nie zrobił wiec czym by go zatkal.

Edytowane przez gsekulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku i będziesz miał pewność czy jest ok. Napinacz z łańcuszkiem raczej do wymiany. To, że napinacz jest sztywny nie oznacza, że jest w pełni sprawny. Osobiście przerabiałem taki przypadek tylko, że u mnie napinacz odzywał się w pewnym zakresie obrotów niezależnie zimny czy ciepły, błędów też nie było. Po demontażu ukazały się ładnie wyrzeźbione rowki w głowicy od łańcuszka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przypadku winny był napinacz. Po wymianie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzebie temat trochę . 

Czy można jeździć z wypięta wtyczka nastawnika zmiennych faz rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...